1,721 بازدید دکوراسیون نارنجی

 
  • نارنجی در دکوراسیون منزل
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

دکوراسیون نارنجی یکی از خاص ترین رنگهاست که طرفداران زیادی ندارد . این رنگ به دلیل کشش و تحریک دید بهتر است برای فضاهای خانگی در سطوح کم استفاده شود یا در ترکیبا با رنگ سفید به شکل سفید آمیخت استفاده شود.

استفاده از رنگ نارنجی روی سوح و مبلمان احساس شادی زیادی ایجاد میکند و باعث تهییج و تفعالیت بیشتر ساکنین میشود.

رنگ نارنجی نمایانگر شادی، نشاط و خوش خلقی است و در گرمابخشی بینظیر است. استفاده از رنگ نارنجی در محیط همچون تنفس اکسیژن پاک، زندگیبخش است.
نارنجی شور و نشاط را به زندگی تزریق می‌کند. این رنگ‌ هم می‌تواند تند و جسور باشد و هم ملایم و آرام. این رنگ همانند دیگر رنگ‌ها دارای طیف‌های متعددی از جمله: آجری، پرتقالی و … است .

دکوراسیون نارنجی

دکوراسیون نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

طراحی داخلی نارنجی

رنگ نارنجی از نیرو و قدرت خاصی برخوردار است که می‌تواند حس پویایی و تکاپو را در افراد بیدار کند. نارنجی مثل بنفش یک رنگ ترکیبی شامل زرد و قرمز است. اثر قرمز انرژی زایی است و اثر زرد نشاط ‌آفرینی؛ و این دو رنگ زمانی که با‌هم ترکیب می‌شوند رنگی نشاط‌ آور و انرژی‌زا را به نام «نارنجی»  بوجود می آورند.
هر جا نارنجی باشد گرمای خوشایندی نیز پدید می آید و فرد احساس  راحتی و امنیت پیدا می‌کند. روانشناسان رنگ معتقدند نارنجی رنگی است که احساسات و عواطف را در انسان بیدار می‌کند و حتی تا حدودی اعتماد به نفس را نیز ارتقا می بخشد. چنانچه شما در بروز احساسات خود ناتوان هستید به شما توصیه می‌کنیم بیشتر از رنگ نارنجی استفاده کنید. نارنجی هم اگر مثل صورتی بصورت ملایم و روشن بکار برده شود، می تواند استرس و تنش را از میان برداشته و آرامش ایجاد کند. اگر بخواهیم نارنجی را در یک جمله خلاصه کنیم می‌توانیم بگوییم : “نارنجی شما را شاد و پر از انرژی می‌کند”.

اگر شما از طرفداران رنگ نارنجی هستید پس حتماً فرد شاد و خوش صحبتی هم هستید. متأسفانه این رنگ کمتر در دکوراسیون‌های داخلی دیده می‌شود و کمتر مورد توجه قرار می گیرد. از لحاظ انرژی درمانی، رنگ نارنجی تجسم خلاقیت و نوآوریست و رنگی است که هم از لحاظ روحی و هم جسمی قدرت بالایی را منتقل می کند.نارنجی در کنار رنگ زرد جلوه ای متفاوت را بوجود می‌آورد که البته این جلوه‌نمایی به چگونگی تابش نور روی این ترکیب نیز بستگی دارد.

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز سبب افزایش اشتها می‌شود و از این رو برای آشپزخانه رنگی مناسب است و می‌تواند برای آشپز بسیار الهام بخش و انرژی‌زا باشد. برای داشتن این رنگ زیبا در آشپزخانه خود می‌توانید آن را همراه با کابینت‌های چوبی روشن یا رنگ چوب و کفپوش تیره بکار ببرید که در این صورت جلوه‌ای چشم نواز به آشپزخانه خود می‌دهیدنارنجی از جمله رنگ‌های مناسب برای اتاق غذاخوری است  زیرا همانطور که گفته شد اشتها آور و از این توانایی برخوردار است که محیطی صمیمی و راحت را بوجود آورد بطوری که اعضای خانواده از صرف غذا در کنار هم لذت ببرند.
نارنجی می‌تواند گرمابخش اتاق نشیمن نیز باشد. وجود این رنگ در اتاق نشیمن سبب می‌شود بسترگفتگوهای دوستانه در محیطی صمیمی فراهم شود.  وجود رنگ نارنجی در قسمت ورودی و هال به منزله استقبال با آغوشی باز از میهمانان است. اما نکته اینجاست که بهتر است کل دیوارهای هال را با رنگ نارنجی رنگ‌آمیزی نکنید .

رنگ نارنجی نیز همانند قرمز برای اتاق خواب و سرویس‌های بهداشتی توصیه نمی‌شود. اما اگر می‌خواهید از نشاط‌آور بودن این رنگ در این دو قسمت خانه نیز بهره‌مند شوید، توصیه می‌کنیم به مقدار خیلی کم و از طیف‌های ملایم نارنجی استفاده کنید. نارنجی همواره یادآور فصل زیبای پاییز است. یک جنگل پاییزی را در ذهن مجسم کنید، می‌بینید که چگونه نارنجی در کنار زرد روشن، و قهوه‌ای فندقی جلوه بی بدیلی را خلق می کند. این سه رنگ به زیبایی کنار هم می‌نشینند و نه فقط در طبیعت بلکه در خانه شما نیز می‌توانند زیبایی بیافرینند.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165