دکوراسیون کافه کتاب ور هاوس

 
  • دکوراسیون کافه کتاب ور هاوس
  • بازدید از پروژه با هماهنگی قبلی
  • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کافه کتاب

در کنار طراحی داخلی رستوران Wer Haus، فضاهایی چند منظوره نیز طراحی شده اند و هر یک از این قسمت ها طوری در کنار هم قرار گرفته اند تا مرزی بین آن ها حس نشود و به هم متصل باشند در عین آن که هر کدام هویت و نشانه های خود را نیز داشته باشند. در گذشته این ساختمان کاربری پارکینگ اتومبیل داشته، سقف های بلند و خطوط تاسیسات اکسپوز ساختمان به طراحی داخلی زیبای این مجموعه کمک کرده است. هدف و کانسپت اصلی طراحی داخلی رستوران نیز استفاده از المان های موجود در ساختمان بود. در کنار رستوران و بار این مجموعه، یک کتابخانه و یک بوتیک کوچک نیز طراحی شده است.مترجم: ثنا حسینیان – معماری: LaBoqueria, Marta Peinado Alós -موقعیت: بارسلونا، اسپانیا – مساحت: ۴۱۰ متر مربع

دکور کافه کتاب (2) دکور کافه کتاب (3) دکور کافه کتاب (4) دکور کافه کتاب (5) دکور کافه کتاب (6) دکور کافه کتاب (7) دکور کافه کتاب (8) دکور کافه کتاب (9) دکور کافه کتاب (10) دکور کافه کتاب (11) دکور کافه کتاب (12) دکور کافه کتاب (13)

دکور کافه کتابدکور کافه کتاب

دکوراسیون داخلی کافه
همانطور که همه ما می‌دانیم یک کافه جایی است که مردم به بهانه نوشیدن قهوه و یا هر جور نوشیدنی و خوراکی دیگری، زمانی را به استراحت و معاشرت می‌پردازند و این وظیفه مدیر یک کافه است که فضا را جوری طراحی کند که این زمان برای مشتری به بهترین نحو ممکن سپری شود.
از تم و رنگ گرفته تا وسایل و مبلمانی که در کافه استفاده می‌کنید همه باید حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند و حسابی رویشان فکر شده باشد. کافه‌ی شما باید جایی باشد که آدم‌ها دوست داشته باشند مدت زیادی را در آن بگذرانند و در عین سادگی، شیک، مرتب، راحت و استایلیش باشد.

رنگ و تم کافه خود را مشخص کنید.
ابتدا لازم است که در مورد تم کافه خود تصمیم بگیرید. تم کافه شما می‌تواند معاصر، مدرن، سنتی، روستایی، شهری و یا هر چیز دیگری که به ذهنتان می‌رسد باشد. سپس برای فضای کافه‌تان رنگی را انتخاب کنید که همه چیز از دیوارها گرفته تا سقف، کفپوش و مبلمان حول محور آن بچرخد. یادتان باشد که رنگ و تم باید با هم هماهنگ باشند، برای مثال اگر تم کافه‌تان شهری و مدرن است، رنگ‌های سفید و یا طوسی می‌تواند بسیار مناسب باشد.
علاوه بر این رنگی را انتخاب کنید که فضا را تا جای ممکن آرامش‌بخش نماید. این به آن معنی است که رنگ‌های نئون و خیلی براق و خیلی جیغ کاملا از انتخاب‌های ما خارجند. انتخاب رنگ‌های خنثی و تم‌هایی روشن از سبز، قهوه‌ای و خاکستری برای دیوارها، سقف و کف عالی است.
بعد از انتخاب رنگ‌های کلی فضا می‌توانیم به سراغ انتخاب رنگ مبلمان برویم. یک تُن گرم یا سرد برای مبلمان می‌تواند انتخابی عالی باشد به شرط اینکه به خوبی با رنگ‌ دیوارها، سقف و کفپوش هماهنگ شود. مثلا انتخاب رنگ آبی برای کافه شما بدترین انتخاب است، حتما می‌دانید که آبی رنگ از دست دادن اشتهاست و هیچکس نمی‌خواهد مشتریانش بی اشتها به کافه بیایند.

مراقب باشید در کافه‌تان ترافیک درست نکنید.
اگرچه داشتن وسایل زیبا به شیک شدن کافه‌تان کمک می‌کند اما یادتان باشد آرامش از هر چیزی مهم‌تر است. وسایل را اصولی و فکر شده انتخاب کنید و فضا را جوری بچینید که رفت و آمد خودتان، کافی‌من‌ها و از همه مهم‌تر مشتری‌ها از میان انبوه میزها و صندلی‌ها آسان باشد. همانطور که گفتیم باید فضا جوری دکور شود که مشتری از نشستن طولانی در کافه شما لذت ببرد، در واقع هر چه ساده‌تر بهتر! هیچ چیز بدتر از یک فضای شلوغ و در هم بر هم و آدم‌هایی که برای رسیدن به میزشان باید از روی هم رد شوند نیست.

در انتخاب مبلمان دقت کنید.
همانطور که قبلا اشاره کردیم، رنگ مبلمان، میزها و صندلی‌ها باید با فضا هماهنگی داشته باشد. اگر فضایی مدرن و شهری دارید، شاید بد نباشد به سراغ مبلمانی از جنس متال و تناژهایی از مشکی و قرمز بروید، در حالیکه میز و صندلی‌های چوبی برای یک فضای کلاسیک و حتی سنتی گزینه‌ی بهتری خواهد بود.

فضا را با علاقه‌مندی‌هایتان تزئین کنید.
اینجا کافه‌ی شماست و سلیقه‌ی شما در کوچک‌ترین جزئیات آن واضح است. اضافه کردن جزئیاتی مانند آینه، تابلوهای نقاشی، گلدان‌های کوچک و بزرگ، لامپ و مجسمه، در عین زیبایی می‌تواند رنگ را در فضا به جریان در آورد و حرکت چشم را به بازی بگیرد. این موضوع نه تنها فضا را جالب‌تر می‌کند بلکه به محیط کافه شخصیت می‌بخشد. البته طبق معمول باید حتی در استفاده از یک گلدان کوچک هم حسابی فکر کنید و ببینید که آیا به فضا و تم کافه می‌آید یا نه. مثلا استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ و رنگارنگ با سبک مدرن برای کافه‌هایی که با رنگ‌های روشن و خنثی دکور شده‌اند و یا تعدادی کوسن و گلدان کوچک با رنگ‌هایی جذاب و خیره‌کننده مثل زرد برای کافه‌هایی از این دست انتخاب‌های به جایی است.

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *