تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل

تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل

رنگ مجلل و باشکوه بنفش در ترکیب با رنک سفید برای دیزاین نشیمن
 
 • تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل
 • استفاده از رنگ روشن در طراحی داخلی
 • رنگ بندی دکوراسیون داخلی با رنگ روشن
 • چیدمان دکوراسیون داخلی با رنگ روشن
 • معجزه رنگ زرد در طراحی داخلی
 • آدرس اینستاگرام طراحانه https://www.instagram.com/tarahaneh_com
 • آدرس تلگرام طراحانه http://t.me/tarahanehcom
 • .

تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل

تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل
تاثیر رنگ روشن در دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از رنگهای روشن در هر کجایی از دکوراسیون داخلی خانه می تواند یک کار جالب و بی نظیر باشد. در حالی که می خواهید توجه چشم رابه سمت آن جلب کنید و نقطه ی مورد علاقه و سرگرم کننده را به این بخش ها اضافه کنید، ممکن است دشوار باشد که بدانیم از کدام رنگ روشن برای کدام  قسمت استفاده نماییم تا نتیجه نهایی کار با احساس زیباشناختی کل خانه مطابقت داشته باشد.

رنگ روشن دکوراسیون داخلی
رنگ روشن دکوراسیون داخلی

هنگامی که ما در مورد رنگ های طراحی داخلی صحبت می کنیم،باید بدانیم که رنگ ها به صورت تصادفی استفاده نمی شوند. در نگاه اول ممکن است فکر کنیم که انتخاب رنگ برای یک اتاق نشیمن و یا برای کل خانه ما بسیار آسان است زیرا ما رنگی را انتخاب میکنیم که دوست داریم. در بسیاری موارد نتایج بسیار خوب است، اما در بیشتر موارد، اگر شما هیچ آگاهی در زمینه  رنگ ها ندارید ونمیدانید چه ترکیب هایی برای سبک خانه شما عالی است، نتایج ممکن است با ظاهر حرفه ای هیچ ارتباطی نداشته باشد.

ابتدا باید بدانیم که ما سه رنگ اولیه داریم: زرد، قرمز و آبی. هنگامی که این رنگ های اصلی را با هم ترکیب می کنیم، رنگ های ثانویه را دریافت می کنیم: زرد و آبی سبز، زرد و قرمز نارنجی، آبی و قرمز بنفش است. مخلوط کردن رنگ های اولیه با مواد ثانویه، ما می بینیم که رنگ های رنگی که رنگ های ترتیب نامیده می شوند. رنگ های تکمیلی در نمودار در مقابل یکدیگر قرار دارند. هر جفت رنگ مکمل یکدیگر است و یک رنگ خنثی ایجاد می کند. هر فرد رنگ ها را به عنوان سرد یا گرم درک می کند .

اگر نمودار رنگ را می بینید، معمولا رنگهای سرد رنگ آبی و سبز هستند و رنگ های گرم در سمت زرد و نارنجی هستند. رنگها حالت ذهنی خاصی را برای ما به ارمغان می آورند، می توانند ما را انرژی بخشند، ما را تشویق کنند، می توانند ما را به آرامش، آرامش، استراحت، توانایی تمرکز دادن یا به یاد آوردن چیزهای دلپذیر را افزایش دهند. رنگهایی هم وجود دارند که ما را افسرده می کنند، به ما یادآوری می کنیم که چیزهای غم انگیز، بعد از مدتی خسته کننده یا تحریک می شوند. وقتی رنگ ها را انتخاب می کنیم باید این را در نظر بگیریم. در نهایت ما کسانی هستیم که سعی داریم تا محیطی دلنشین و زیبا برای دکوراسیون داخلی منزل خود خلق نماییم تا در آن احساس خوبی داشته باشیم.

 • رنگ سفید
استفاده از رنگ خنثی سفید در دکوراسیون داخلی
استفاده از رنگ خنثی سفید در دکوراسیون داخلی

استفاده از اثرات روحی رنگ سفید برای ایجاد یک نگاه تازه و تمیز در خانه شما بسیار مناسب است. مردم چیزهای مختلف را سفید می کنند. سفید برای ایجاد ظاهرو فضایی، آرام و خالص استفاده می شود. اگر در یک اتاق بر روی دیوار، مبلمان یا کف مورد استفاده رنگ سفید قرار گیرد، ممکن است تصور کنید که آن سطح بسیار بالاتر از آن است که دیده میشود و می تواند یک طراوت تازه را به ارمغان بیاورد. اگر نمیخواهید اتاق بسیار رنگارنگ داشته باشید، شما می توانید سفید را در ترکیب با سایر رنگ های خنثی استفاده کنید. سیاه، قهوه ای یا خاکستری با رنگ سفید بسیار مناسب است. برای استفاده از اثرات روانشناختی رنگ سفید، شما نباید زیاد از آن استفاده کنید، فقط برای تأکید بر موارد خاصی از جمله پنجره ها و فریم های درب و …

 • رنگ خاکستری
کاربرد رنگ خنثی خاکستری در دکوراسیون مدرن آشپزخانه
کاربرد رنگ خنثی خاکستری در دکوراسیون مدرن آشپزخانه

طراحی داخلی به رنگ خاکستری شکلی رسمی تر به دکوراسیون داخلی ارائه می دهد که ظرافت طراحی داخلی را به شکل بدون محافظه کاری به ما نشان خواهد داد.. اثر رنگ خاکستری بسیار به سایه رنگی که شما از آن استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر خاکستری رنگ زرد داشته باشد ممکن است افسرده شود، به ویژه اگر در اتاق های مختلف از سایه های قهوه ای استفاده می کنید. اما یک سایه زیبا از خاکستری، در ترکیب با رنگ سفید بسیار روشن، می تواند یک ظاهر تمیز و طراوت ایجاد کند. اگر شما بیش از حد بسیاری از مناطق خاکستری تبدیل به  رنگ غالب شده و ایجاد یک محیط خسته کننده میکند.

 • رنگ زرد
استفاده از رنگ زرد در دیوارپوش اتاق خواب
استفاده از رنگ زرد در دیوارپوش اتاق خواب

از جلوه های رنگ زرد استفاده کنید تا یک هوای روشن و خوش بینانه برای طراحی داخلیخانه تان خلق نمایید.. اثرات رنگ زرد با سایر رنگ ها تفاوت دارد. زرد کمرنگ روی دیوار یا سقف، می تواند در خانه شما کمی حالت آفتابی ایجاد کند، در حالی که یک زرد تیره تر ممکن است بعد از مدتی دمپر باشد. اگر نمیخواهید از دیوارها استفاده کنید، می توانید از این اثرات روانی به روشهای دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال،رنگ زرد عال است برای آکسسوری ها و چیزهای ایستاده عالیست. شما می توانید مقادیر کمتری از لوازم جانبی زرد، گل و یا تصاویر استفاده کنید.

 • رنگ صورتی
رنگ صورتی در چیدمان دکوراسیون نشیمن
رنگ صورتی در چیدمان دکوراسیون نشیمن

شما می توانید از رنگ صورتی برای ایجاد فضای تازه و زیبا در خانه استفاده کنید. در بسیاری از کشورها، رنگ صورتی رنگ به عنوان رنگ فمینین دیده می شود و اغلب با همه چیز مربوط به دختران مرتبط است. به طور کلی، در طراحی داخلی، اثرات روانشناختی رنگ صورتی تسکین دهنده و راحت است. برخی از سایه های صورتی در آنها جلوه هایی تازه و شیرینی هستند که می توانند با زیبایی مرتبط باشند.

 • رنگ بنفش
رنگ مجلل و باشکوه بنفش در ترکیب با رنک سفید برای دیزاین نشیمن
رنگ مجلل و باشکوه بنفش در ترکیب با رنک سفید برای دیزاین نشیمن

از اثرات روحی رنگ بنفش برای ایجاد یک محیط لوکس و گران قیمت برای خانه خود استفاده کنید اگر دارای سایه ای مایل به آبی باشد، می تواند فضایی آرام ایجاد کند و حال و هوای محیط را  رازآلود نماید. سایه های سرخ مایل به قرمز توجه بیشتری را جذب می کنند و در اتاق تسلط می یابند. رنگ بنفش دارای اعتبار طولانی از حق امتیاز و قدرت است.

استفاده از رنگ روشن در دیزاین منزل
استفاده از رنگ روشن در دیزاین منزل

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه چیدمان کردن دکوراسیون در مناطق مختلف تهران از جمله شهرک غرب, سعادت آباد , کوی فراز, زعفرانیه, ولنجک, نیاوران, اقدسیه, جماران , الهیه, قیطریه, کامرانیه, پونک, آریاشهر, شمال تهران و غرب تهران میباشد.

مترجم و گردآورنده: میترا مروتی

بازدید از پروژه ها فقط در تهران و با هماهنگی قبلی انجام میشود.

برای کسب اطلاع از هزینه های بازدید و کارشناسی و مشاوره پروژه تماس بگیرید.

ساعت تماس : روزهای شنبه تا ۵شنبه از ساعت ۹صبح تا ۶عصر

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خود با ما تماس حاصل فرمایید:

.

با تشکر – مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
09123104165