1,487 بازدید دکوراسیون اتاق نوجوان

 
  • دکوراسیون اتاق نوجوان
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

 

دکوراسیون و تزئین اتاق خواب نوجوانان از جمله جذاب‌ترین بخش‌های کار دکوراسیون داخلی است، بنابراین لازم نیست آنقدرها که برخی آن را سخت یا فوق‌العاده ساده جلوه می‌دهند به آن نگاه کنیم.
برای موفقیت در جلب نظر نوجوانان به این نکته روانشناسی توجه کنید که اتاق این قشر به نحوی دکوربندی شود که حس درونی و خلاقیت آنها را بروز دهد. البته در عین حال، والدین آنها را نیز باید راضی نگهداشت تا از اینکه خرج اضافی روی دستشان نمانده احساس رضایت کنند.
با پیروی از این پنج روش می‌توانید بدون نگرانی درباره هزینه بالای دکوربندی، اتاق زیبایی برای فرزند نوجوانتان تدارک ببینید:
۱- در اتاق نوجوان باید تنوع رنگ وجود داشته باشد. رنگ‌های فراموش شده روزگار جامعه صنعتی را به دیوار اتاق فرزند نوجوانتان بزنید. آنها به رنگ و شمایل‌هایی که با رنگ‌های مختلف ساخته شده باشند عکس‌العمل مثبت نشان می‌دهند. هر دیوار را با یک رنگ نقاشی کنید و رنگ‌های دراماتیک را بیشتر پشت دیوار اتاق خواب به کار برید. سقف را فراموش نکنید و به یاد داشته باشید که رنگ‌های گرم نظیر قرمز و نارنجی به فضای اتاق انرژی می‌دهد؛ حال آنکه رنگ‌های سرد مثل زرد کمرنگ فضا را سرد و بی‌حال می‌کند. رنگ اتاق نوجوانتان را با شخصیت او یکی کنید تا متوجه احترامی که به روحیه او گذاشته‌اید بشود.
۲- به دیوارهای اتاق شکل و شمایل اضافه کنید زیرا هیچ کس به اندازه یک نوجوان نمی‌تواند انرژی مثبت حاصل از نمود آنها را کسب کند. برای اینکه دیوار اتاق بیش از حد شلوغ به نظر نرسد می‌توانید در کنار شکل یک حیوان یا شخص، شکل هندسی نیز قرار دهید. سعی کنید شکل و شمایل‌های انتخاب شده با رنگ‌های روی دیوار همخوانی داشته باشد.

دکوراسیون تین ایج

دکوراسیون تین ایج

دکوراسیون تین ایج

دکوراسیون تین ایج

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان

۳- به نوجوانتان شانس چشیدن طعم خوش دیدن یک اتاق خلوت و جمع و جور را بدهید. هیچگاه درون اتاق خواب نوجوانان سطل آشغال جاسازی نکنید و به جای آن، طلا و جواهر (برای دختران) و جعبه ابزار (برای پسران) و ورقه‌های امتحانی را برای هردو درون اتاق خواب جاسازی کنید و ترجیحا آنها را جلوی چشمشان نگذارید که دچار سرخوشی مفرط یا استرس نشوند. البته ناگفته نماند که آویختن چوب لباسی به اتاق خواب نوجوان هم توصیه نمی‌شود، بلکه بهتر است آنها لباسهایشان را درون کمد آویزان کنند.
۴- تختخواب نوجوان به اندازه تخت پادشاه یک کشور اهمیت دارد، حتی رنگ پتوها برای دختر و پسر هم باید تفاوت داشته باشد. از پتوهایی با رنگ شاد استفاده کنید و برای دخترها توصیه می‌شود که توری از سقف روی تختخوابشان آویزان شود و به جای یک بالش بزرگ، از دوبالش بهره برده شود. برای پسرها یک بالش کافی است و اگر از رنگ‌های جدی استفاده شود، نتیجه بهتری دربر خواهد داشت.
۵- نوجوانان عاشق درخشش نکات مثبت شخصیتشان هستند. جایی پیدا کنید تا جوایز، مدارک تحصیلی و تشویقی و افتخارات آنها را در اتاق خواب به نمایش بگذارید. اصلا به این نکته کاری نداشته باشید که اتاق نوجوانتان خسته کننده، شلوغ یا ناموزون است. اجازه بدهید تا از حس خلاقیت خودشان لذت ببرند و از فضایی که قرار است درونش استراحت کنند، ‌سرخوش شوند.

 

سعی کنید تا با مطالعه برخی کتب روانشناسی، علایق و روحیات فرزند نوجوانتان را بشناسید و از طریق چیدمان مطلوب او در اتاقش به او حس استقلال و مهم شمرده شدن بدهید.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره دفتر:

شهرک غرب – –

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :
کلمات مرتبط: , , , , , , , , ,
مشاوره
09123104165