507 بازدید اصول اولیه طراحی داخلی

 
  • اصول اولیه طراحی داخلی
  • اصول طراحی داخلی ساختمان
  • مهمترین اصل در معماری داخلی
  • چیدمان کردن دکوراسیون داخلی بر اساس اصول کاربردی آن
  • برای مشاهده نمونه کارها لطفا از اینستاگرام طراحانه و تلگرام طراحانه دیدن فرمایید :
  • آدرس اینستاگرام طراحانه https://www.instagram.com/tarahaneh_com
  • آدرس تلگرام طراحانه http://t.me/tarahanehcom
  • .

اصول اولیه طراحی داخلی

زمانی که شما از اصول اولیه طراحی داخلی اطلاع داشته باشید، میتوانید هر فضایی را به یک مکان شگفت آور تبدیل کنید. شما می توانید احساس کنید که همه چیز یکپارچه شده است. شما می توانید این اثر را در خانه خود با دانش کمی از اصول اولیه طراحی به دست آورید.

تعادل

در طراحی، تعادل ایجاد حس موازنه و آرامش را میکند. تعادل نه تنها از طریق شکل، بلکه از طریق رنگ، الگو و بافت نیز ایجاد میشود.

سه نوع تعادل وجود دارد:

تعادل متقارن یا رسمی. تعادل متقارن در فضاهای رسمی و سنتی دیده میشود که فضا به دو قسمت تقسیم میشود که مشابه و قرینه همدیگر هستند. این نوع تعادل برای رسیدن به عناصر طراحی در هر طرف آسان است. البته اگر دقت نکنید، این نوع تعادل می تواند یکنواخت و خسته کننده باشد.

تعادل متقارن

تعادل متقارن

نامتقارن یا غیر رسمی:

خطوط، رنگها، اشکال و بافتها متوازن و متعادلند بدون اینکه دقیقا در دو قسمت مشابه و قرینه باشند. این نوع تعادل میتواند پیچیده و جالبتر باشد. به عنوان مثال یک مبل را می توان با قرار دادن دو صندلی در طرف دیگر متعادل کرد.

تعادل نامتقارن

تعادل نامتقارن

تعادل شعاعی:

تعادل شعاعی هنگامی حاصل می شود که نقطه مرکزی با عناصر دیگر که از آن یا اطراف آن پخش می شود، حاصل شود. یک مثال می تواند یک میز ناهارخوری باشد، صندلی هایی که در اطراف آن قرار گرفته اند. تکرار زیادی از فرم، بافت و رنگ را ایجاد میکنند.

ریتم

مانند یک موزیک، ریتم در طراحی همه چیزی است که الگوهایی از تکرار و کنتراست را خلق میکند و باعث ایجاد علاقه بصری میشود. شما میتوانید به ریتم با استفاده از رنگ یا اشکال یکسان در فواصل مختلف دست پیدا کنید. هدف آن حرکت چشم شما در اطراف اتاق است. به عنوان مثال، میتوانید یک رنگ خاص را در بالش، همان رنگ در قسمتی از یک نقاشی و تکرار آن در قالیچه را به کار برید.

تعادل شعاعی

تعادل شعاعی

ریتم در طراحی داخلی

ریتم در طراحی داخلی

هارمونی

زمانی که همه عناصر برای خلق یک پیام یکپارچه عمل میکنند. درست همانطور که ریتم می تواند هیجان ایجاد کند، هماهنگی و هارمونی ایجاد حس آرامش میکند. میتوانید هارمونی را با استفاده از یک رنگ خلق کنید. حتی اگر اشکال شما از نظر شکل، بافت و رنگ متفاوتند.

هماهنگی و هامونی در دکوراسیون داخلی

هماهنگی و هامونی در دکوراسیون داخلی

هارمونی و تعادل در طراحی داخلی

هارمونی و تعادل در طراحی داخلی

تاکید

اتاقی که همه چیز در آن، اهمیت یکسانی دارند؛ همه چیز متفرق و کسل کننده به نظر میرسند. شما نیاز به یک لنگر دارید. فضاهای معماری اغلب یک نقطه مورد علاقه دارند. مثلا وجود یک شومینه در اتاق یا یک پنجره با نمایی زیبا به عنوان نقطه کانونی اتاق تلقی شود. از طریق چینش مبلمان در اطراف آن میتوانید بر اهمیت آن تاکید کنید.

تاکید در دکوراسیون داخلی

تاکید در دکوراسیون داخلی

تاکید در طراحی داخلی

تاکید در طراحی داخلی

تناسب و مقیاس

تناسب نسبت بین اندازه یک قسمت به دیگری است و مقیاس این است که چطور اندازه یک شی در ارتباط با دیگری است.

تناسب و مقیاس

تناسب و مقیاس

در اینجا یک نمونه از یک فضا نشان داده شده است که در آن یک نقاشی بزرگ برای ایجاد یک نقطۀ کانونی به کار رفته است.

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه بازسازی و چیدمان کردن دکوراسیون در مناطق مختلف تهران از جمله شهرک غرب, سعادت آباد , کوی فراز, زعفرانیه, ولنجک, نیاوران, اقدسیه, جماران , الهیه, قیطریه, کامرانیه, پونک, آریاشهر, شمال تهران و غرب تهران میباشد.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خود با ما تماس حاصل فرمایید:

.

با تشکر – مهندس پناهی

 

مشاوره
09123104165