2,499 بازدید دکوراسیون خانه با شومینه

 
  • دکوراسیون خانه با شومینه
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

انتخاب دکوراسیون مناسب برای شومینه به عواملی از قبیل سبک و نوع کار آیی اتاق نشیمن و اتاقی که شومینه در آن قرار دارد بستگی دارد. به هر حال نکته مهم این است که شومینه پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق های مختلف خانه دارد. بنابراین در خصوص دکوراسیون آن کمی جدی تر فکر کنید. در این مطلب در خصوص دکوراسیون شومینه بیشتر صحبت می کنیم و ایده هایی در این خصوص ذکر می کنیم.
شومینه و قسمت بالای آن می تواند فضایی مناسب برای دکوراسیون و تبدیل شدن به یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق نشیمن باشد. شومینه از این لحاظ داری پتانسیل بالایی است ونحوه دکوراسیون مکانی که شومینه در آن واقع شده است بستگی به سلیقه و خصوصیات شخصیتی شما و هم چنین سبک دکوراسیون دیگر قسمت های اتاق دارد. دقت داشته باشید که نوع چیدمان این بخش می بایست حتماً با این قسمت تناسب داشته باشد. برای مثال در اتاق نشیمنی که دارای سبکی سنتی است استفاده از شمع ها و شمعدان های زیبا برای دکوراسیون شومینه یا گلدان های ظریف و مینیاتوری می تواند گزینه مناسبی باشند.


از لحاظ اصول دکوراسیونی یکی از نکات مهمی که باید هنگام چیدمان و دکوراسیون شومینه مد نظر داشته باشید و ان را به خوبی رعایت کنید تقارن است. هرچند که طراحی نوین و مدرن امروزه به سمت نامتقارنی و نا هماهنگی پیش می رود اما با رعایت اصل تقارن در دکوراسیون محوطه ای که شومینه در آن واقع شده است، شومینه جلوه زیباتری به خود می گیرد.
عناصر و اشیا هنری را ترجیحا به جای آویختن به دیوار بالای شومینه روی لبه بالایی آن قرار دهید تا این امکان برایتان میسر شود تا راحت تر و بیشتر از دیدن آن ها لذت ببرید. برای قرار دادن این اشیا ابتدا بزرگ ترین شی را در مرکزی ترین قسمت قرار دهید و اشیاء دیگر را به ترتیب قد و اندازه در طرفین شی اول قرار دهید. بهتر است اشیاء دکوری در سایزها و اندازه های مختلف باشند و تعداد آنها نیز فرد باشد و طوری کنار هم قرار گیرند که لبه های آن ها با یکدیگر هم پوشانی داشته باشند.
لبه بالای شومینه فضایی بسیار مناسب برای قرار دادن مجموعه ها و کلکسیون های خانگی است. شما می توانید مجموعه ای از اشیا و عناصر مورد علاقه خود را که دارای ویژگی های لازم برای قرار گرفتن در کلکسیون هستند را روی لبه بالای شومینه به طرز زیبایی بچینید و یک کلکسیون زیبا بوجود آورید و از طرف دیگر دکوراسیون زیبایی برای شومینه خود خلق کنید و با این کار به اتاق نشیمن خود هویت و ارزش بدهید. یکی از زیباترین و جذاب ترین کلکسیون های خانگی مجموعه ای از عکس های خانوادگی است که در فریم های همانند قاب شده باشند.
نکته مهم دیگری که در خصوص دکوراسیون شومینه باید بدانید این است که قرار دادن تعداد و حجم زیادی از وسایل و اشیا روی لبه بالای شومینه برای تبدیل کردن آْن به نقطه کانونی یک الزام محسوب نمی شود‌؛ بلکه شما می توانید تنها با استفاده از یک رنگ زیبا و متمایز با رنگ دیگر قسمت های اتاق و هم چنین قرار دادن تنها تعداد اندکی شمع روی لبه شومینه آن را به سادگی به یک نقطه کانونی زیبا تبدیل کنید و برای تاکید بیشتر بر این جنبه دکوراسیون شومینه یک گلدان بلند و کشیده روی زمین کنار شومینه قرار دهید.

به اتاق و فضایی که شومینه در آن قرار گرفته نیز توجه داشته باشید زیرا کاربرد فضا تاثیر زیادی بر نحوه و سبک دکوراسیون شومینه دارد. برای مثال شومینه ای که در یک اتاق نشیمن قرار دارد می تواند دکوراسیونی بسیار رسمی و کامل داشته باشد و باید کاملا با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن هماهنگی و هم خوانی داشته باشد؛ این در حالی است که شومینه ای که در اتاق خواب قرار دارد باید دارای دکوراسیون بسیار ساده باشد و فضایی در اطراف آن برای نشستن و به آرامش رسیدن تدارک دیده شده باشد.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165