• دکوراسیون زمستانی خانه
  • بازدید و مشاوره
  • معماری داخلی با مبلمان زمستانی

۶ نکته درباره دکوراسیون زمستانی:
تاثیر بافت، رنگ، نقش و طرح بر فضای زندگی ما انکارناپذیر است. با تغییرات کوچکی در رنگ و طرح می‌توانید فضایی مناسب با فصل را به وجود آورید. در فصل سرد هر خانه‌ای احتیاج به فضای گرم برای گپ زدن و دورهم جمع شدن دارد که در آن احساس آرامش و گرمای کافی وجود داشته ‌باشد. کافی است که در هر فصلی از سال یک یا چند عنصر چیدمان را تغییر دهید تا به یک چیدمان دلخواه و متناسب برسید…
۱) با اضافه کردن چند کوسن با رنگ‌های تیره و تند روی کاناپه‌ها و تخت‌خواب‌ها می‌توانید فضای‌نشیمن گرمی را خلق کنید و همچنین به فضای اتاق خواب‌ها گرما ببخشید. بهترین گزینه‌های انتخابی می‌تواند رنگ‌هایی از قبیل قرمز، نارنجی، قهوه‌ای، گلبهی و مسی باشد که فضایی گرم‌تر نسبت به دیگر فصل‌ها خلق می‌کنند.
۲) استفاده از آباژورها و چراغ‌های رومیزی دراتاق‌ها می‌تواند نوری زیبا را به محیط اضافه کند. با استفاده از نورهای زرد در فصل زمستان می‌توانید به حس القای گرما در فضا بیشتر کمک ‌کنید.
۳) با استفاده از پارچه‌های طبقه‌بندی شده روی مبلمان و میز و همچنین پرده‌های چندلایه در خانه به حفظ دمای محیط کمک ‌کنید. اگر می‌خواهید انرژی گرمایی داخل خانه‌تان به طرز بهتری حفظ و نگهداری شود چند لایه پارچه‌ را که دارای بافت ضخیم است به رومیزی و رومبلی‌ها اضافه کنید.
۴) برای تغییر دکور آشپزخانه، بهتر است، پرده، دستگیره و یا حوله‌ای به رنگ زرد آفتابگردانی را جایگزین وسایل جانبی قبلی کنید تا نور و انرژی از دست رفته در این فصل به فضای آشپزخانه بازگردد.
۵) چنانچه فرش‌ها ‌و قالیچه‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید، بهتر است آنها را دوباره پهن کنید تا عایقی برای حفظ گرمای خانه باشند. همچنین فرش‌ها و موکت‌های ضخیم باعث خلق حس امنیت و آرامش در فضای اطراف می‌شوند.
۶) اگر می‌خواهید فضایی کاملا متفاوت با دیگر فصل‌های سال داشته باشید می‌توانید یکی از دیوارهای خانه را که در معرض دید بیشتری است و بر محیط اطراف تاثیر‌گذارتر است، به رنگ گرم وتند در بیاورید. بهترین گزینه‌های انتخابی می‌تواند رنگ نارنجی، گلبهی، صورتی تیره و زرد درخشان باشد.مهرنوش پاک‌اندام – منبع : روزنامه سلامت

دکور زمستانی
دکور زمستانی

دکوراسیون زمستانی
استفاده از رنگ‌های گرم در این فصل یکی از موارد مهم در دکوراسیون زمستانی محسوب می‌شود. شما می‌توانید خانه خود را با وسایلی که به رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) هستند، تزئین کنید.
به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران زمستان سرد و زیبا از راه رسید و در کنار همه برنامه‌های این فصل در خانه‌ها، خیلی از خانم‌های خانه‌دار مشغول تغییر دکوراسیون زمستانی می‌شوند که فضایی گرم‌تر نسبت به قبل ایجاد کنند تا در این روزهای سرد، خانه مکانی همچنان گرم و البته صمیمی باشد.

یک کف گرم و رنگی
کف سالن و اتاق‌ها یکی از قسمت‌های مهم خانه در فصل زمستان است. یادتان باشد کفپوش‌هایی مثل سنگ یا سرامیک خانه را حسابی سرد می‌کند، به‌طوری که راه رفتن بدون دمپایی هم سخت می‌شود. پس بهتر است این قسمت‌ها را با فرش، قالیچه یا گلیم بپوشانید. شاید عده‌ای با این تصور که استفاده از فرش یا قالیچه زیبایی دکوراسیون خانه آنها را به هم می‌زند از استفاده آنها صرف‌نظر کنند، اما انداختن قالیچه‌ها یا گلیم‌هایی با رنگ‌های شاد و گرم در این فصل الهام‌بخش گرما بوده و خانه شما را زیباتر و گرم‌تر خواهد کرد.

آتشدانی برای آرامش
با رسیدن زمستان و شروع به کار سیستم‌های گرمایشی معمولا افراد خانواده تمایل دارند، بیشتر زمان حضور در خانه را در کنار وسایل گرمایشی بگذرانند. شومینه یکی از این وسیله‌هاست که بجز گرم کردن، آرامش و زیبایی خانه را نیز بیشتر خواهد کرد. اگر در خانه شومینه دارید می‌توانید تغییری کوچک در جای مبلمان ایجاد کنید، به‌طوری که مبل‌ها در مقابل شومینه قرار بگیرند و یک میز میان مبل‌ها باشد. با این کار، فضایی گرم‌تر در محیط نشستن افراد خانواده ایجاد می‌شود و همچنین محل مناسبی برای جمع شدن در شب‌های زمستانی مهیا کرده‌اید، اما اگر به هر دلیلی این کار امکان‌پذیر نیست بهتر است حداقل یک کاناپه را به مقابل شومینه انتقال دهید تا در این روزهای سرد از گرمای شومینه بیشترین استفاده را ببرید. این مکان می‌تواند یک فضای مناسب برای مطالعه، بافتن بافتنی و… باشد. البته اگر شومینه ندارید، باز هم می‌توانید با انتقال مبلمان به کنار سیستم گرمایشی، یک فضای گرم برای اهل خانه تدارک ببینید.

پرده‌های محافظ گرما
پرده‌ها از مهم‌ترین و اساسی‌ترین قسمت‌هایی هستند که در دکوراسیون زمستانی باید به آنها توجه شود. پرده‌های توری و نازک را عوض و به جای آنها پرده‌هایی با پارچه ضخیم و رنگ مناسب نصب کنید. با این کار هم گرمای خانه هدر نمی‌رود، هم خانه زیباتر می‌شود. اگر این کار برایتان مقدور نیست، می‌توانید از یک پارچه ساده اما ضخیم کمک بگیرید و آن را پشت پرده تابستانی نصب کنید. با این کار همان هدف صرفه‌جویی در انرژی و زیبایی محقق می‌شود.

تزئین با رنگ‌های گرم
استفاده از رنگ‌های گرم در این فصل یکی از موارد مهم در دکوراسیون زمستانی محسوب می‌شود. شما می‌توانید خانه خود را با وسایلی که به رنگ‌های گرم (قرمز، زرد، نارنجی و…) هستند، تزئین کنید. قاب‌هایی نه‌چندان گران، اما با این رنگ‌ها بخرید و به دیوار نصب کنید. شاید یک قاب که نمایی از فصل تابستان را در خود گرفته زیبایی خانه شما را بیشتر کند. همچنین می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ گرم برای تزئین مبل‌ها استفاده کنید. این کار خانه شما را بسیار زیبا خواهد کرد.با توجه به این که این روزها به دلیل ابری بودن هوا ممکن است نور کمتری وارد فضای خانه شما شود بهتر است به نورپردازی خانه بیشتر دقت کنید. لامپ‌های معمولی را با لامپ‌های کم‌مصرف عوض کنید تا هم به نور بیشتری دسترسی داشته باشید و هم هزینه‌ها را کم کنید

بهاری در زمستان
همه ما می‌توانیم با صرف اندکی وقت و انتخاب گلدان‌هایی که با سرمای زمستان سازگار هستند، بهار را به خانه خود بیاوریم. استفاده از گل‌های رنگارنگ در فصل زمستان قطعا به محیط خانه زیبایی و طراوت خاصی می‌دهد و کمک بزرگی به دکوراسیون زمستانی شما می‌کند.

زمستان با تزئینات زمستانی
برای تزئین خانه قبل از هر چیز از خود زمستان کمک بگیرید. می‌پرسید چطور؟ ساده‌ترین راهش استفاده از مجسمه‌هایی با طرح‌های زمستانی است. به‌عنوان مثال یک آدم برفی البته از نوع مجسمه‌ای می‌تواند خانه شما را بسیار زیبا کند. همچنین استفاده از میوه‌های درخت کاج که معمولا همه ما تعدادی از آنها را سر راه خود می‌بینیم و اغلب بی‌تفاوت از کنار آنها رد می‌شویم می‌تواند در ایجاد حس زمستانی خانه بسیار موثر باشد. کامواهای رنگارنگ در یک سبد چوبی هم یکی دیگر از تزئینات مناسب فصل زمستان است.

عطری مرطوب و دلنشین
یکی از مشکلات رایج این فصل، خشک شدن بیش از حد هوا در خانه‌هاست که البته راه‌حل ساده‌ای هم دارد. شما می‌توانید به کمک یک دستگاه بخور، رطوبت لازم را فراهم کنید. بعضی از این دستگاه‌ها محفظه‌ای هم برای ریختن اسانس‌های مختلف مانند اکالیپتوس دارند که با این کار فضای خانه شما بوی بسیار خوبی خواهد گرفت. این راه‌حل علاوه بر تامین رطوبت، به مطبوع‌تر شدن فضای خانه و جلوه بیشتر دکوراسیون زمستانی شما کمک می‌کند.

نورهای جادویی
نور یکی از عواملی است که به کمک آن می‌توانید فضایی گرم و صمیمی بسازید. شاید شما هم این حس را تجربه کرده‌اید که سالن‌ها و اتاق‌های کم نور، احساس بی‌روح و دلگیر بودن فضا را القا می‌کند و برعکس نور مناسب، نقشی جادویی در زیبایی محیط دارد.

با توجه به این که این روزها به دلیل ابری بودن هوا ممکن است نور کمتری وارد فضای خانه شما شود بهتر است به نورپردازی خانه بیشتر دقت کنید. لامپ‌های معمولی را با لامپ‌های کم‌مصرف عوض کنید تا هم به نور بیشتری دسترسی داشته باشید و هم هزینه‌ها را کم کنید. همچنین می‌توانید با عوض کردن لامپ‌های آباژور و استفاده از نورهایی با رنگ‌های مناسب، فضای گرم‌تری فراهم کنید.

در خانه کتاب بخوانیم
برای این‌که بچه‌ها هر چه بیشتر و بهتر با فرهنگ کتابخوانی آشنا شوند خوب است بخش مناسبی از خانه را به کتابخانه اختصاص دهیم.

اگر این ایده را می‌پسندید خوب است به دکوراسیون این فضا و هماهنگی کتابخانه با سایر اجزای اتاق یا سالن هم دقت کنید. البته مثل همیشه تاکید می‌کنیم برای این کار به خرید یک کتابخانه گران قیمت نیاز ندارید. فقط کافی است دستی به سر و روی همان کتابخانه قدیمی بکشید. مهم‌ترین اصل، تناسب رنگ کتابخانه با سایر مبلمان و تزئینات است. برای این کار خودتان می‌توانید آستین‌ها را بالا بزنید و کتابخانه را سمباده‌ و رنگی مناسب بزنید. البته مکانی که برای کتابخانه در نظر می‌گیریم نیز باید دارای ویژگی‌هایی باشد. یکی از نکات مهم این که باید قسمتی از خانه را که دارای نور کافی برای مطالعه باشد به این کار اختصاص دهیم. اگر برای روشنایی فضای کتابخانه خانگی از نور لامپ استفاده می‌کنید باید دقت داشته باشید لوستری انتخاب کنید که حباب‌هایش مانع رسیدن نور لامپ‌ها به طرف پایین نشود. نکته دیگر، ساکت بودن فضاست. هرچند صحبت ما در مورد کتابخانه‌های خانگی است، اما بهتر است در مورد مکان قرار دادن آن دقت کنیم. به‌عنوان مثال اگر یکی از پنجره‌ها رو به زمین بازی بچه‌ها باز می‌شود، گذاشتن کتابخانه در کنار آن مناسب نیست. همچنین بهتر است کتابخانه را تا حد امکان نزدیک تلویزیون، رادیو و سایر لوازم خانگی که سر و صدا تولید می‌کنند قرار ندهیم.دقت داشته باشیم کتابخانه حتی از نوع خانگی‌اش باید همیشه نظم و ترتیب خاص خود را داشته باشد. کتابخانه نباید بیش از حد شلوغ یا پر از تزئینات اضافی باشد. در پایان ذکر این نکته هم لازم است که در صورت امکان و اگر فضا به شما اجازه می‌دهد، بد نیست یک میز و صندلی یا مبلی کوچک هم کنار کتابخانه بگذارید.

پیشنهاد زمستانی شمع و گل و سینی
شمع همیشه جزء لاینفک دکوراسیون‌های رمانتیک بوده است، اما در فصل زمستان فارغ از این نگاه می‌توان از شمع به‌عنوان یک تزئین مناسب در محل‌های مختلف خانه استفاده کرد. امروزه شمع‌های زیادی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است که به کمک آنها می‌توانید خانه خود را زیباتر کنید.

هنگام شب، شعله زیبای شمع‌ها فضای گرم و دلنشینی به خانه شما خواهد داد. بهتر است برای این منظور قسمتی از خانه را که هم فضای مناسبی دارد و هم بیشتر در دید است انتخاب کنیدتعدادی شمع‌ رنگی در اندازه‌های مختلف را در این محل قرار دهید. برای زیبایی هرچه بیشتر شمع‌ها می‌توانید یک سینی گرد انتخاب کنید و اطراف آن را با گل‌های خشک پر کنید؛ سپس شمع‌ها را در مرکز سینی به صورت پراکنده بچینید و در پایان، فضای خالی میان شمع‌ها را با مابقی گل‌های خشک پر کنید تا سطح سینی دیده نشود. سینی‌های قدیمی از نوع مس یا برنج برای این کار ایده‌آل هستند. همچنین دقت داشته باشید هنگام خرید شمع فقط به شکل ظاهری آن توجه نکنید، کیفیت آنها هم بسیار مهم است چون شمعی که برای این کار انتخاب می‌کنید نباید اشک و دود داشته باشد.

با یک دکوراسیون رنگی و جذاب به استقبال زمستان بروید

به دنبال افت دما در فضای بیرون، وقت آن فرا رسیده است که اندگی گرما به خانه‎ی خود آورید. توصیه‎ها و ترفندهای زیر را دنبال کنید تا بهترین راه‎ها برای داشتن فضایی دارای رنگ‎های گرم و دنج در زمستان را در اختیار داشته باشید.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

برای یک دکوراسیون زمستانی زیبا، بر شومینه تمرکز کنید

به دنبال افت بیشتر دما، توجه‎ خود را به داخل خانه با جابجایی مبلمان خود معطوف کنید. اگر یک شومینه دارید، وسایل مختلف و مبلمان خانه‎ خود را به سمت مرکز اتاق بکشانید و آن‎ها را رو به شومینه برگردانید تا یک نقطه‎ی دنج برای جمع شدن در شب‎هایزمستان فراهم کنید. استفاده از بالشت‎ها حتی بدون زیاد کردن آتش باعث افزایش گرمای محیط می‎شوند.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

