• طراحی داخلی هتل عجیب
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

 

هتل بزرگ بن (bonn) ترکیبی از صمیمیت و احساس عجیب بودن است. دراین هتل سالن نشیمن به عنوان محل استراحت و همچنین به عنوان منبع تاثیر گذار فضا میباشد. استفاده از نمای شیشه و معماری دارای شفافیت بهدلیل دید به رودخانه راین و شهرستان بن است. برای فضای داخلی شیشه و کریستال برای نشان دادن فضای باز و بزرگ و گرمی ایجاد شده است.

Kameha بزرگ بن در سال ۲۰۱۰ تکمیل شد.  Kameha بزرگ بن عضو هتل ها پیشرو جهان است و برای “طراحی و معماری اسکار” (جایزه MIPIM)، “جایزه بین المللی املاک ۲۰۱۰” و “هتل از سال ۲۰۱۱” جایزه snooz اطلس اهدا شد .

هتل بزرگ و مجلل بن
هتل بزرگ و مجلل بن

هتل بن ،  (1) هتل بن ،  (2) هتل بن ،  (3) هتل بن ،  (5) هتل بن ،  (6) هتل بن ،  (7) هتل بن ،  (8) هتل بن ،  (10)

ویژگی ها یک هتل خوب ( در ایران) چه چیزهایی میتواند باشد؟ آیا داشتن وسایل تمیز و مورد نیاز کافیست؟

گروه خبری بانکی دات آی آر ۷ ویژگی یک هتل ایده آل را گرد آوری کرده است تا در انتخاب هتل برای اقامت در طول عید نوروز بیشتر دقت کنید.
۱-داشتن کارکنان منظم و خوش برخورد. کارکنان هتل باید همیشه لبخند بزنند این ویژگی هتل های لوکس و گران قیمت نیست بلکه شامل تمام مراکز اقامتی خواهد بود. برخورد کارکنان و مهمان نواز بودن آنها باید نه فقط به خاطر هزینه ای که پرداخت میشود بلکه باید به دلیل روابط مشتری مداری برخوردی به جا و مناسب با میهمانان هتل باشد.

۲-کارکنان هتل باید صادقانه اطلاعات را در اختیار مسافران قرار دهند. کارکنان هتل باید در مورد منطقه ای که هتل در آن قرار دارد و همچنین دسترسی محلی اطلاعات لازم را داشته باشند. کارکنان باید از مراکز توریستی، فروشگاه ها و رستوران های محلی اطلاعات کافی داشته باشند و صادقانه پاسخ گوی مسافران باشند.
۳-هتل ها باید معمولا در مواقع اضطراری اتاق ها و سوییت هایی را در نظر بگیرند. در واقع این مورد ربطی به کیفیت هتل ندارد هتلی که از خدمه و کارکنان مجرب برخوردار باشد همیشه برای این جور مواقع از قبل پیش بینی کرده و اگر بر حسب اتفاق پروازی به تعویق بیفتد یا بلیط مسافران دچار مشکل شود دیگر نگرانی بابت اقامت بیشتر نباشد.
۴-مسافران باید اینقدر در هتل احساس راحتی کنند که گویی در منزل خودشان هستند. مثلا صبح از خواب بیدار میشوند و دوش میگیرند پس از آن به همراه خانواده صبحانه میخورند و هرآنچه را که بخواهند به کارکنان اطلاع میدهند و آنها با روی خوش به مسافران خدمات را ارائه می دهند. خیلی از هتل ها در ابتدا عنوان میکنند که اینجا مثل منزل خودتان است اما در عمل خبری از ارائه خدمات مناسب نیست.
۵-هتل های لوکس و ۵ ستاره معمولا تمام خدمات را به شما ارائه میدهند و فضاهای تفریحی دارند و شما کمبودی را احساس نخواهید کرد. اما لازم نیست حتما از هتل های لوکس برای اقامت تان استفاده کنید. مهمترین چیز در سفر لذت بردن همراه خانواده و داشتن اوقاتی است که با آسودگی خاطر همراه باشد بنابراین بهتر است کمی اقتصادی تر عمل کنید لذت بردن بیشتر به پول خرج کردن بیشتر نیست بنابراین بهتر است با توجه به بودجه تان برای سفر برنامه ریزی کنید مهمترین چیز این است که همراه خانواده به تعطیلات بروید.
۶-تمیز بودن فضای هتل بسیار مهم است. وسواسی که همه در مورد محل اقامتشان دارند همین تمیز بودن اتاق ها و سرویس بهداشتی است. سالن نهارخوری، پوشش کارکنان و… باید تمیز و مرتب باشد. هتل خوب هتلی است که تمیز و پاکیزه باشد.
۷-ارائه خدمات و سرویس به مسافران هم نکته ی بسیار مهمی است که بیان گر کیفیت هتل خواهد بود. کسانی که هتل را برای مرکز اقامتشان انتخاب می کنند انتظار سرویس دهی خوب دارند بنابراین اگر درخواستی برای حوله، لیوان، آب جوش و … داشته باشند باید بدون دریافت وجه این خدمات به مسافران ارائه شود. همچنین استفاده از اینترنت، تلفن، فکس و دیگر امکانات هم باید بدون دریافت وجه اضافی باشد.

