رنگ های طراحی داخلی خانه

 
  • رنگ های طراحی داخلی خانه
  • تاثیر رنگ ها در طراحی داخلی
  • استفاده از رنگ مناسب در طراحی داخلی
  • رنگ بندی دکوراسیون داخلی
  • چیدمان دکوراسیون داخلی با رنگ روشن
  • چیدمان دکوراسیون داخلی با رنگ تیره
  • معجزه رنگ ها در طراحی داخلی
  • بازدید معماری و طراحی داخلی خانه آپارتمانی شما با هماهنگی قبلی

رنگهای طراحی داخلی خانه و اثرات روانی آنها

بچه ها میخام مهمترین نکته رو اولش بگم و بعدش بریم سراغ رنگهای مختلف و تاثیرات آنها. بعد از چیدمان و مشاوره های مختلف با قاطعیت میگم رنگهای خنثی رو برای رنگ بندی انتخاب کنید و با توجه به روحیتون بعضی از دیوارها رو متنوع رنگ بندی کنید

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی

اغلب ما بیشتر به دنبال وسایلی مانند: مبلمان شیک، لوستر و چراغ ها خاص، پرده، فرش و … برای ایجاد یک دکوراسیون شیک در منزل هستیم. اما لازم به ذکر است همانقدر که انتخاب وسایل شیک در دکوراسیون داخلی منزل تاثیرگذار است، رنگ های بکار برده شده در آن از اهمیت بیشتری برخوردار است! اما آیا ما تا بحال به اثرات روانی این رنگ ها فکر کرده ایم؟ اگر شما هرگز به آن فکر نکرده اید، وقت آن است که این کار را انجام دهید!

رنگ یک زبان جهانی و غیر کلامی است، می تواند احساسات و رفتارهای مختلفی را بوجود آورد و فضایی را کاملا دلپذیر و جذاب سازد و یا برعکس، فضایی را بسیار دلگیر کند. شما با استفاده از رنگهای مختلف میتوانید فضایی آرام و یا پرجنب و جوش، پر انرژی و یا ساکت و بی روح خلق کنید. حالا اجازه دهید رنگ های پرطرفدار که در دکوراسیون استفاده می شوند را بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام چه اثراتی تولید می کنند، به طوری که شما می توانید آنها را با توجه به اثرات آنها انتخاب کنید.

 

رنگ قرمز

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ قرمز در طراحی داخلی منزل

قرمز رنگ بسیار پر انرژی است، مردم را با هم جمع می کند و آنها را به گفتوگو با یکدیگر تحریک میکند. این یک رنگ عالی برای یک اتاق نشیمن یا یک ورودی است، اگر شما در حال کاهش اشتها و وزن خود هستید، این رنگ را در آشپزخانه و یا فضای غذاخوریِ منزل به هیچ عنوان بکار نبرید! زیرا رنگ قرمز جزء رنگهای اشتها آور بوده و به همین دلیل هست که بیشتر رستوران ها و یا فست فود ها از این رنگ استفاده میکنند. پس این رنگ، رنگی پر از انرژی و اشتیاق و گرمابخش بوده ولی استفاده بیش از حدِ آن در خانه، فضا را از حالت نرمال خارج میکند.

 

رنگ زرد

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ زرد در طراحی داخلی

این رنگ یادآور آفتاب و نور پر درخشش آن است که به فضای اتاق شادی می بخشد. این رنگ یک انتخاب بسیار عالی برای آشپزخانه ها، اتاق های ناهار خوری و حمام ها است، همچنین مناسب برای فضاها و ورودی های کوچک میباشد، زیرا فضاهای کوچک را بصورتی بصری گسترش می دهد و بزرگتر نشان می دهد. زرد یک رنگ شگفت انگیز است و برای اتاق هایی که فاقد نور آفتاب هستند، عالی است و به اتاق روشنایی میبخشد.

 

رنگ آبی

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ آبی در طراحی داخلی مسکونی

آبی یک رنگ آرام و سرد است و به همین دلیل بیشتر برای اتاق خواب و حمام توصیه می شود. اگر آرامش و سکوت میخواهید، از این رنگ استفاده کنید. ولی سعی کنید در استفاده این رنگ زیاده روی نکنید و از رنگهای گرم برای مبلمان و یا پارچه پرده ها را استفاده کنید. زیرا استفاده بسیار زیاد از این رنگ موجب احساس غم و ناراحتی در روحیه شما میشود و در بلند مدت ممکن است دچار افسردگی شوید.

 

رنگ سبز

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز، یک رنگ پر از طراوت و انرژی مثبت و الهام گرفته شده از طبیعت است که گفته می شود رنگی مناسب تر از سایر رنگها برای چشم نیز است. این رنگ، هر دو ویژگی آرام بخش آبی و شادابی زرد را دارد، بنابراین می توان آن را به معنای واقعی کلمه در همه جا، از آشپزخانه گرفته تا حمام استفاده کرد و آن را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کرد، همچنین سبز باعث کاهش استرس می شود و برای ایجاد تمرکز، امید به زندگی و رشد و موفقیت عالی است بنابراین یک انتخاب فوق العاده برای محل کار نیز محسوب میشود.

 

رنگ های مناسب در طراحی داخلی مسکونی
رنگ های طراحی داخلی خانه

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید. (بازدید با هماهنگی)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *