982 بازدید روز جهانی طراحی صنعتی

 
  • روز جهانی طراحی صنعتی
  • روز طراحی صنعتی در ایران
  • رویدادهای طراحی صنعتی

انجمن جهانی طراحی صنعتی (ICSID) روز ۲۹ ژوئن یا ۸ تیر ماه را به عنوان روز جهانی طراحی صنعتی اعلام کرده است. بسیاری کشورها از جمله کانادا، شیلی، فنلاند، آلمان، مجارستان، هند، ژاپن، فیلیپین، تایوان، تایلند، ترکیه و انگلستان برای این روز برنامه های متعددی فراهم کرده اند.

روش های این جشن در همه جای جهان متفاوت است و نشان مى دهد مردم چه با شکوه و چه ساده به هر نوعی سعی در برگزاری این جشن به خاطر ارتقاء طراحی در کشورشان دارند.

روز جهانی طراحی صنعتی

روز جهانی طراحی صنعتی

باهم جمع می شویم تا در این روز با سایر مردم جهان، به گپ و گفت درباره دیزاین بپردازیم. این فرصتى است برای تجدید دیدار فارغ التحصیلان طراحی صنعتی، ملاقات های جدید و به رسمیت شناختن روز جهانی طراحی صنعتی.

طراحی صنعتی فرآیندی از طراحی است که بر روی محصولاتی اعمال می شود که برای تولید انبوه برنامه ریزی می شوند. با این شاخصه اصلی که فرآیند طراحی بصورت کاملا مجزا از فرآیند تولید انجام می شود. عمل خلاقانه ای که برای تعیین و تعریف فرم یک محصول صورت میگیرد کاملا پیش از عمل تولید فیزیکی آن صورت می گیرد که معمولا فرآیندی کاملا تکراری و حتی اتوماتیک است.

قایل شدن جدایی بین طراحی و تولید، تفاوت اصلی طراحی صنعتی با طراحی و تولید صنایع دستی است که در ان عملیات ساخت محصول دقیقا در زمان طراحی آن صورت می گیرد. تمامی محصولات صنعتی نتیجه یک فرآیند طراحی هستند اما طبیعت این فرآیند می تواند در فرم های گوناگون و تیم های گوناگون انجام شود. می تواند با تاکید بر خلاقیت ذاتی انجام شود یا با تاکید بر تصمیم گیری های حساب شده علمی.

می تواند الهام گرفته شده از عوامل گوناگون مانند مواد و متریال، شیوه تولید، فرآیند، استراتژی کسب و کار متفاوت و یا نشات گرفته از رویکردهای گوناگون اجتماعی، تجاری یا زیباشناسانه باشد. نقش طراحان صنعتی خلق و اجرای راه حل های طراحی برای حل مشکلات فرمی، عملکردی، ارگونومیکی، بازایابی، توسعه برند و فروش است. برگرفته از سایت ایکاس

مشاوره
09123104165