2,917 بازدید آزمون عملی طراحی صنعتی

 

آزمون عملی طراحی صنعتی

دوره تخصصی کنکور طراحی صنعتی با هدف فرم و کانسپت برگزار میشود. با مهارت در فرم پردازی میتوان فرمهای ذهنی را به ماهیت واقعی و قابل تولید تبدیل کرد.
رشته طراحی صنعتی در ایران زیر مجموعه گروه هنر است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی (و کارشناسی ارشد)، باید در کنکور سراسری هنر شرکت کرد. قابل ذکر است که این رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ندارد و برای کسب مدرک کارشناسی تنها باید در کنکور سراسری شرکت جست. رشته طراحی صنعتی از سال ۱۳۸۶ به صورت نیمه متمرکز ارائه می شود و این بدان معناست که داوطلبان پس از قبولی در مرحله تئوری در کنکور سراسری، باید نمره قبولی در مرحله عملی را نیز کسب کنند.

دروس تئوری لازم برای کنکور کارشناسی طراحی صنعتی عبارتند از: – کارگاه هنر ۱ و ۲ – سیر هنر در تاریخ ۱ و ۲ – آشنایی با میراث فرهنگی و هنری ایران – هنر و ادب فارسی – مبانی هنرهای تجسمی – تاریخ هنرایران – تاریخ هنرجهان – انسان، فضا، طراحی – علم مناظر ومرایا – طراحی ۱ – طراحی ۲ – آشنایی بابناهای تاریخی – خط درگرافیک – خوشنویسی – مبانی تصویرسازی – ترسیم فنی ونقشه کشی – نمایش – موسیقی – عکاسی ۱ – عکاسی ۲ – آشنایی با رشته های مختلف هنری – پایه و اصول صفحه آرایی
برای مرحله عملی کنکور کارشناسی طراحی صنعتی بهتر است دوره تکمیل مهارت دیزاین شامل بخش های زیر مرور و تمرین شود.

  1. برنامه ریزی
  2. مدیریت محتوا در کنکور
  3. مدیریت زمان در آزمون عملی
  4. فرایند طراحی
  5. استراتژی های حل مساله در آزمون عملی
  6. خلاقیت و ایده پردازی
  7. مهارت های ترسیمی
  8. شیت بندی و گرافیک پروژه

طراحی صنعتی همان طور که از نامش پیداست ترکیبی است از هنر طراحی و آشنایی با صنعت. نوآوری در صنعت عاملی است که به دلیل بروز نیازهای جدید و همچنین نیاز انسان به تنوع، همواره مورد توجه است. در این میان لازم است افرادی با تسلط به طراحی با توجه به جنبه های هنری آن، و همچنین آگاهی کافی نسبت به سایر علوم وجود داشته باشند که با طرح ها و ایده های جدیدی که ارائه می دهند، جواب این نیازها را از تصور (یا آرزو) به بهترین شکل ممکن به واقعیت تبدیل کنند.
به جز مباحث پایه هنری و زیبایی شناسی، لازم است که در هر پروژه خاص، علوم مرتبط با آن به طور خلاصه فراگرفته شود. زیرا طراحی بدون در نظر گرفتن عوامل تأثیرگذار بر آن غیر ممکن است. به همین دلیل رشته طراحی صنعتی در نگاه اول یک رشته بسیار گسترده به نظر می رسد که هر کدام از فارغ التحصیلان آن در یک زمینه خاص توانایی هایی دارند که سایر همکلاسی ها و هم رشته های آنان، ممکن است در زمینه دیگری تبحر داشته باشند.
یک طراح صنعتی ممکن است علاوه بر دانش هنری طراحی، با توجه به زمینه تخصصی مورد علاقه خود، اطلاعات جامعی در زمینه مواد، مکانیک، برق و کامپیوتر، کنترل، پزشکی و حتی دانش های علوم انسانی نظیر روانشناسی، جامعه شناسی و اقتصاد داشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاهده نمونه پروژه های طراحی شده توسط خانه دیزاین و یا مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

مهندس پناهی

با تشکر از تماس شما 

tarahaneh.com

کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,