1,707 بازدید بام سبز یا روف گاردن در رستوران

 
  • بام سبز یا روف گاردن در رستوران
  • بازدید از دکوراسیون خانه شما با هماهنگی قبلی
  • شماره تماس: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ (مهندس پناهی)

روف گاردن یا بام سبز در مجتمع تجاری و رستوران:

تکنولوژی مدرن سقف سبز است که در بام ها با تکنولوژی خاص و با استفاده از مواد گیاهی مخصوص تهیه می شود که این کاری است مهندسی و تخصصی که باعث کاهش گرما و صرفه جویی در مصرف انرژی در تابستان می شود.

یکی از مزیت های روف گاردن دریافت نور آفتابی است که موجب محیطی امن و آرام می شود خصوصا برای استراحت و پرورش گیاهان برای ساخت یک باغچه باید از مشاوران حرفه ای که طی یک عملیات دقیق و حرفه ای مصالح مناسبی را انتخاب کنند.

Roof garden یا بام باغ مجموعه ای از عملیاتی است که برروی سقف اجرا می شود این فضا در بعضی موارد در بالای بام یا برروی زمین انجام می شود.

انتخاب نوع خاک برای روف گاردن:

انتخاب خاک روف گاردن دارای محدودیت هایی است که باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشت خاک روف گاردن باید دارای ویژگی های زیر باشد:

وزن کمتر،توانایی در جذب آب زیاد،حاوی مواد غذایی مناسب باشد تا با گذر زمان نیاز گیاهان را به مواد غذایی برطرف کند.

انتخاب مصالح مناسب برای روف گاردن:

با توجه به این که روف گاردن شبیه به محوطه سازی است،اما محدودیت وزنی که دارد باعث می شود تا در انتخاب نوع مصالح و طرز اجرای آن تغییراتی بوجود بیاید.

انتخاب گیاه مناسب برای روف گاردن:

تمامی هزینه ها و تلاشهایی که می شود،برای داشتن فضای مناسب و پرورش گیاهان است و همین مساله باعث حساسیت در انتخاب گیاه می باشد. با این وجود باید به چند نکته درهنگام انتخاب اینها در نظر داشت :اندازه تحمل گرما و تابش مستقیم نور خورشید،میزان رشد گیاه و …

ویژگی های منحصر به فرد مجموعه کافی شاپ و روف گاردن

برای اولین بار پروسه ی رست و فراوری دان قهوه ،از دانه ی سبز قهوه تا نوشیدن یک فنجان قهوه ی تازه در بهترین زمان تولید در فضایی خاطره انگیز …
با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و طعم دهنده های برتر دنیا و باشناخت از ذائقه ی ایرانی طعم متفاوتی را برای شما خاطره میکنیم
تمامی محصولات کافی لند نارسیس با به کار گیری از به روز ترین تجهیزات مدرن ورد کِلَس امریکا و اروپا و با حضور کادری آموزش دیده و مجرب جهت ارائه خدمات به شما همراهان عزیز فراهم گردیده است
با توجه به فضای وسیع و بی نظیر و با همکاری طراحان مطرح بر آن شدیم سنت شکنی کنیم و تعریف جدیدی بر خلاف گذشته که کافی شاپ ها محصور با شیشه های دودی ومحیطی دنج و خلوت بودند فضایی به وجود آوریم که در آن در هر فصلی از سال میتوان هوای آزاد تنفس کرد ؛ به جای دیوار و شیشه ؛گل و گیاه صدای آب و آسمان را در بزرگ ترین روف گاردن تهران میتوانید تجربه کنید
با بهره گیری از تکنولوژی سرمایشی و گرمایشی میتوان در تمامی فصول از روف گاردن و هوایی مطبوع لذت ببرید.

گرچه در فیلم اجاره نشینها شخصیت خوانننده اپرا (با بازی مرحوم حسین سرشار) در مورد عایق بندی پشت بام دچار سو تفاهم بود اما وجود بام سبز امروز در شهرهای بزرگ یک ضرورت است.
بام سبز، بام ساختمانی است که تمام یا قسمتی از آن با گیاهانی که بر روی یک لایه ضد آب کاشته شده باشند، پوشانده شده است. این بام ممکن است شامل لایه‌های دیگر مانند حصار ریشه، زه‌کشی و یا سیستم آبیاری باشد.

بام سبز
بام‌های سبز مدرن که از سیستم لایه‌های پیش ساخته تشکیل می‌شوند، نسبتا پدیده‌ای نو می‌باشند. این نوع بام‌ها در دهه ۱۹۶۰ در آلمان توسعه و به بسیاری از کشورهای اروپا گسترش یافتند. گرچه این بامها در شمال اروپا مانند کشورهای اسکاندیناوی، هلند واسکاتلند کاملا رواج داشت اما شکل مدرن و شهری آن در آلمان و آمریکا متولد شد. بر اساس برآوردهای موجود، امروزه حدود ۱۰ درصد از کل بام‌های آلمان، بام سبز هستند. ایالات متحده نیز بام‌های سبز قابل توجهی دارد، اما تعداد آن‌ها به اندازه اروپا نیست.
در شهر شیکاگو که یک کلان شهر با معضلات مخصوص خود است طرح بام سبز رواج زیادی یافته است.

بام سبز

انواع بام‌های سبز

بام‌های سبز می‌توانند در انواع متمرکز، فشرده، نیمه متمرکز و گسترده یا وسیع بسته به عمق متوسط کشت و میزان تاسیسات مورد نیاز طبقه‌بندی شوند.

بام‌های سنتی سبز که نیازمند عمق متعارفی از خاک برای رشد گیاهان حجیم و چمن معمولی هستند، به‌عنوان بام‌های سبز متمرکز مطرحند. این نوع بام‌ها نیازمند آبیاری، کوددهی و سایر مراقبت‌ها می‌باشند.

بام سبز

در مقابل، بام‌های سبز وسیع یا گسترده، به عنوان سیستم‌های خودنگهدار در نظر گرفته شده و به حداقل تاسیسات نگهداری، شاید تنها یک‌بار در سال هرس یا کوددهی برای افزایش رشد گیاهان، نیاز دارند. این نوع از بام‌های سبز می‌توانند در لایه بسیار نازکی از خاک که اغلب از کودهای آلی با فرمول ویژه استفاده می‌شود، قرار گیرند. بدین ترتیب بام‌های متمرکز، محیط کشت ژرف و عمیقی دارند و در دسترس هستند و می‌توانند به عنوان یک فضای باز در نظر گرفته شوند. مثالی از یک بام سبز متمرکز، بام مرکز Manulife است که در بالای یک پارکینگ قرار گرفته است. بام سبز ۲۵ ساله‌ای که در جای مناسبی با درختان بالغ و تنومندش، مستقر شده است.

در مقابل، بام سبز گسترده، محیط کشت سطحی و کم‌عمقی دارد و معمولاً قسمتی از یک سیستم بامی و قسمتی از ساختار ساختمان سبز می‌باشد. یک بام سبز گسترده به طور کلی در دسترس و مورد استفاده کارکردی نیست. بام شرکت Mountain Equipment نمونه‌ای از یک بام سبز گسترده می‌باشد که در سال ۱۹۹۸ ساخته شد.

بام سبز

طبقه‌بندی دیگر در خصوص بام‌های مسطح و شیبدار است. بام‌های سبز شیبدار، مشخصه برجسته بسیاری از ساختمان‌های اسکاندیناویایی هستند که نیازمند طراحی ساده‌تری در قیاس با بام‌های تخت می‌باشند. چرا که شیب بام کاهش خطر نفوذ آب از طریق سازه بام را با استفاده از لایه‌های آب‌بندی و زهکشی کمتری نسبت به بام تخت موجب می‌شود.

سودهای محیطی

کاهش گرما
کاهش سربار خنک کردن ساختمان بین ۵۰ تا ۹۰ درصد
فیلتر کردن آلودگی‌های هوا و دی اکسید کربن که به کاهش بیماری‌های تنفسی مانند آسم کمک می کند.
فیلتر کردن آلودگی‌ها و فلزهای سنگین از آب باران
کمک به عایق کردن ساختمان در برابر آلودگی صوتی
ایجاد زیست‌گاه طبیعی
کاهش متوسط دمای محیط‌های شهری در فصل گرما
تزئین بام ها و زیبا شدن محیط با پوشش گیاهی

بام سبز و شهرهای بزرگ ایران
گرچه انجام پروژه بام سبز در ساختمان سازی ایران می تواند بر قیمت تمام شده خانه بیافزاید اما کمک های دولتی و حتی فرهنگ سازی برای آپارتمان سازی هایی که خریدارانشان چندان در پی ارزان در آمدن ملک خود نیستند می تواند به رواج این پدیده در تهران و شهرهای بزرگ منجر شود.

بام سبز
برکسی پوشیده نیست که کمبود فضای سبزدر تهران یکی ازدلایل عمده آلودگی هواست؛ آپارتمان سازی در اطراف تهران و مناطقی که قبلا ریه سبز پایتخت محسوب می شدند حجم فضای سبز تهران را به شدت کاهش داده است . اجبار مراکز دولتی و انبوه سازانی که به نحوی در این مناطق ساخت و ساز می کنند به اجرای بام سبز می تواند اندکی از این نقصان را جبران کند

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه پروژه های طراحی شده توسط با شماره زیر تماس بگیرید:

مهندس پناهی – مدیریت گروه مهندسی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165