1,570 بازدید اسکیس مبلمان

 
  • اسکیس مبلمان
  • آموزش تخصصی اسکیس مبلمان
  • طراحی با اصول پرسپکتیو
  • راندو مبلمان با پاستل و ماژیک

در حال حاضر شرط حضور موفق در این صنعت، تولید قابل رقابت با دیگر صنایع رقیب و لازمۀ آن وجود فکری خلاق در ایجاد طرح های جدید است. برای رسیدن به این هدف باید مواردی را در طراحی مدّ نظر قرار داد. ویژگی های یک طراحی موفق برای مبلمان فضای داخلی را در ادامه با شما مرور خواهیم کرد.

اسکیس صندلی

اسکیس صندلی

ارگونومی یا همان مهندسی فاکتورهای انسانی، علمی ترکیبی است که سعی دارد ابزارها، دستگاه ها و محیط کار و مشاغل را با توجه به توانایی هایی جسمی- فکری و محدودیت ها و علائق انسان ها، طراحی نماید. این علم با هدف افزایش بهره وری، با عنایت بر سلامتی، ایمنی، و رفاه انسان در محیط، شکل گرفته است. از یک طراح مبلمان انتظار می رود تا اصول و قواعد این علم را در طراحی خود اعمال کند.
طرح به خوبی مفهوم ایده را بیان کند

منظور از بیان مفهوم طرح این است که توقع و انتظار بیننده را برآورده کند. برای مثال در طراحی یک درب منظور از آن محافظت فضای منزل به لحاظ امنیتی است. بنابراین در صورتی که نتیجه طراحی به خوبی بیانگر این موضوع نبوده و عملکرد لازم را نداشته باشد، آن طراحی ناموفق بوده است.
طراحی مبلمان باید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد

همخوانی کارآمدی و دوام طرح با قیمت تمام شدۀ طرح بسیار اهمیت دارد. طرح باید طوری باشد که با توجه به کیفیت و ماندگاری توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه باشد و مخاطب، که به طور معمول مصرف کننده ها هستند، از لحاظ اقتصادی گرایش استفاده از محصول طراحی شده را داشته باشند.
طرح مبلمان مطابق با توان و امکانات تولید کننده باشد

طرح باید با توجه به امکانات موجود، اعم از امکانات علمی، مهارتی، تجهیزاتی، مالی و… قابل تولید باشد و اگر طرحی ارائه دهیم که مطابق با توان تولید نباشد محکوم به شکست خواهد بود.
مبلمان طراحی شده باید زیبا باشد

با توجه به اینکه مخاطب اصلی استفاده از مبلمان، انسان ها هستند و زیباپسندی جزء ذات انسانی است، در نظر داشتن زیبایی در خلق یک اثر می تواند در موفقیت آن تأثیر به سزایی داشته باشد.
شناخت مواد و مصالح موجود برای طراحی مبلمان فضاهای داخلی

هر طراح باید اطلاعات لازم در خصوص مواد و مصالح کاربردی موجود در بازار برای ساخت مبلمان را کسب کند. این اطلاعات در کنار دیگر عوامل طراحی نقش مهمی در پیشبرد این فرآیند خواهد داشت.

توجه به اقلیم و منطقه آب هوایی که مبلمان در آن استفاده خواهد شد

اسکچینگ مبلمان

اسکچینگ مبلمان

اسکیس مبلمان

اسکیس مبلمان

اقلیم و آب هوای هر منطقه برای هر نوع تولیدی، محدودیت هایی را ایجاد می کند که بی توجهی به آنها می تواند مشکل ساز بوده و محصول را غیر کاربردی کند. اقلیم نقش موثری در انتخاب مصالح، نحوه چیدمان و محل قرارگیری مبلمان در طراحی داخلی دارد.
طراحی مبلمان به روز و استفاده از تکنولوژی

یکی دیگر از مواردی که در موفقیت یک طرح تأثیرگذار است به روز بودن آن است و با توجه به وجود رقابت فشرده در این خصوص، طراح باید با نیاز روز بازار آشنایی کافی داشته باشد، زیرا اگر نتواند انتظارات مخاطب را به لحاظ موارد مختلف، از جمله کاربرد، زیبایی، نوع مواد و مصالح و… برآورده کند عملاً طرح وی جایگاه خود را از دست می دهد و موفق نخواهد شد.
طرح باید خواسته ها و شرایط خاص برآورده کند

گاهی اوقات بعضی از طرح ها به طور خاص و به صورت سفارشی ایجاد می شوند و لازم است خواسته های سفارش دهنده تأمین گردد. برای مثال گاهی باید خاطرۀ خوشایند خاصی را برای مخاطب تداعی نماید. در این صورت می توان گفت طرح موفق عمل کرده است. یا طرحی را باید برای مکانی خاص که مشابه آن در جایی دیگر وجود ندارد، طراحی کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در کلاسهای اسکیس و راندو با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

شماره دفتر: – ۰۲۱

شهرک غرب | بلوار فرحزادی | روبروی اریکه ایرانیان

با تشکر از تماس شما: مهندس پناهی

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :