1,452 بازدید دکوراسیون مدرن با قاب عکس

 
  • دکوراسیون مدرن با قاب عکس
  • بازدید رایگاه با هماهنگی قبلی
  • انجام پروژه های مسکونی اداری و تجاری

چیدمان قاب عکس و تابلو روی دیوار باعث تنوع فضا و دکوراسیون میشود. لازم نیست همیشه توی خانه قاب های ریز و درشت خودنمایی کند. گاهی تصویر می تواند آن قدر خیره کننده باشد که نیازی به قاب نباشد؛ مانند تصویر یک جنگل زیبا، یک شهر یا دریا. این تصاویر را نمی شود در هیچ قابی جا داد. پس بهتر است بی خیال قاب شد و آنها را به صورت پوستر چاپ و روی یکی از دیوارها نصب کرد؛ البته نه به اندازه و سایزهای معمولی بلکه به اندازه کل دیوار. پرسپکتیو دید این تصاویر نمایی به ظاهر حقیقی جلوی روی بیننده می آورد. برای اینکه خانه ای متفاوت داشته باشید لازم است یکی از دیوارها را خالی کنید و تا جای ممکن جلوی آن وسیله ای نچینید و بعد پوستری تمام قد سفارش دهید.

اگر می خواهید قاب ها در خانه تعیین کننده اصلی دکوراسیون باشند باید از یک حقه قدیمی استفاده کنید؛ از تضاد رنگ ها. یکی از دیوارهای خانه را سیاه کنید – خودتان گفتید که می خواهید متفاوت باشید!- و بعد روی آن را پر از قاب های سفید رنگ کنید؛ با هر طرح و شکل و شمایلی. ترکیب سیاهی و سفیدی با هم اثر هنری زیبایی درست می کند. این طوری قاب ها و عکس های آنها هم بیشتر دیده می شوند البته در این حالت باید بی خیال باقی اسباب خانه باشید چون فقط قاب ها هستند که در همان بدو ورود نگاه ها را خیره می کنند.

درست است که قاب ها را برای طرح های نقاشی یا عکس ها می سازند اما گاهی فریم ها خودشان به تنهایی تکمیل کننده زیبایی خانه هستند و می توان از آنها به عنوان عناصر تک در دکوراسیون خانه استفاده کرد. البته شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما این احساس فقط برای یکی، دو روز اول است بعد خیلی زود به آنها عادت می کنید. نکته اینجاست که برای این کار هنری متفاوت باید رنگ قاب ها از یک خانواده و شکل و اندازه آنها متفاوت باشد. یادتان بماند، رنگ قاب ها اگر طلایی است همه باید طلایی باشند و اگر سفید همه سفید ولی مدل و شکل قاب ها و حتی چیدمان آنها روی دیوار دیگر اهمیتی ندارد.

تابلو در دکوراسیون

قاب عکس دکوراسیون منزل

شجره نامه فامیلی برای خیلی ها ارزشمند است. برای بعضی ها هم عکس های قدیمی پدرها و پدربزرگ ها حکم یک گنجینه با ارزش را دارد. با این اوصاف می توان با یک ایده ساده هر دو را به مقصود رساند. کافی است روی یک دیوار خالی با استفاده از استیکرهای بازاری یا هنر نقاشی یک درخت پرشاخ و برگ بکشید و بعد روی هر شاخه آن قاب عکسی قدیمی از بزرگ ترهای فامیل را بگذارید. شجره خانوادگی شما همیشه این طوری در یادها می ماند. 

تا امروز نصب تابلوهای خانه با هر شکل و شمایلی فقط یک قانون داشت؛ اینکه تابلوها باید روی دیوار و بالا نصب می شدند. حالا جایی نزدیک سقف یا کمی پایین تر فرقی نداشت؛ مهم این بود که تابلوها باید روی دیوارها خودنمایی می کردند. اما این روزها به مدد آمدن فضاهای هنری به خانه ها قانون ها هم عوض شده است؛ مثلا اینکه می شود دیگر منتظر یک تابلو بالای دیوار نبود و می شود تابلوها را پایین دیوار هم نصب کرد به خصوص تابلوهایی با فریم های بسیار ساده و طرح هایی خاص.

تیغه دیوار عجیب ترین جا برای نصب قاب عکس های خانه است. فقط کافی است از هر قاب عکس دو عدد تهیه کنید و لبه راست و چپ هر کدام را بردارید و آنها را در لبه دیوار خالی خانه کنار هم بگذارید. به این ترتیب قاب عکس هایی با ظاهری متفاوت خواهید داشت. برای جلوه دادن به این قاب ها می توانید اندازه عکس ها را به اندازه طول دو قاب چسبیده به هم سفارش دهید. این طوری وقتی عکس درون دو قاب قرار می گیرد و وسط لبه دیوار شکسته می شود امتداد دارد و نگاه ناظر را به خودش جلب می کند. این قاب ها می توانند در اندازه های متفاوت باشند ولی بهتر است جنس و رنگ شان یکی باشد.

عاشق های جدول حتما از این قاب های متفاوت لذت می برند؛ البته شاید لفظ قاب برای این تکه چوب های تزئینی روی دیوار زیاد مناسب نباشد. در هر حال نوشته های روی چوب های مربعی یک دست و قرار دادن آنها به شکل جدول در کنار هم یکی از کارهای عجیب برای سروسامان دادن به دیوار خالی خانه و اتاق است. خوبی اش این است که فضای زیادی نمی خواهند و به درد هر نوع خانه ای هم می خورند حتی توی حمام و کاشی های آن هم می توان از ایده جدول ها استفاده کرد.
تازگی ها به دوربین های عکاسی قابلیتی عجیب داده اند؛ اینکه وقتی تصویری را ثبت می کنند صدای آدم های توی عکس را هم ضبط کنند؛ این طوری هر وقت عکس آنها باز شود صدای شان هم شنیده می شود. این کار را می شود با قاب عکس های خانه کرد. کافی است کنار عکس های خانوادگی یکی، دو جمله خاطره ساز از طرف را هم روی کاغذ با فونت خاص پرینت بگیرید؛ در قاب بگذارید و کنار عکس ها بچسبانید. به این ترتیب با دیدن عکس توی قاب و نوشته کنارش کلی خاطره یادتان می آید. 

تا پیش از اینها بشقاب های عتیقه جای شان در بوفه جاظرفی خانه بود؛ جای امنی که یادگاری های خانواده را به خوبی نگهداری می کرد. اما حالا می شود بشقاب های عتیقه را جور دیگری به رخ کشید. می شود آنها را به جای قایم کردن در بوفه ها، روی دیوار نصب و هر روز و هر ساعت از دیدن شان حظ کرد بدون اینکه نگران چیدمان یا نحوه نصب شان باشید. بشقاب های دکوری روی دیوار هیچ قاعده ای برای نصب ندارند فقط کافی است کمی تنوع رنگ و طرح به آنها بدهید. بد نیست امروز به سمساری ها سری بزنید و با بشقاب های عتیقه خانه ای متفاوت بسازید.

کافه های کوچک پاریس را به یاد می آورند وقتی که با گچ های سفید و رنگی منوی روز را می نویسند و دم در می گذارند. با این هدف که منو شاید هر روز تغییر کند. حالا شما هم می توانید این تخته سیاه های قدیمی پر خاطره را به خانه بیاورید یا روی دیوار آشپزخانه یا دیوار اتاق پذیرایی وصل کنید. روی آن هم یا عکس بگذارید یا اگر خیلی اهل هیجان هستید هر روز یک پیغام یا جمله خاص بنویسید. تخته سیاه ها در خانه ها می توانند هم یک قاب زیبا باشند و هم جایی برای ثبت دستخط ها و یادگاری های دوستان.

در دکوراسیون خانه مهم شکستن ساختارهای قدیمی نیست. مهم این است که شما تابوهای همیشگی را چطور می شکنید؛ مثلا هیچ کسی از اینکه شما یک دیوار خانه را پر از قاب عکس های ریز و درشت کنید خسته نمی شود اما اگر این قاب ها از نظر ظاهر همخوانی نداشته باشند آن وقت ظاهری شلخته به خانه می دهند. با این اوصاف خیلی راحت می توانید یک دیوار خانه را پر از عکس های ریز و درشت کنید؛ دیواری که حتی ممکن است تا پایین هم عکس داشته باشد فقط مهم این است که عکس ها چطور انتخاب شده و در چه قاب هایی قرار گرفته باشند.

قاب های دوقلو یا برای بالای کاناپه ها در اتاق نشیمن مناسب هستند یا بالای سردر اتاق خواب. دو قاب هم شکل با طرح هایی متفاوت اما همخوان؛ این نکته ای است که باید در زمان نصب قاب های دوقلو به آن توجه کنید. البته مساله دیگری هم هست اینکه قاب های دوقلو به فضایی بزرگ نیاز دارند و گرنه اتاق خواب یا پذیرایی کوچک شما را کوچک تر از قبل نشان می دهند برای اینکه کار اصلی قاب های یک دست در کنار هم کوچک سازی فضاست؛ هر چند که تصویر متفاوت شان بیشتر خانه را به یک گالری هنری تبدیل می کند.

عکس ها روی یک بند رخت با گیره وصل شده اند و ردیف در کنار هم قرار می گیرند؛ همه در قاب مشترک. می توانید برای هر کدام از اعضای خانه یکی از این قاب ها کنار بگذارید و توی اتاق یا نشیمن نصب کنید. انگار که می خواهید تکه ای از زندگی او را به همه نشان دهید. خوبی این قاب ها با ظاهر عجیب و متفاوت شان این است که هرازگاهی می شود بدون نیاز به هزینه ای خاص عکس ها را تغییر داد و فصل تازه ای را شروع کرد.

کارهای دستی همیشه خواستنی هستند به خصوص اگر به شیوه ای خاص تهیه شده باشند و کاربرد ویژه ای داشته باشند؛ مثلا ساختن قاب عکس از چهار شاخه چوب یا گیره زدن عکس ها به نوارهایی که از قاب های چوبی شاخه ای درست شده اند از آن کارهایی است که هم فضای خانه را متفاوت می کند و هم ایده صاحبخانه را به رخ می کشد.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره های خانه دیزاین یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :
کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مشاوره
09123104165