1,348 بازدید دکوراسیون خانه

 
  • دکوراسیون خانه
  • از ملک شما با هماهنگی قبلی
  • شهزک غرب – –
  • شماره تماس     –   ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵  –  مهندس پناهی

دکوراسیون خانه به عنوان فضا یا پوسته ای که نیمی از زمان عمرمان را در آن میگذرانیم اهمیت زیادی دارد. زندگی در محیطی متناسب با روحیات فردی یا گروهی اهیت زیادی در شکل گیری رفتارمان دارد.

دکوراسیون داخلی خانه میتواند باعث اعتماد به نفس ساکنین آن شود. دکوراسیون داخلی خانه میتواند باعث افزایش راندمان و ایجاد صمیمیت بیشتر شود. دکوراسیون نادرست خانه باعث افزایش تنش یا درگیری بین افراد آن میشود.

برای استفاده بیشتر از قابلیتهای رنگ ، فرم ، بافت ، نور ، صدا و متراژ خانه باید اول نیازهای عاطفی ساکنین شناخته شود. بعد از آن متناسب با آنها و مخصوص آنها فضایی طراحی میشود.

دکوراسیون خانه برای متراژهای ۵۰ متری و ۶۰ متری با دکوراسیون خانه در متراژهای ۷۰ متیری و ۸۰ متری و ۹۰ متری متفاوت است. دکوراسیون داخلی خانه برای متراژ بالای ۱۰۰ متر نیز با دکوراسیون داخلی خانه بالای ۲۰۰ متری متفاوت است.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

بعضی مواقع ما بقدری روی جزئیات دکوراسیون خانه توجه می کنیم که اغلب از توجه به جزئیات بزرگ تر و مهم تر غافل می مانیم. انتخاب بهترین مدل مبل راحتی یکی از این موارد است که اغلب مورد غفلت و سهل انگاری قرار می گیرد. با وجود مدل های بی نهایت مبل های راحتی در بازار، انتخاب مدلی که دقیقا مطابق نیازهای شما باشد می تواند گیج کننده و چالش برانگیز باشد به همین خاطر احتمال اینکه چندروز بعداز خرید خود پشیمان شوید زیاد است. خرید مبل راحتی بیشتر در مورد فهمیدن نیازهای خودتان است تا پیدا کردن بهترین قیمت. البته باید با این واقعیت هم روبرو شوید که پیدا کردن مدلی که تمام نیازهای شما را برطرف کند کاملا غیرممکن است. به همین خاطر با دانستن این موضوع می توانید هم در وقت و هم در هزینه خود صرفه جویی کنید و با انتخابی هوشمندانه بهترین مدل برای خانه خود را برگزینید.

بعضی اصول ساده در طراحی وجود دارند که هیچوقت تغییر نمی کنند. اولین اصل اندازه مبل راحتی است. اندازه گیری فقط محدود به اندازه اتاق نمی شود، بلکه باید در مورد درازی و کوتاهی مبلتان هم فکر کنید، فارق از مسئله فضای موجود، بعضی از افراد مبل های کمپکت یا جمع و جور را ترجیح می دهند و بعضی هم به مبل های حجیم و بزرگ علاقه دارند. البته در نهایت این مکان قرار گیری مبل راحتی در خانه است که مشخص می کند مبل باید انحنادار، تکه ای یا ال شکل باشد.

در مرحله بعدی باید استایل و شکل اتاقی که قرار است مبل در آن قرار بگیرد را مشخص کنید. بسیاری از خانه دارها این اشتباه را مرتکب می شوند و ابتدا اقدام به خرید مبل راحتی فقط بخاطر اینکه “در مبل فروشی زیبا بنظر می رسید” یا ” قیمتش بسیار مناسب بود” می کنند اما با گذشت چند روز متوجه نوعی ناهماهنگی و نازیبایی در دکوراسیون خانه می شوند و سپس به این نتیجه می رسند که باید هر چه زودتر از شر این مبل راحتی ناجور خلاص شوند. اگر اتاقی که مبل در آن قرار می گیرد سبکی مدرن یا معاصر (ساده و بی پیرایه) دارد، انتخاب مبلی با طراحی صاف و بدون انحنا در رنگ های خنثی بهترین گزینه خواهد بود. برای اتاق هایی با دکوراسیون سنتی عکس این شرایط برقرار است و مبل انتخابی باید از طراحی مجلل، باشکوه و پرجزئیات برخوردار باشد.

