1,941 بازدید دکوراسیون آموزشگاه

 
  • دکوراسیون آموزشگاه
  • بازدید از ملک شما با هماهنگی قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی ، اداری و تجاری

شرکت معماری Masquespacio در آخرین پروژه ی خود، طراحی داخلی آموزشگاه زبان Acadèmia Altimira واقع در بارسلونا، اسپانیا را انجام داده و با طراحی خود، برای این آکادمی یک برند ساخته است. صاحبان آموزشگاه زبان به مناسبت پانزدهمین سالگرد تاسیس آکادمی از این شرکت خواستند که طراحی داخلی مجددی برای فضای درونی ساختمان و برند آموزشگاه انجام دهند.

طراحی داخلی این آکادمی بر اساس سطوح مختلف آموزشی انجام شده یعنی برای هر یک از گروه سنی دانش آموزان کودک، نوجوان و بزرگسال، فضاها طراحی شده اند.

هدف از این سبک طراحی داخلی ایجاد فضایی تخصصی برای آماده کردن دانش آموزان برای قبول شدن در دانشگاه می باشد. رنگ ها و متریال های استفاده شده به گونه ای هستند که کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را جذب و تشویق می کند.

دلیل استفاده از چوب روشن در طراحی داخلی آموزشگاه زبان افزایش نور فضا و هم چنین ایجاد فضای آکوستیک، می باشد. درهای ریلی به کار رفته اجازه ورود نور به داخل کلاس ها را می دهند.

اتاق های Face to Face، برای زمانی که به کلاس های تک نفره جهت انجام مصاحبه نیاز دارند، طراحی شده اند.

تحریریه معماری آرل | مترجم : ثنا حسینیان | منبع : contemporist | ویرایش

گروه طراحان Masquespacio آخرین پروژه ی خودشان را که یک مرکز زبان در والنشیای اسپانیا است را معرفی کردند. این استودیوی طراحی به خاطر طراحی داخلی و طراحی ارتباطاتشان شناخته شده اند و در این پروژه هم طراحی داخلی این کلاس زبان جدید در اسپانیا و طراحی هویت آن را بر عهده گرفته اند.

در درجه ی اول در این پروژه قصد داشتند تا هویت مرکز زبان ۲Day را با یک پرچم و بالن گفتگویی که در آن سه مشخصه ی ابتدایی یادگیری زبان ذکر شده است، معرفی کنند. این سه مشخصه سطوح یادگیری (levels)، اهداف و مکالمه هستند. از طرفی می خواستند با ترکیب کردن مشخصات بافت قدیمی ساختمان آن و طراحی مدرن به طرحی جدید دست یابند. این ترکیب در این مدرسه جدید از طریق استفاده از معماری نئو کلاسیک و دخالت طراحان Masquespacio صورت گرفته است.

این فضا ۱۸۳ متر مربع مساحت داشته و دارای دو کلاس، کلاس دبیران و اتاق انتظار است. سعی شده تا در این کلاس ها و اتاق ها ترکیبی از عناصر هویت برند ۲Day و مشخصه هایی از زبان اسپانیایی و معماری شهر والنشیا ایجاد شود. در هر یک از کلاس یک رنگ حاکم است که در واقع این رنگ ها نشان دهنده ی سطوح یادگیری زبان یعنی C B Aهستند که به ترتیب به رنگ های آبی، زرد و صورتی نشان داده شده اند.

یکی دیگر از عناصر گویا و گرافیکی این فضا چراغ های مجسمه وار آن بوده که در کنار رنگ اتاق ها، سطوح را از هم متمایز کرده اند.

طراح ارشد گروه Masquespacio در مورد طراحی شان می گوید: “در هر کلاسی نقش اصلی را دانش آموزان و معلمان بازی می کنند، به همین خاطر ما خواستیم تا هر چه کمتر در فضا دیده شده و دخالت کنیم. البته تازگی و حس خوبی که قرار است از فضا گرفته شود را فراموش نکردیم. همان طور که تعادل خواسته شده بین طراحی مدرن و زیبایی معماری نئو کلاسیک ساختمان را از یاد نبردیم. متریال های گرمی مثل چوب را برای فضا انتخاب کردیم تا حس بهتری به حاضرین در فضا القا شود و در عین حال کارایی کافی را داشته باشد.به جای یک میز در اتاق ها از دو میز استفاده کردیم تا بتوان بعضی فعالیت ها را روی میزهای جداگانه انجام داد. صندلی هایی که انتخاب شده اند هم بیشترین راحتی را فراهم می کنند. چیدمان هم به نحوی است تا فعالیت های کلاسی راحت تر و با همکاری همه انجام شود.”