یک دکوراسیون شاد زمستانی بچینید

با اضافه کردن رنگ‎های شاداب و دلگشا به فضا، از دل گرفتگی‎های زمستانی دوری کنید. یک رو انداز شاد یا یک بالشت برجسته‎ی الگو دار در این زمینه به دکوراسیون شما کمک خواهد کرد و مطمئن خواهید شد که فضاهای طبیعی شما سرد و خشن نظیر فضای بیرون از پنجره‎های شما به نظر نمی‎آیند. در ضمن این عناصر رنگی روشن نیز می‎توانند تا تابستان و بهار زینت دهنده دکوراسیون داخلی خانه تان باشند.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

با آینه ها حداکثر استفاده را از نور طبیعی ببرید

با کوتاه تر شدن روزها، زمان آن است که از نور طبیعی بیرون حداکثر استفاده را ببرید. آویزان کردن یک آینه‎ی بزرگ روی یک دیوار خالی یا بالای یک طاقچه، نور را در تمامی فضای خانه‎ شما منعکس خواهد کرد. آینه را به یک صفحه‎ نمایش دکوری با رنگ کردن قاب آن با یک رنگ برجسته و چشم نواز، تبدیل کنید.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

پنجره های تان را در زمستان تزین کنید

حتی آشپزخانه‎ها نیاز به اندکی توجه عاشقانه در طول ماه‎های زمستان دارند. پنجره‎های آشپزخانه‎ خود را با وسایل تزئینی برجسته آرایش کنید، نظیر این پرده‎های قرمز شاداب، که باعث می‎شود فضای کاری شما در خانه روشن و دل انگیز باشد.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

اتاق ناهارخوری تان را با کاورهای صندلی، زمستانی کنید

همانطور که نحوه پوشش شما برای فصل زمستان نسبت به تابستان تغییر خواهد کرد، فضای ناهار خوری خود را برای فصلزمستان با پوشاندن صندلی‎ها با کاورهای ساده به فضایی دنج و زیبا تبدیل کنید. صندلی‎های دارای کاور استایل و گرما را به این اتاق ناهارخوری خنثی اضافه می‎کنند. همچنین ویژگی دیگر این کاورها این است که به راحتی برداشته می شوند.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

اتاق خواب تان را با روتختی های کشمیری، زمستانی کنید

خیلی سریع دستی به سر و روی اتاق خواب خود بکشید و با استفاده از رو تختی‎های طرح دار آن را برای زمستان آماده کنید. استفاد از رو اندازهای کشمیر شیک و بالشت‎های نرم مخملی باعث شده است این اتاق خواب یک پناهگاه دنج برای در امان ماندن از بادهای سخت زمستانی باشد.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

سفیدی برف را با ظروف سفید به اتاق نشیمن تان بیاورید

ظروف چینی سفید را در کنار هم قرار دهید تا نشانی از زیبایی زمستان را داخل خانه‎ خود بیاورید. ظروف سفید روشن در این کمد به رنگ مشکی که در پشت آن کاغذ دیواری‎های طرح دار زیبا به چشم می‎خورد، بسیار متمایز هستند. در بین این ظروف سفید سعی کنید از ظروف نقره ای هم استفاده کنید تا درخشش برف را برای تان تداعی کند.

,زمستان, دکوراسیون زمستانی, چیدن دکوراسیون زمستانی,دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل، دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل 2015

کفپوش تان را زمستانی کنید

کفپوش هایی مانند پارکت های چوبی، حسی بسیار عالی و توام با آرامش را برای اهالی خانه به ارمغان می آورد. این کفپوش ها برای زمستان مناسب نیستند و شما می توانید با استفاده از یک قالیچه کرک دار، فضای درونی خانه تان را زمستانی کنید.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
09123104165