1,723 بازدید دکوراسیون دفتر کار

 
  • دکوراسیون دفتر کار
  • بازدید از دفتر کار شما با هماهنگی
  • برآورد هزینه دکوراسیون و بازسازی
  • دکوراسیون شرکت

دلایل بسیار زیادی وجود دارند تا شما راقانع کنند که محل کار خود را مرتب نگه دارید.با نکته‌های جالبی در موردسازماندهی با محیط کار فعلی خود آشنا شوید:

به نظر می‌رسد که یکی از خصوصیات افرادپر‌مشغله، برخورداری از دفترهای کار آشفته و شلوغ است. وقتی که محیط کار شما کثیف شود و اسناد و مدارک در‌هم‌ریخته شود، کارهای شما عقب می‌افتد و نظم و انضباط اولیه را از دست خواهید داد.
دلایل بسیار زیادی وجود دارندتا شما را قانع کنند که محل کار خود را مرتب نگه دارید. البته این امر تنها موجب دسترسی آسان شما به وسایل مورد نیازتان نمی‌شود، بلکه فواید بی‌شمار دیگری را نیز دربر دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که محیط کار نامرتب و بی‌نظم بر روی عملکرد ذهنی افراد تاثیر منفی می‌گذارند.

برای آن دسته از افرادی که به دسته‌بندی فکر می‌کنند، یک زونکن،پوشه و یا کلاسور، چاره کار است. با اتکا به این روش، این افراد به راحتی و تنها با یک نگاه سطحی به فهرست مطالب می‌توانند موضوع مورد نظر خود را پیدا کنند. عده دیگری از افراد نیز هستند که بر طبق اطلاعات زمانی سوژه‌ها را به خاطر می‌آورند. این دسته از افراد دسته‌بندی‌های ردیفی که به ترتیب از «الف» شروع شده باشد و به «ی» ختم گردد را ترجیح می‌دهند.
موفقیت اینافراد، زمانی تضمین می‌شود که بتوانند موضوعات خود را با پیروی از زمان دسته‌بندی کنند. آنها وقایع را بر اساس زمان و یا تاریخ وقوع آنها به خاطر می‌آورند و معمولاً در دسته‌بندی تحمل بیشتری نسبت به گروه اول از خود نشان می‌دهند. دلیل این امر کاملا ساده و قابل فهم می‌باشد: زمانیکه پرونده‌های کاری بر روی میز شما چیده می‌شوند، قدیمی‌تر‌ها در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرند. سعی نکنید خودتان را مجبور به پیروی کردن از روشی کنید که ذهنتان با آن همخوانی ندارد. به جای این کار، شایسته است که از سیستم سازماندهی طبیعی و ذهنی خود کمک بگیرید و در محیط کار همان سیستم را به کار گیرید

تمیز کردن محل کار

درفواصل زمانی روزانه، برای خود وقتی را در نظر بگیرید و در آن به تمیز کردن محیط اطراف خود بپردازید. اگر احساس می‌کردید چیزهایی به چشمتان می‌خورند که اصلاً ارزش نگه داشتن را ندارند، می‌توانید آنها را در بایگانی بر طبق سیستم دسته‌بندی خود فایل‌بندی نمایید. اگر قسمت‌های کوچکی از این کار را به صورت روزانه انجام دهید و در طی هر روز تنها چند دقیقه از وقت خود را به این کار اختصاص دهید، به این نتیجه می‌رسید که در فضایی آکنده از نظم کار می‌کنید و همچنین می‌توانید در آینده در وقت خود تا اندازه بسیار زیادی صرفه‌جویی کنید.

صبح یا بعد از ظهر این کار را انجام دهید

هر چندوقت یک بار دفتر کار شما نیاز به یک نظافت کلی پیدا می‌کند. شاید وسایل شما آنقدر بیش از اندازه روی هم انباشته شده باشند و یا آنقدر پرونده‌های دسته‌بندی نشده داشته باشید که برای مرتب کردن همه آنها نیاز به زیر‌مجموعه‌سازی هم پیدا کنید.

درصدزیادی از درهم ریختگی روی میز شما به دلیل تعدد میزان کاغذها و پوشه‌های متنوع ایجاد می‌شود. هرگاه که برایتان مقدور بود، از مردم بخواهید تا مدارک خود را برای شما از طریق پست الکترونیکی ارسال کنند. سپس آنها را نامگذاری کرده و در فولدرهای جداگانه دسته‌بندی کنید. موتورهای جست‌وجوی اینترنتی از جمله google می‌توانند در این زمینه امکانات بی‌نظیری را در اختیار شماقرار دهند اما به هر حال شما باید نسخه تمام پرونده‌های خود را بر روی دیسک سخت کامپیوتر داشته باشید. اگر تنها به سیستم‌های طبقه‌بندی اینترنتی اتکا کنید، کار پر‌ریسکی را انجام داده‌اید، بنابراین بهتر است کمی وقت بگذارید و فایل‌های خود را بر روی رایانه شخصی سازماندهی کنید. اگر به اندازه کافی وقت در اختیار دارید، سعی کنید برخی از پرونده‌های خود را اسکن کرده و در کامپیوتر نگهداری کنید. شاید این کار برای برخی از افراد دیوانه‌کننده باشد اما باید توجه کنید که این امر یکی از گام‌های ضروری به منظور رعایت نظم و ترتیب است.