هتل خوب و ایده آل معمولا زیاد نیست اما در دنیای امروز سرمایه گذاری های زیادی در زمینه ی هتل سازی و مراکز گردشگری انجام میشود بیش از این باید برای ایجاد امانات بهتر این هتل ها سرمایه گذاری شود تا ساخت آنان اما مطمئنا هتل هایی که خدمات بهتری دارند سود دهی بالاتری هم خواهند داشت. هتل هایی موفق خواهند بود که خدمات شان را در قبال وجهی که در یافت میکنند ارتقاء دهند بنابراین امید است که با روند صعودی هتل سازی در شهرک های توریستی خدمات این هتل ها نیز افزایش یابد.

عریف هتل: یک هتل را می توان به عنوان مکانی که در آن مهمان می‌تواند موارد زیر را بیابد تعریف نمود:

* مکان اقامت (جایی برای اسکان).
* غذا و نوشابه (چیزی برای خوردن و آشامیدن).
* تفریحات (استفاده از مناظر و لذت بردن از وسایل تفریحی).
* خدمات (تمام عوامل غیر قابل لمس – این امکانات در ازاء قیمتی که مهمان بایستی بپردازد ارائه می‌گردد)

هتل‌های ایران به سطوح ۱ تا ۵ ستاره درجه‌بندی و هر درجه دارای گروه C وB وA و گروه برترT می‌باشد. در هتل‌ها علاوه بر داشتن شرایط و ضوابط کمّی، کلیه مواردی که منجر به ارائه خدمات مطلوب به میهمانان می‌گردد، جزء مسائل کیفیتی قلمداد می‌گردد.

خدمات ضروری هتل‌ها:
داشتن سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب.
داشتن تهویه مناسب.
داشتن ملحفه، روبالشی تمیز همراه با اتو و آهار و تخت مناسب و راحت.
نورپردازی مناسب همراه با نور طبیعی در اتاقها.
داشتن سجاده، مهر و نشان قبله.
کلیه هتل‌ها می‌بایست دارای فضای پارکینگ مناسب به نسبت ظرفیت اتاقها باشند.
داشتن سرویس‌های بهداشتی مردانه و زنانه در بین بخش برای عموم.
خدمات مربوط به معلولان می بایست در همه اتاقها پیش بینی شده باشد.

بهداشت عمومی:
یکی از مسائل مهم که عدم رعایت آن در هیچ یک از سطوح هتل‌ها پذیرفتنی و قابل قبول نیست امور مربوط به پاکیزگی، نظافت و موارد بهداشتی که در واحدهای با درجه بالاتر شامل توجه به تمامی جزئیات می‌باشد. کلیه کارکنان هتل در همه سطوح می بایست دارای کارت معاینه پزشکی همراه با گواهینامه دوره بهداشت عمومی باشند.

رستوران: رستوران یکی از بخش‌های مهم هتل است. بر اساس ضوابط کلیه هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره داشتن رستوران الزامی بوده و در هتل‌های ۱ تا ۲ ستاره، محلی مختص صبحانه‌خوری اکتفا می‌کند. در رستوران داشتن تنوع غذایی همراه با کیفیت مطلوب لازم بوده و با توجه به درجه هتل‌ها غذاهای مختلف ایرانی و فرنگی سرو می‌گردد.

سالن اصلی(لابی): در این محل باید کلیه وسایل جهت رفاه حال میهمانان فراهم گردد از حیث مبلمان‌های راحت و وجود فضای کافی و نورپردازی مناسب، داشتن سرویس‌های بهداشتی زنانه و مردانه برای عموم.

پذیرش: پذیرش در هتل‌های ۳ تا ۵ ستاره بصورت شبانه‌روزی است. پذیرش در هتل‌های ۱تا ۲ ستاره اغلب تا نیمه شب می‌باشد.

حمل بار: خدمات مربوط به حمل بار و وسایل میهمانان در همه سطوح الزامی است و در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره خیلی رسمی و دقیق پیگیری می‌شود.

سایر خدمات هتل‌های ۱ تا ۳ ستاره: خدمات حمل بار – وجود سرویس بهداشتی فرنگی در راهرو هتل.

سایر خدمات هتل‌های ۴ تا ۵ ستاره: علاوه بر موارد ضروری هتل‌های ۴ و ۵ ستاره امکانات بیشتری از قبیل موارد ذیل را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند:

ارائه تجهیزات از قبیل تلویزیون، یخچال، مبل و… در حد لوکس و مدرن.
داشتن سیستم گرمایشی و سرمایشی مدرن و پیشرفته.
وجود سرویس بهداشتی فرنگی در اتاق‌های هتل.
وجود سشوار و چای ساز.
وجود سیستم ماهواره با چند شبکه رادیویی و تلویزیونی مجاز.
وجود سیستم ویدئو مرکزی.
نقشه راهنمای داخل اتاق‌ها شامل کلیه اطلاعات هتل و نقشه شهر.
وجود کافی نت، خط اینترنت و امور مربوط به ارتباطات تلفنی و اطلاع رسانی میهمانان.
روم سرویس ۲۴ ساعته.
ارائه خدمات دوزندگی البسه و خشکشویی.
آرایشگاه مردانه و زنانه، امور مربوط به رزرو بلیط، باجه امور اداری، فروشگاه عرضه شکلات و شیرینی، غرفه عرضه صنایع دستی.
وجود استخر، سونا، جکوزی، محلی جهت اوقات فراغت و سرگرمی کودکان.
آشنایی با زبان‌های بین‌المللی جهت ارتباط با میهمان‌های کشورهای دیگر.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *