1,608 بازدید دکوراسیون باشگاه تنیس

 
  • دکوراسیون باشگاه تنیس
  • طراحی داخلی باشگاه تنیس
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵  یا تماس بگیرید.
  • .

 

تناسبات کلی زمین و استانداردهای محوطه تنیس مطابق  زیر است. زمین: برای بازی های یک به یک، ابعاد زمین تنیس ، مستطیلی با طول ۲۳٫۷۷ متر و پهنای ۸٫۲۳ متر می باشد. در بازی های دو به دو عرض زمین برابر با ۱۰٫۹۷ متر می باشد.

محوطه زمین: یک تور در میان، زمین را به دو نیمه مساوی تقسیم می کند. این تور روی یک سیم فلزی یا طناب مخصوصی آویزان است که به دو میله متصل است . ارتفاع تور تا سطح زمین، به ۱٫۰۷ متر می رسد. تور به میزان کافی کشیده شده و سوراخ های آن به اندازه ای می باشند که توپ تنیس نتواند از آن عبور کند. بلندی تور نسبت به مرکز، ۰٫۹۱۴ متر بوده و آن را از طریق یک بند سفید، به طور محکم به سمت پایین متصل کرده اند. طناب یا سیم فلزی و ناحیه ی بالای تور به وسیله ی یک باند سفید رنگ پوشش داده می شود.

(دکوراسیون باشگاه تنیس ، طراحی داخلی باشگاه تنیس ، استانداردهای زمین ورزش ، دیزاین باشگاه باشگاه تنیس ، اندازه زمین باشگاه تنیس ، تنیس و طراحی سالن ، طراحی سالن و اتاق مجموعه تنیس ، رختکن باشگاه تنیس ، دکوراسیون داخلی سالن تنیس ، باشگاه تنیس بانوان ، چیدمان و نورپردازی زمین تنیس دختران و پسران ، تغییر دکوراسیون سالن تنیس ، معماری داخلی باشگاه ، طراحی بوفه باشگاه تنیس ، دکوراسیون زمین تنیس ، چیدمان تماشاچیان زمین تنیس ، بازسازی و نوسازی باشگاه تنیس ، طراحی زمین تنیس ، دکوراسیون باشگاه بدمینتون ، کفپوش زمین تنیس ، طراحی داخلی سالن بدمینتون ، بازسازی کمد لباس باشگاه ، طراحی رختکن سالن ورزشی ، استاندارد معماری سالن ورزشی ، استاندارد معماری داخلی مجموعه ورزشی ، طراحی سالن بدنسازی باشگاه تنیس، تبلیغات باشگاه تنیس)

در مسابقات دوبه دو، میله های تور از هر طرف به اندازه ی ۰٫۹۱۴ متر در خارج از زمین دوبه دو مستقر شده اند. برای مسابقات تک به تک نیز، میله های تور از هر طرف به اندازه ی ۰٫۹۱۴ متر در خارج از زمین یکی به یک مستقر شده اند.

خط کشی زمین: همه اندازه های زمین نسبت به خارج خط ها در نظر گرفته می شوند و تمام خط کشی های زمین، یک رنگ اند و با رنگ زمین تنیس تضاد قابل توجهی دارند.

خطهای انتهایی زمین تنیس را خط شروع می نامند. هرخط شروع ، به وسیله علامتی مرکزی، به اندازه ۱۰ سانتی متر در امتداد طولی و موازی با خطوط کناری زمین، نصف می شود. پهنای خط شروع حداکثر ۱۰ سانتی متر است. خطوط کناری، درنواحی کناری زمین تنیس قرار دارند. خطوط سرویس، دو خط بین خطوط تک به تک کناری هستند و در فاصله ی ۶٫۴۰ متر از کناره تور و در راستای موازی با آن قرار دارند.
خط سرویس مرکزی، در دو طرف از تور قرار می گیرد. مساحت بین خط سرویس و تور، زمین سرویس نامیده می شود و به وسیله ی خط سرویس مرکزی به دوقسمت مساوی تقسیم می شود. خط سرویس مرکزی با خطوط کناری یک به یک، موازی بوده و به عنوان خط میانه ی آنها به شمار می رود. پهنای این خط، و علامت مرکزی ۵ سانتی متر است.

دکوراسیون باشگاه تنیس

دکوراسیون باشگاه تنیس

فضای اطراف زمین: در مسابقات بین المللی ، حداقل مسافت بین خط شروع وحصار انتهای زمین، ۶٫۴ متر است. حداقل مسافت بین خطوط کناری و دیواره ها، ۳٫۶۶ متر است. حداقل فاصله ی بین خط شروع و حصار انتهای زمین، برای بازی های باشگاهی و تفریحی، ۵٫۴۸ متر است. این اندازه برای فضای بین خط شروع و حصار انتهای زمین، به اندازه ی ۳٫۰۵متر می باشد. حداقل ارتفاع کف تا سقف برای تنیس داخل سالن، ۹٫۱۴ متر است. در زمین هایی با محوطه چهار دیواری، حد اقل فاصله ی بین خطوط کناری کمتر از ۳٫۶۵۸ متر است.

انواع سطوح زمین تنیس

Acrylic(پلاستیکی): دارای بافت ویژه، رنگی، پوشش دادن با سطح براق صمغی
Artificial clay(خاک مصنوعی): سطح ساختگی با نمای خاکی
Artificial grass(چمن مصنوعی): سطح ساختگی شبیه چمن طبیعی
Asphalt(آسفالت): قیرگون
Carpet(فرش): پارچه ی پولیمری مورد استفاده در توپ والیبال و طناب بادبانی
Clay(خاکی): مواد معدنی به هم پیوسته ی نا محدود
Concrete(بتن): سیمان متراکم
Grass(چمن): چمن طبیعی
سایر موارد: سیستم های قابل نصب (بر طبق مقیاس های مربوطه)همانند آجر، کاشی، چوب و تشک برزنت

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مشاوره
09123104165