968 بازدید طراحی داخلی ساختمان اداری

 
  • طراحی داخلی ساختمان اداری
  • شماره تماس:  –  ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵
  • شهرک غرب | بلوار فرحزادی | روبروی اریکه ایرانیان
  • بازدید از طراحی داخلی ساختمان اداری شما با وقت قبلی
  • طراحی داخلی و چیدمان در ساختمانهای اداری تهران
  • بازسازی دکوراسیون و مبلمان فضای اداری

برای طراحی داخلی ساختمان اداری میتوان مانند این فضای اداری از سبک مدرن و مینیمال با رنگ های روشن صورت پذیرفته است. این صندلی ها به صورت شناور متصل به پنجره می باشند و فضایی آرامش بخش برای نشستن خلق کرده اند. صندلی ها از استحکام کافی برای نشستن همزمان دو نفر برخوردار می باشند.

طراحی داخلی ساختمان اداری و شرکت مهندسی

طراحی داخلی ساختمان اداری و شرکت مهندسی

طراحی داخلی ساختمان اداری و شرکت مهندسی

طراحی داخلی ساختمان اداری و شرکت مهندسی

دکوراسیون داخلی و دیزاین واحد اداری

دکوراسیون داخلی و دیزاین واحد اداری

میز کنفرانس و میز کار در ساختمان اداری

میز کنفرانس و میز کار در ساختمان اداری

۱٫ به دلیل مراجعه‌ی همگانی به ساختمان‌های اداری، ضرورت دارد این نوع بناها ظاهری ممتاز و دور از پیرایه داشته باشند که به صورت نوعی نشانه در نمای شهر شناخته شوند. توصیه می شود در طراحی نماها و حجم ساختمان از زیاده‌روی و به‌کارگیری مصالح متنوع و طراحی معماری با سبک‌های گوناگون پرهیز شود.

۲٫ ضرورت دارد در ساختمان‌های اداری از مصالح ماندگار استفاده شود که تحمل تغییرات جوی و قابلیت نظافت و نگهداری را داشته باشد.

۳٫ معمولاً در طول زمان، نیاز به تغییر در اندازه‌ی فضاها و کاربری آنها در این نوع ساختمان‌ها به وجود می‌آید و این امر اجتناب‌ناپذیر است.

ب ـ سیم‌کشی و تعبیه کابل‌های الکتریکال و لوله‌کشی تأسیسات در سقف کاذب اجرا شود و هیچ تأسیساتی در زیر فرش کف وجود نداشته باشد، مگر این که کف کاذب اجرا شود؛ فقط در این‌صورت عبور تأسیسات از کف توجیه خواهد داشت. در هر دو مورد کف کاذب و سقف کاذب، تأسیسات ساختمان از بین مصالح بنایی عبور نکرده و در نتیجه برای تغییر فضاها به آسانی قابل دسترسی خواهند بود.

ج ـ چراغ‌های سقفی و دریچه‌های هوا بین مدول‌ها پیش‌بینی و به صورت open office طراحی و اجرا شود.

الف- هر طبقه قابلیت تفکیک به دو، سه یا چند واحد را به طور مستقل داشته باشد. در این صورت بی‌شک سرویس‌های بهداشتی و آبدارخانه‌ها متمرکز هستند و فضاهای خدماتی که با دسترسی از لابی آسانسورها طراحی می‌شوند، نیازی به اختصاص فضاهای جداگانه و تفکیک ندارند.

ب- در لابی اصلی ساختمان برای پذیرایی از میهمانان واحدها، محل مناسبی طراحی شود.

ج ـ طراحی مرکز خدمات برای مجموعه، مثل اتاق کنفرانس بزرگ، محل چاپ و تکثیر و محلی برای ارائه لوازم اداری و مصرفی ضروری است.

د ـ در مجتمع‌های اداری بزرگ، فضای ورزشی و فضای خدماتی، مثل بانک، رستوران و مهدکودک هم پیشنهاد می‌شود.

۴٫ تا حد امکان محدوده‌ی بنای ساختمان اداری از فضای شهری جدا نشود و ترجیح دارد ورودی‌های اصلی بنا بخشی از فضای شهری را تشکیل دهند.

۵٫ استفاده از یک یا چند اثر هنری مثل مجسمه یا «فرسک» در فضای ورودی و لابی در صورتی که انتخاب مناسبی انجام شود، ارزش هنری معماری ساختمان را ارتقاء می‌بخشد.

خلاصه‌ی آنچه به‌خصوص در طراحی ساختمان‌های اداری، پس از رعایت برنامه و مقررات، باید مورد نظر قرار گیرد:

۱٫ نیاز به ظاهری متفاوت و باوقار

۲٫ استفاده از مصالح ماندگار

۳٫ قابلیت تغییر در فضاهای اداری

۴٫ عدم عبور تأسیسات از بین مصالح بنایی

۵٫ مدوله کردن طرح

۶٫ تمرکز سرویس‌های بهداشتی

۷٫ لحاظ کردن خدمات عمومی

۸٫ استفاده از آثار مناسب هنری

۹٫ ترکیب ساختمان با فضای شهری
تناسب لوازم اداری با دفاتر، تحت تاثیر عواملی چون قابلیت تطبیق ، تنظیم، دوام، سازگاری، فضای نگهداری، بهره وری، زیبایی و چگونگی سیم کشی می باشد.
فضای مورد نیاز برای کارمندان در حالت نشسته یا ایستاده ، مبنایی برای محاسبه ی حداقل فاتصله بین میزها و میز تحریرها است (حداقل فاصله مطلوب ۱۰ متر) صندلیها باید قابل تنظیم چرخدار و مبله و مجهز به پشتی تکیه دادن باشند. دفاتر بایگانی ، آرشیو و کارتهای اطلاعات مربوط به دانشگاهها و … را می توان در کمدهای بدون پهلو که معمولاً از جنس استیل و در ابعاد استاندارد ساخته می شوند قرار داد.

 

برای انجام دکوراسیون خانه خود با شماره های خانه دیزاین یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

مشاوره ساعتی و جلسه ای برای دکوراسیون منزل

مهندس پناهی – مدیریت گروه مهندسی خانه دیزاین

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :
مشاوره
09123104165