1,285 بازدید رنگ مناسب دکوراسیون خانه

 
  • رنگ مناسب دکوراسیون خانه
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ یا تماس بگیرید.
  • .
  • رنگ مناسب طراحی داخلی و مبلمان مدرن و کلاسیک

برای انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون خانه باید به این اصل توجه کرد که هیچ رنگی بد یا خوب نیست. زمانی رنگ خوب است که با نور و دیگر رنگ های مجموعه همنشینی و تناسب لازم را داشته باشد.

با شناخت ترکیب رنگ‌ها می توان گرما یا سرمای هر رنگی را با کمک رنگ های سازنده آن کم یا زیاد کرد، توضیح داد که اگر رنگی مثل بنفش را که رنگ متعادل و ترکیبی از قرمز (رنگ گرم) و آبی(رنگ سرد) است، در نظر بگیریم، می توانیم با تقویت رنگ آبی آن را سردتر کنیم و با افزایش رنگ قرمز، بنفش گرم تری به دست آوریم. بنفش، رنگ بسیار خوبی است که می تواند در اتاق نشیمن استفاده شود، اگر بخواهند از آن به عنوان رنگ دیوار استفاده کنند باید آن را سردتر کنند تا روشن تر شود.

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون خانه

انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون خانه

رنگ های همنشین
گاهی افراد به خاطر علاقه به یک رنگ خاص دوست دارند تمام وسایل را از همان رنگ انتخاب کنند، در صورتی که باید حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد تضاد بین رنگ ها را رعایت کنیم؛ برای مثال در مقابل رنگ بنفش، استفاده از کمی رنگ زرد که در چرخه رنگ ها مقابل آن قرار دارد، فضا را خیلی زنده تر خواهد ساخت؛ مثلاً می توان از آن در پرده، کوسن یا موارد دیگری بهره برد. نباید با ترکیب رنگ های مختلف با زیربناهای متفاوت، زیبایی محیط را از بین ببریم. با انتخاب یک رنگ مبنا می توانیم با آن بازی کنیم و در کنار آن به صورت هنرمندانه و درست از رنگ های دیگر استفاده کنیم.

کاتب با توجه به تأثیر نور در جلوه رنگ ها ادامه داد: رنگ در کنار نور، خودش را خوب نشان می دهد و با توجه به میزان نوری که در فضاها داریم، می توانیم رنگ مناسب انتخاب کنیم؛ از این رو در اتاق هایی که نور آفتاب نداریم، استفاده از رنگ گرم مناسب است تا سرمای اتاق را بگیرد ولی در اتاق های رو به آفتاب به خاطر گرمایی که در آن وجود دارد، استفاده از رنگ های کمی سرد مناسب تر است. این موارد درباره اتاق های عمومی مثل نشیمن و پذیرایی که در آن به انرژی بیشتری نیاز داریم، صدق می کند، درباره اتاق های دیگر در فرصت های مناسب به ارائه توضیحات بیشتری می پردازیم.

بهترین رنگ برای اتاق نشیمن
به طور کلی در فضاهای عمومی منزل مثل اتاق نشیمن بهتر است از رنگ گرم استفاده شود، به خصوص اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنیم، در مناطق گرمسیر، فرمول تغییر می‌کند و به رنگ های سردتر بیشتر نیاز داریم. برای این منظور باید رنگ ها را بشناسیم و تشخیص دهیم چه رنگ‌هایی سرد و چه رنگ هایی گرم است. در چه فضاهایی چه رنگ هایی مناسب است؛ استفاده از رنگ های خنثی مثل خاکستری که ترکیب سفید و سیاه است، رنگ مطمئنی است که به محیط آسیبی نمی رساند و در هر فضایی قابل استفاده است.

منطقه جغرافیایی، اقلیم و آب و هوا، جهت اتاق (جنوبی یا شمالی)، نور و حتی فصل های سال عواملی است که در انتخاب های ما تأثیر می گذارد. ما نمی‌توانیم در هر فصل سال، مبلمان های خود را تغییر دهیم ولی می توانیم کوسن های خود را با رنگ های مناسبی به کار ببریم؛ مثلاً در زمستان، کوسن با رنگ زرد و در تابستان با رنگ سبز و آبی می تواند به ما کمک کند. ترکیب رنگ ها به صورت کمرنگ و پررنگ در پرده ها، روتختی، مبلمان و دیگر وسایل دست ما را در زیباسازی محیطمان باز می‌گذارد.

برای اتاق خواب رنگ های سرد با زمینه های بسیار روشن مثل آبی و سبز روشن یا پسته ای روشن مناسب است چون آرامش بخش هستند. در اتاق نشیمن استفاده از خاکستری مناسب نیست چرا که افراد خوابشان می گیرد. توصیه می شود در آشپزخانه رنگ خورشید و شاد به کار رود؛ مثلاً ترکیب رنگ گرم و سرد در قالب استفاده از پارچه ای سبز با گل های قرمز، به این ترتیب صبح مان را با رنگ های شاد آغاز می کنیم.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165