از یک تقویم رومیزی استفاده کنید

ممکن است برخی ازافراد از خود سوال کنند، در جایی که می‌توانند از تقویم‌های داخل رایانه شخصی خود استفاده کنند، چرا خود را به زحمت بیندازند و از تقویم رومیزی استفاده کنند؟
پاسخ سوال آنها این است که تقویم رومیزی درست در مقابلچشمانتان قرار دارد. سعی کنید زمان دریافت هر پرونده و همچنین تاریخ تحویل آنرا بر روی تقویم خود یادداشت کنید. همچنان که به مرور زمان میزان پرونده‌های ضروری روی میز شما زیاد می‌شود، به راحتی می‌توانید به تقویم مراجعه کرده و با خیال راحت کلیه امور را انجام دهید. اگر زمان تحویل و کاری که باید انجام دهید، همواره در مقابل چشمانتان قرار گیرد، امکان فراموشی به صفر می‌رسد.
بیشترین سود را از محیط کار خود ببرید

ازسیستمی استفاده کنید که مناسب شغل و خصوصیات فردیتان باشد و سعی کنید همیشهآن را به مرحله اجرا نزدیک سازید. هر فردی به خوبی می‌داند که کدام روش درمورد او از بازده بالاتری برخوردار است. یک محیط کاری ساده و در عین حالسازمان‌یافته، می‌تواند به راحتی شما را به سمت تحقق اهدافتان رهنمون سازد وخلاقیت و لیاقت شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. فقط مشکل دنبال‌کردنیک چنین نظام هدفمند و منظمی است.
از آنجا که بیشتر ساعات روز خود را در محل کار و در اتاقی کوچک به سر می‌برید، لازم است آن را مانند خانه خود تزئین کنید. توصیه‌های زیر می‌تواند در دکوراسیون اتاق کار، راهگشای شما باشد.

طرح رنگی

طرحی رنگی برای فضای کار خود انتخاب کنید. کار را با انتخاب رنگ اصلی غالب و رنگی فرعی شروع کنید. به‌طور مثال، رنگ قرمز را به‌عنوان رنگ اصلی غالب و رنگ بنفش را به‌عنوان رنگ فرعی انتخاب کنید. بهتر است که دفتر خود را با وسایلی به رنگ قرمز تزئین کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید از لیوان قهوه‌خوری قرمز، فایل‌های قرمز، جاکتابی قرمز، دستگاه پانچ یا پوشه‌های قرمز استفاده کنید. برای رنگ فرعی نیز می‌توانید لوازم کوچک‌تر دفتر از جمله خودکار، گیره کاغذی و ماشین دوخت (منگنه) را به رنگ بنفش بکار ببرید.
سعی کنید از لوازمی استفاده کنید که هر دو رنگ اصلی و فرعی را با هم داشته باشد. قاب عکسی قرمز با راه‌های بنفش، نقاشی کوچک که در آن از رنگ‌های قرمز و بنفش به تناسب استفاده شده باشد یا حتی زیرلیوانی با گل‌های بنفش، نمونه‌هایی از این ترکیب است.

 

  • اجرای دکوراسیون دفتر آپارتمانی لوکس و منحصربفرد
  • طراحی و اجرای دکوراسیون ادارات آپارتمانی
  • معماری داخلی فضای اداری کوچک و بزرگ
  • هارمونی رنگ و فرم مبلمان در اتاق اداری
  • طراحی و اجرای چیدمان اتاقهای اداری آپارتمانی
دفتر آپارتمانی

دکوراسیون شرکت و دفتر کار آپارتمانی

نظم و سازماندهی

بهترین کاری که برای تزئین دفتر خود می‌توانید انجام دهید، مرتب و منظم نگه داشتن آن است. به روش‌های خلاقانه برای سازماندهی محیط کار فکر کنید، اما سعی کنید که بیشتر سطح میز کار شما خالی بماند.

محیط کاری خود را حرفه‌ای کنید

تعدادی اندک از وسایل شخصی خود را از خانه به محل کار منتقل کنید. قاب عکسی خانوادگی برای قرار دادن روی میز کافی است. فراموش نکنید که دفتر کار شما باید شکل حرفه‌ای خود را داشته باشد.
زمان طولانی برای خرید لوازم دفتر هدر ندهید

شما می‌توانید با استفاده از کاتالوگ‌های لوازم دفتری، فروشگاه‌های بزرگ لوازم دفتری و نیز از طریق آنلاین، وسایل مورد نیاز خود را پیدا کنید. در حال حاضر، بسیاری از فروشگاه‌های مبلمان، مبلمان دفتری نیز دارند. وسایلی را انتخاب کنید که با سبک کار شما نیز هماهنگ باشد.
نورپردازی

منبع نوری که برای فضای خود در نظر می‌گیرید، چه عمودی، چه افقی یا نقطه‌ای باید به‌صورت رشته‌ای و باریک باشد تا برای کار دیگران مزاحمت ایجاد نکند. رنگ نور انتخابی را می‌توانید به صورت فصلی عوض کنید. رنگ نارنجی و قرمز برای پاییز و زمستان، رنگ صورتی و سبز برای بهار و آبی برای تابستان، انتخابی مناسب است.

 

برای دیدن نمونه پروژهای انجام شده و مشاوره دکوراسیون ملک خود با ما تماس بگیرید.

شماره دفتر: – ۰۲۱

.

: مهندس پناهی

مشاوره
09123104165