456 بازدید انواع چیدمان مبلمان

 
 • انواع چیدمان مبلمان
 • نحوه چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل
 • قوانین و اصول چیدمان مبلمان
 • چیدمان اصولی مبلمان در پذیرایی و نشیمن
 • چیدمان کردن دکوراسیون با مبلمان
 • برای مشاهده نمونه کارها لطفا از اینستاگرام طراحانه و تلگرام طراحانه دیدن فرمایید :
 • آدرس اینستاگرام طراحانه https://www.instagram.com/tarahaneh_com
 • آدرس تلگرام طراحانه http://t.me/tarahanehcom
 • شماره تماس: – ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵
 • شهرک غرب | بلوار فرحزادی | روبروی اریکه ایرانیان

انواع چیدمان مبلمان

از آنجا که مبلمان به عنوان بزرگترین اثاثیه منزل محسوب میشود و چگونگی چیدمان آن تاثیر فراوانی در زیبایی دکوراسیون منزل دارد بهتر است آشنایی لازم در مورد ترتیب و نحوه چیدمان آن را داشته باشیم. در اینجا هفت راهنمایی لازم  جهت چیدمان مبلمان و شناسایی فضاها یی که بهتر است مبلمان را در آن ناحیه قرار دهید تا به راحتی به استراحت و تماشای تلوزیون بپردازید ارائه میشود.

 • اندازه مبلمان خود را با مساحت و اندازه فضای خانه تطبیق دهید
انتخاب مبلمان با اندازه فضای داخلی

انتخاب مبلمان با اندازه فضای داخلی

دقت کنید در یک فضای کوچک چیدمان مبلمان به گونه ای نباشد که کل فضا را اشغال کند و شما راهی برای خروج از اتاق نداشته باشید بنابراین بهتر است مبلمانی را برای خانه خود انتخاب کنید که با مساحت اتاق شما هماهنگی داشته باشد.

 • ترکیب مبلمان دراندازه های مختلف
ترکیب مبلمان دراندازه های مختلف

ترکیب مبلمان دراندازه های مختلف

هر جسم دارای ارتفاع، عمق و عرض است. برای افزودن علاقه بصری به هر فضا، انواع مبلمان را با ویژگی های مختلف ترکیب کنید. اگر قصد دارید یک منطقه آرام و بدون دردسر برای استراحت یا تماشای تلوزیون داشته باشید، حجم مبل را در یک اتاق نگه دارید. به عنوان مثال این یک فضای زندگی روستایی است که با استفاده از یک اتاق  بزرگ با صندلی های در اندازه های متفاوت برای ایجاد فضای پر انرژی چیدمان شده است.

 • استفاده از قطعات در مقیاس های مختلف اثاثیه و مبلمان جهت ایجاد تعادل در فضا
استفاده از قطعات در مقیاس های مختلف اثاثیه و مبلمان جهت ایجاد تعادل در فضا

استفاده از قطعات در مقیاس های مختلف اثاثیه و مبلمان جهت ایجاد تعادل در فضا

توجه به اندازه قطعات متفاوت نسبت به یکدیگر و اندازه فضا یکی دیگر از روش های چیدمان مبلمان محسوب میشود. استفاده از تکه های مختلف اثاثیه و مبلمان در چیدمان و دکوراسیون میتواند کمک زیادی در ایجاد حفظ تعادل میان بخش های مختلف خانه کند. همانطور که در عکس مشاهده میکنید تکه های مختلفی از مبلمان  به طور مشابه در هنگام استفاده با هم یکنواخت تر هستند، تعادل جزیی از قطعات، فضای هماهنگ را ایجاد می کند، با استفاده از ویژگی های مختلف فیزیکی ارتفاع، عمق و عرض در یک اتاق.

 • به اصول چیدمان مبلمان توجه کنید
به اصول چیدمان مبلمان توجه کنید

به اصول چیدمان مبلمان توجه کنید

دقت کنید که دو شکل تعادل در چیدمان مبلمان وجود دارد: متقارن و نامتقارن. تقارن دو طرفه مانند بدن انسان است: دو چیز از همه چیز وجود دارد. نامتقارن اشاره به عدم تعادل، مانند دو شمع از اندازه های کمی متفاوت در کنار یکدیگر است. تقارن بسیار آرام است، در حالی که عدم تقارن برای اضافه کردن حرکت بصری و هیجان استفاده می شود.

 • بخش هنری چیدمان مبلمان را از یاد نبرید
اضافه کردن بخش هنری دکوراسیون در چیدمان مبلمان

اضافه کردن بخش هنری دکوراسیون در چیدمان مبلمان

فضای که چیدمان مبلمان در آن صورت میگیرد را به عنوان یک نقاش به کار هنری تبدیل کنید. ترفندهای بصری که نقاشان برای ایجاد ظاهر عمق در یک فضای استفاده می کنند وجود دارد. شما همچنین می توانید از این ابزار استفاده کنید. به عنوان مثال در این چیدمان در طراحی داخلی، مثلث بندی، قرار دادن دو میز در انتهای هر طرف صندلی با یک تابلو نقاشی در بالای مبل آن را رومانتیک تر کرده است.

 • عمق را در آثار هنری ایجاد کنید
عمق را در آثار هنری ایجاد کنید

عمق را در آثار هنری ایجاد کنید

از ایجاد عمق در آثار هنری است که یک دکوراسیون داخلی دو بعدی ایجاد میشود. همانطور که میدانید نقاشی ها اغلب دارای پیش زمینه، میانی، پس زمینه و نقطه ناپدید شدن هستند. از این روش جهت خلق چیدمانی هنرمندانه میتوان استفاده نمود به این صورت که ایستاده در آستانه اتاق خود. صندلی را، در زاویه، نزدیک به شما قرار دهید. میز میانی را در وسط قرار داده و مبل بزرگ را  به عنوان پس زمینه در دیوار پشتی بگذارید. یک پنجره در صحنه به عنوان نقطه ناپدید شدن به شما کمک میکند تا با استفاده از نور طبیعی حجم بیشتری از فضا را نمایان سازید. از تابلو نقاشی روی دیوار غافل نشوید.

 • بر اساس شکل نشیمن و پذیرایی چیدمان مبلمان را انجام دهید
بر اساس شکل نشیمن و پذیرایی چیدمان مبلمان را انجام دهید

بر اساس شکل نشیمن و پذیرایی چیدمان مبلمان را انجام دهید

فضاهای بزرگ مستطیلی را می توان با تقسیم “شکل” فضا به شکل دیگری تقسیم کرد. برای مثال، یک فضای نشیمن یا پذیرایی طولانی و باریک را می توان در دو بخش و به شکل کاربردی تقسیم کرد.نیمی از مبلمان را در بخشی که به تماشای تلوزیون و گفتگوی خانوادگی میگذرد قرار دارد و بخشی دیگر را به محلی که مهمانان خاص وارد خانه میشوند اختصاص داد. این به شما کمک می کند که اتاق های مستطیلی بزرگ را با تقسیم آنها به مربع هایی به شکل عملکردی از آنها استفاده کنید. به این ترتیب میتوان از دودست مبلمان یکی به شکل راحتی و دیگری رسمی استفاده نمود.

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه بازسازی و چیدمان کردن دکوراسیون در مناطق مختلف تهران از جمله شهرک غرب, سعادت آباد , کوی فراز, زعفرانیه, ولنجک, نیاوران, اقدسیه, جماران , الهیه, قیطریه, کامرانیه, پونک, آریاشهر, شمال تهران و غرب تهران میباشد.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خود با ما تماس حاصل فرمایید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

شماره دفتر :

شهرک غرب – بلوار فرحزادی – روبروی اریکه ایرانیان

با تشکر – مهندس پناهی

 

مطالب مرتبط :
مشاوره
09123104165