در خارج از کلاس ها در فضایی که دانش آموزان تمامی سطوح با هم در ارتباط هستند، رنگ های مختص سطوح هم با هم ترکیب شده اند. این اتفاق در بخش پذیرش و راهرو هم افتاده است. در راهرو ته تخته چوب ها با طیف های این سه رنگ رنگ آمیزی شده است. و در آخر در اتاق انتظار این سه رنگ باز هم وجود دارند ولی این بار با نشانه های هویت برند ترکیب شده اند.

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

دکوراسیون آموزشگاه

مسلما این بخش از پروژه نقشی اساسی در دکوراسیون بازی می کند و باید به ترکیب ها و ترفندهایی که در دیگر بخش های آموزشگاه به کار رفته وفادار ماند. تابلو هایی که بر دیوار نصب شده اند وظیفه ی معرفی اهداف آموزشگاه را بر عهده دارند. کلماتی مرتبط از زبان اسپانیایی و چند تصویر آیکنیک از معماری والنشیا با استفاده از تکنیک خاصی با کاموا دوخته شده و بر دیوار نصب شده اند.

در این پروژه هم طراحان Masquespacio فلسفه ی خودشان در طراحی یعنی خلاقیت، هویت و دموکراسی در دیزاین را فراموش نکرده اند. آن ها با طراحی فضاهایی برای زندگی و لذت بردن که دارای تازگی است و به کاربران حس راحتی می دهد به فلسفه شان وفادار ماندند.

وقتی طراحان برای اولین بار با آموزشگاه زبان ۲Day قرارداد بستند، به دنبال طراحی فضایی غیر رسمی بودند که در آن از متریال های اکونومیک مثل OSB استفاده شود. ولی با تغییر مکان دادن آموزشگاه به ساختمانی با طراحی نئوکلاسیک تصمیم بر این شد که از مواد با کیفیت تر و زیباتر مثل چوب کاج استفاده شود. البته ایده ی استفاده از عناصر غیر رسمی و خودمانی را کنار نگذاشتند تا بتوانند دانش آموزان جوان را هم جذب آموزشگاه کنند.

چون قرار بود به معماری اصلی بسیار توجه شود از رنگ های کم رنگ در طراحی استفاده شد. این رنگ ها هم آرامش بخش تر اند و هم مخاطبان بین ۲۰ تا ۳۰ سال را جذب خود می کنند. چون کارفرما نمی خواست خرج زیادی بکند، کف بدون تغییر باقی ماند. باز به دلیل کمی بودجه ۹۰% از اثاثیه هم توسط نجاری ساخته شد. چرا که تهیه ی همین مبلمان از برند های معروفشان خرج بیشتری بر می داشت.

به این ترتیب عناصر تزیینی، میزها و چراغ ها توسط خود گروه طراحی و برق کار و نجار ساخته شدند. صندلی ها و مبل ها تنها اثاثیه ای هستند که آماده تهیه شدند. مثل اکثر طراحی های Masquespacio، در این آموزشگاه هم بعضی قسمت ها تماما توسط طراحان ساخته و طراحی شده اند. مثل تابلو ها که جنبه های مختلفی از برند، شهر والنشیا و زبان اسپانیایی را نمایش می دهند.
اینجا یک آموزشگاه موسیقی است؛ یک فضای مربوط به موسیقی بیش از هر چیز نیاز دارد که هارمونی و ملودی دلنشین موسیقی از همه جا به روح انسان سرایت کند.

دکوراسیون داخلی این فضا باید به گونه ای باشد که خطوط، سطوح و احجام ، نورپردازی و متریال، همه و همه گویای نت موسیقی و سیالیت احساس باشند.

طراحان گروه شاه توت با درک صحیحی که از فضا دارند در جای جای دکوراسیون داخلی این آموزشگاه موسیقی که توسط بازسازی ساختمان بدینگونه طراحی شده، هارمونی و ریتم را به نمایش گذاشته اند؛ مبلمان پله ای، سقف کاذب و کفسازی موج دار، کاغذ دیواریها و المان های دکوراتیو همگی در این فضا موسیقی را فریاد میزنند.

 

برای دیدن نمونه پروژهای دکوراسیون آموزشگاه و طراحی ملک خود با ما تماس بگیرید.

(مهندس پناهی)

شماره دفتر: – ۰۲۱

.

: مهندس پناهی

کلمات مرتبط: 
مشاوره
09123104165