 

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

با نگاه در طرح های امروزی دکوراسیون داخلی متوجه می شوید که دیگر زمان جایگزینی دیوارهای آجری با دیوارپوش های مدرن و نوین تمام شده و دیوارهای آجری دوباره جای خود را در دکوراسیون داخلی پیدا کرده اند. دیوار آجری در آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری کلاسیک و مدرن دوباره رواج پیدا کرده اند و در تمامی سبک ها با زیبایی تمام خودنمایی می کنند. دیگر آجر در دکوراسیون بعنوان یک عنصری که نشان دهنده تاریخی بودن فضا است شناخته نمی شود و در طرح های مدرن و امروزی حتی بعنوان کامل کننده فضای دکوراسیون بکار می رود.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

  • دکوراسیون منزل آپارتمانی
  • دکوراسیون آشپزخانه و کابینت بندی
  • معماری داخلی خانه ویلایی و دوبلکس
  • طراحی محوطه و فضای سبز و حیاط
  • طراحی ورودی و نشیمن
  • طراحی با سبک مدرن و کلاسیک

 

در حال حاضر بیشتر خانه دارها ترجیح می دهند (یا بهتر است بگوییم راحت تر هستند) از دیوارهای آجری در اتاق خواب یا اتاق نشیمن استفاده کنند و مکانی مثل آشپزخانه بسیار کمتر مورد توجه قرار می گیرد. زیرا آنها اعتقاد دارند دیوارهای آجری بیشتر در معرض تخریب قرار می گیرد و همچنین تمیز کردن آنها در آشپزخانه کار آسانی نخواهد بود، بعلاوه از لحاظ زیبایی دیوار آجری برای فضای آشپزخانه مقدار سنگین بنظر می رسد. اما تمامی این عقایدی که گفته شد در عکس های زیر به طور کامل باطل می شوند و نشان می دهند که یک بافت آجری در آشپزخانه چقدر می تواند زیبا، آرامش بخش و تسکین دهنده باشد بطوریکه با گذر زمان به هیچ عنوان از چهره آشپزخانه خود خسته نخواهید شد.

دیوارهای آجری در آشپزخانه محیطی گرم، دنج و دعوت کننده می سازند و فضا را برای به رخ کشیدن سایر لوازم شیک و لوکس آشپزخانه فراهم می کنند. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید دیوارهای آجری با تمامی سبک های طراحی از قبیل مدرن، کلاسیک، معاصر و صنعتی هماهنگی دارد و به نوعی نقش یک عنصر کامل کننده را ایفا می کنند.

 

استفاده از نکات زیر برای تبدیل کردن آپارتمان یا خانه کوچک شما به یک مکان مجلل، زیبا و جادار کمک می کند:
۱ – بزرگ‌ ترین مبل خود را جلوی بزرگ‌ترین و طولانی ترین دیوار قرار دهید و قسمت مرکزی را کاملا قابل دید بگذارید.
۲ – به جای کاناپه بزرگ و یک ست جاگیر، یک ست مبلمان کوچک با طراحی باز خریداری کنید تا هر وقت که خواستید، به راحتی چیدمان آن را براساس راحتی و علایق خود تغییر دهید.
۳ – چراغ‌هایی که در سقف قرار داده می شوند، نباید طوری باشند که ارتفاع اتاق را کم کنند.
۴ – روشن‌تر بودن سقف نسبت به دیوارها و مبلمان باعث روشن‌تر شدن و دلبازتر شدن اتاق می شود.
۵ – نور سفید و ملایم که به طور مساوی سراسر اتاق را عادلانه روشن کرده باشد، باعث بزرگتر نشان دادن اتاق می شود.
۶ – استفاده از تک‌ رنگ‌های ملایم، اتاق را بزرگ‌تر نمایش می دهد.
۷ – از آینه‌ها و سطوح صاف و درخشنده که هر چه بیشتر نور را منعکس کنند و اتاق را بزرگتر و روشن‌تر نشان دهند، استفاده کنید.
۸ – از نقش‌ها و طرح‌های کوچک‌ تر برای دیوارها و اسباب‌های بزرگ استفاده کنید.
۹ – یکی از راه‌های بزرگ جلوه دادن یا ایجاد فضا در خانه کوچک، استفاده از وسایل کوچک است. مثلا استفاده از تلویزیون‌های LCD و نصب آن به دیوار می تواند به باز کردن فضا مخصوصا در خانه‌هایی که سقف‌شان کوتاه است، کمک کند.
۱۰ – میز اتاق نشیمن را از نوعی انتخاب کنید که زیر آن چندین قفسه داشته باشد تا بتوانید بعضی از لوازم مثل کتاب یا مجلات یا وسایلی از این قبیل که به طور معمول روی میز قرار دارند را زیر میز بگذارید تا از بهم‌ ریختگی جلوگیری شود.

 

برای بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه خود با گروه دکوراسیون  تماس بگیرید.

شماره دفتر:  

شماره همراه:  ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵  –  مهندس پناهی

.

: مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165