طراحی داخلی آجری

 
  • طراحی داخلی آجری
  • بازدید از منزل شما با هماهنگی قبلی
  • دکوراسیون داخلی آپارتمانبا آجر
  • طراحی داخلی خانه آجری

طراحی داخلی توسط: Annabell Kutucu
این آپارتمان برای یک موسیقیدان طراحی شده است و سبک مدرن را می توان سبک طراحی فضا دانست. آجر نیز به عنوان یک عنصر هنری و سنتی در این فضای مدرن حضور دارد.

شکل یکنواخت و یک دست سطح دیوارهای داخلی منازل به اندازه ای تکراری و نخ نما شده است که حتی استفاده از استیکر و کاغذ دیواری و دیگر تزئینات هم نمی تواند خیلی به جذابیت آن کمک کند. بر همین اساس دکوراتورها در سال های اخیر رو به طرح های کلاسیک بیاورند و یکی ازهمین موارد، استفاده از آجر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است.

برای دیزاین دکوراسیون منزل و دیوارهای منزل نیاز نیست حتما سطح دیوار تمام بخش های خانه آجری شکل بشود، اتفاقا زیبایی و طراوت دکوراسیون آجری زمانی بیشتر خود را نشان میدهد که بخش های مشخصی از دیوار خانه با آجر پوشانده شود و نه تمامی دیوارها. خوشبختانه آجرهای دکوراتیو این روزها از تنوع بی نظیری برخوردارند ، سایزها و طرح ها و رنگ های متنوع که به راحتی می توانند با یک انتخاب درست از جانب شما با اجزاء و تجهیزات موجود در دکوراسیون ، یک هارموینی بی نظیر ایجاد کنند. اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید حتما برای بخش هایی از دیوار خانه خود از طرح آجری استفاده کنید تا یکنواختی و کسالت موجود در دکوراسیون خانه شما را برطرف سازد.

دوغاب ریزی دیوارهای آجری

در فضاهای مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی، بسیار مهم است که دیوار آجری شما به خوبی درزبندی شده باشد، در غیر این صورت دیوار کپک می‌زند و یا آسیب‌های دیگری می‌بیند.در قسمت‌هایی از دیوار که دوغاب بین درزها از بین رفته و یا آسیب دیده است، بهتر است آن را دوباره دوغاب‌ریزی کنید تا سطح و درزهای بین آجرها محکم‌تر شود. این کار نیازمند این است که دوغاب قبلی تا عمق حداقل ۲ سانتی‌متر خارج شده و سپس دوغاب جدید به سطح و درز آجرها اضافه شود. به یاد داشته باشید که که این کار را فقط یک بار باید انجام دهید و سپس به دقت دیوار را درزگیری کرده و از آن مراقبت کنید.

گزینه‌های برای سطوح دیوارهای آجری

اگر شما ترجیح می‌دهید که روی سطح آجرها را بپوشانید یا آن را ملایم‌تر کنید، گزینه‌های زیادی در اختیار شما هستند. چند لایه اندک از رنگ سفید روی سطح دیوارها انتخاب بسیار محبوب و رایجی بین کسانی است که دوست دارند بافت دیوار آجری حفظ شده اما دارای ظاهری تمیزتر و مدرن‌تر شود. یکی از مزایای چنین ظاهری، علاوه بر این‌که فضا بازتر و روشن‌تر به نظر می‌رسد، این است که استفاده از رنگ سفید باعث می‌شود فضا منظم‌تر به نظر برسد. اگر به دنبال تاثیر بیش‌تری هستید، عناصر مختلف دیگر مانند طاق‌ها و چارچوب‌ پنجره‌ها (و حتی سقف) را به رنگ سفید درآورید تا فضای شما بزرگ‌تر و مدرن به نظر برسد.

سفیدکاری دیوارهای آجری

برای این‌که به معنای واقعی کلمه سطح آجرها را سفیدکاری کنید، مقدار اندکی آب را با رنگ خود ترکیب کنید (برای آغاز کار با یک میزان آب و سه میزان رنگ شروع کنید) و به طور آزادانه و با استفاده از یک برس یا فرچه بزرگ محلول را به سطح اضافه کرده و اجازه دهید محلول جذب سطح شده و تمام خلل و فرج را پر کند تا در نهایت به ظاهری یکدست و منسجم برسید. فقط دیوارهای کناری و سطح زمین را حسابی بپوشانید تا هنگام کار قطرات رنگ روی زمین یا دیوارهای کناری نپاشد. در این مورد به توانایی خود اعتماد نکنید، چون هر کاری کنید باز رنگ از روی فرچه یا برس چکه می‌کند.

این‌که دقیقا چه مقدار آب استفاده می‌کنید و چقدر ناصاف و ناهموار محلول را به سطح اضافه می‌کنید تعیین می‌کند که سطح شما تکه‌تکه و چندرنگ (مانند عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید) می‌شود یا یکنواخت و یکدست (همان‌طور که در عکس قبلی مشاهده کردید). برای این‌که سطح شما نرم‌تر و لطیف‌تر به نظر برسد، آب بیش‌تری به محلول اضافه کنید و برای به دست آوردن سطحی زبرتر و خشن‌تر میزان رنگ را بیش‌تر کنید.

رنگ طوسی برای دیوارهای آجری

یکی دیگر از گزینه‌های زیبا برای رنگ‌ کردن سطح آجرها استفاده از رنگ طوسی گرم و ملایم است. این رنگ کیفیتی ارگانیک و خاکی دارد و در عین حال ظاهری یکدست و زیبا برای دیوار آجری ایجاد می‌کند؛ این رنگ حالتی بین کیفیت اصلی آجر و سطوح آجری سفید رنگ ایجاد می‌کند.

گزینه‌های دیگر برای تزیین دیوارهای آجری

استفاده از دیوار آجری در اتاقی که دارای دیوارهای بزرگ و درازی است ممکن است خسته‌کننده و ملال‌آور شود، اما به جای این‌که رنگ اصلی دیوار را تغییر دهید، سعی کنید بر روی دیوار از آثار هنری و آینه نصب کنید یا جلوی آن مبل بگذارید تا هم دیوار آجری شما در فضا به چشم بیاید و هم کل اتاق را تحت تاثیر خود قرار ندهد.

آینه‌ها بر روی دیوارآجری

یک آینه بزرگ که روی زمین قرار می‌گیرد نیز باعث می‌شود تا دیوار روبه‌رویی در آینه بازتاب یابد و سطح دو دیوار از نظر بصری به هم مرتبط شوند.

طراحی داخلی آجری

طراحی داخلی آجری

طراحی داخلی آجری (3) طراحی داخلی آجری (4) طراحی داخلی آجری (5) طراحی داخلی آجری (6) طراحی داخلی آجری (7) طراحی داخلی آجری (8) طراحی داخلی آجری (9) طراحی داخلی آجری (10) طراحی داخلی آجری

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *