طراحی داخلی لابی

یکی از نقاط اصلی هر ساختمان ورودی و سالن آن میباشد. که در طراحی داخلی به آن مشاعات ساختمان گفته میشود.

لابی یا سالن اصلی بخش ورودی جاییست که میهمانان ساختمان لحظاتی را در آن سپری میکنند. باید جذابیت دکوراتیو و نورپردازی شیک داشته باشد. دکوراسیون لابی نقش مهمی در اهمیت دادن به افراد ساختمان دارد.

طراحی داخلی لابی فضایی در ساختمان است که به محض ورود از خارج به داخل ساختمان آنرا مشاهده میکنیم. گاهی اوقات از این فضا به عنوان محل پذیرش یا سالن ورودی نیز یاد میشود. یک لابی معمولا از ذو قسمت اصلی نگهبانی و فضای نشمین تشکیل میشود.

طراحی داخلی و دکور یک لابی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به این علت که لابی، یک فضای عمومی و محل رفت و آمد برای ساختمان به شمار می آید و در طبقه همکف آپارتمان و ساختمان ها وجود دارد، پس اولین فضایی است که هنگام ورود به چشم افراد میخورد و در معرض دید واقع شده است. در نتیجه سبک زندگی ساکنان یک ساختمان را نشان میدهد.

طراحی داخلی لابی مجتمع
طراحی داخلی ورودی

البته در سالهای گذشته لابی اکثرا برای مکان های عمومی مانند هتل ها، مجتمع های تجاری و اداری و یا  برج ها استفاده میشد. اما امروزه در بسیاری از آپارتمان و مجتمع های پر واحد نیز از لابی استفاده میشود.

  • دکوراسیون لابی مجتمع مسکونی
  • طراحی لابی ساختمان
  • معماری داخلی لابی برج
  • نورپردازی لابی و سالن انتظار
  • طراحی کانتر پذیرش در لابی
  • طراحی میز اتاق انتظار و لابی
طراحی داخلی لابی مجتمع
طراحی داخلی لابی

طراحی دکوراسیون لابی میتواند بسیار شیک و رسمی باشد و یا برعکس، کاملا گرم و صمیمانه باشه. نورپردازی لابی یکی از مواردی است که در طراحی حتما باید به آن توجه شود. نورپردازی باید به گونه باشد که توجه افراد را در هنگام ورود به خود جلب کند. اگر سقف لابی کوتاه باشد، بهتر است از نورپردازی سقف معلق و نورپردازی های عمودی دیوار استفاده شود. ولی در صورت بلند بودن سقف لابی هیچگونه محدودیت در نورپردازی وجود ندارد و میتوان از انواع لوسترهای آویز و یا چراغ و لامپ های مخفی استفاده نمود.

طراحی داخلی لابی مجتمع
چیدمان داخلی لابی مجتمع

مورد بعدی که در هنگام طراحی لابی باید به آن توجه شود، استفاده از کفپوش مناسب و مقاوم است. هرچند که در بعضی از لابی ها استفاده از کفپوش های چوبی مشاهده میشود، امام بهترین گزینه برای لابی، انتخاب انواع کفپوش های سنگی است. زیرا کفپوش های سنگی به علت مقاوم زیاد در برابر رفت و آمد و یا اسبابکشی های ساکنین، به راحتی خراب نمیشوند و همچنین شستوشو و نظافت آنها بسیار راحت است.

در ساختمان هایی که پرجمعیت است و یا رفت و آمد بسیار زیاد دارند، بهتر است از سنگ سیاه استفاده نشود. چون اثر کفش افراد و لکه ها، روی سنگ مشکی بیشتر نمایان میشود و باعث کثیف نشان دادن کف میشوند.

 

طراحی داخلی لابی مجتمع
لابی مجتمع

استفاده از پادری در قسمت ورودی برای هر لابی لازم و ضروری است. مورد بعدی جنس دیوار ها است. برای دیوار ها میتوان از انواع رنگ های روغنی، کاغذ دیواری های مختلف، آجرهای تزئینی، انواع سنگ های براق و یا آینه استفاده کرد. درصورتی که فضای لابی باز و بزرگ باشد، هیچ محدودیتی در انتخاب نوع دیوارهای لابی ندارید. ولی اگر لابی کوچک باشد، بهتر ار از سنگ های روشن براق و یا آینه ها برای دیوار استفاده شود زیرا نور و روشنایی را به خوبی منعکس میکنند و باعث بزرگتر دیده شدن فضای لابی میشوند.

طراحی داخلی لابی مجتمع
دکوراسیون داخلی لابی مجتمع

برای تزئین و بازسازی لابی میتوان از تابلو های هنری مختلف، انواع آپاژور یا مجسمه ها، گلدان های گل طبیعی یا مصنوعی و همینطور یک تلویزیون کوچک برای سرگرم کردن افراد، استفاده نمود. همینطور بهتر است مبلمانی را انتخاب کنیم تا به سرعت کثیف نشوند و لکه های را براحتی نمایان نکنند. استفاده از یک میز عسلی برای مبلمان نیز الزامی است.

 

طراحی داخلی لابی مجتمع
طراحی داخلی لابی

برای دکوراسیون داخلی لابی باید هماهنگی بین ورودی لابی ، نورپردازی لابی ، دیواره لابی ، کف لابی ، مبلمان لابی ، کانتر پذیرش لابی و کف لابی باشد که تمام اینها را طراح چیدمان لابی و طراح دکوراسیون لابی پیشنهاد میکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید. (بازدید با هماهنگی)

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *