• طراحی سقف مدرن
  • با هماهنگی قبلی
  • انجام پروژه های مسکونی اداری و تجاری

بهترین پوشش برای سقف های کاذب نوع تایل آن می باشد. که انواع متفاوتی از نظر میزان نگهدارندگی و جنس پوششی دارند . قطعات تایل در ابعاد معینی از قبل تعیین شده است به نام مشبک و مینرال .

پوششی در سقف کاذب وجود دارد که باید مضربی از طول و عرض شصت سانتی متری باشد و نوع جنس آن بستگی به سفارش کارفرما دارد .

این نوع سقف بصورت آویزان می باشد .

۲- سقف های کاذب لوکسآلون ۱۵۰

این نوع سقف ها دارای پوشش خاصی هستند . ظاهری ساده دارند و بسیار محکم هستند در این نوع سقف ها ممکن است سقف کاذب به تنهایی استفاده شود و نوع دیگر آن به صورت ترکیبی و در نوع سوم که در نما به کار برده می شود .

اگر سقف کاذب لوکسالون به تنهایی به کار برده شود از اصول دامپا استفاده می کند . در نما هم از همین اصول استفاده می شود ولی سقف کاذب ترکیبی از طریق روش خاص خودش اجرا می شود .

طراحی سقف مدرن
سقف مدرن

این نوع سقف کاذب ها با رول فرم تولید می شوند .

عرض محصول تولید شده ۱۵ سانتی متر است . و طول آن بستگی به طرح دارد . این نوع سقف ها نیز به صورت آویزانی اجرا می شوند .

ضخامت ورق در سقف های لوکسالون ۵ الی ۷ دهم میلی متر است . جنس ورق ها آلومینیومی یا ورق های رنگین است و بصورت پانچ یا بدون پانچ تولید می شوند .

اگر این نوع سقف به تنهایی اجرا شود نمی توان به پشت سقف دسترسی داشت . یکی از مواردی که باید در انتخاب سقف کاذب دقت داشت عامل دسترسی به پشت سقف است .

این سقف ها را می توان به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد .

به صورت متنوع می توان متعلقات سقف را جا سازی کرد .

۳- سقف های کاذب دکوراتیو

این سقف ها هرمی شکل هستند که نوک هرم به سمت پایین و چهارگوش آن به سمت بالا می باشد .

این سقف ها را می توان در چند طبقه روی هم کار گذاشت ضلع این هرم ها لوله آلومینیومی می باشد .

نوع سقف های اسپیس فریم پوششی می باشد این نوع سقف ها از جلوه های خاصی برخوردارند و جلوه خاصی به محیط می دهند .

۴- سقف های کاذب ترکیبی

این نوع سقف ها از اجزاء چند نوع سقف کاذب درکنار یکدیگر تشکیل می شوند .

در این نوع سقف ها از نورپردازی استفاده می شود که به طرح های آن جلوه خاصی می دهد .

برای اجراء این سقف ها باید زیرسازی مناسبی انجام داده شود .

قیمت این سقف ها نسبت به سقف های کاذب دیگر بیشتر می باشد برای این سازه ها باید زیرسازی بیشتری انجام داده شود .

در مساحت های بزرگ از سقف کاذب ترکیبی استفاده می کنند و در آن جا پراکندگی وجود نداشته باشد .

۵- سقف کاذب دامپا

این سقف ها به صورت باندهای نواری هستند ابعاد ظاهری این سقف ها به غیر از طول همیشه ثابت هستند .

۶- سقف های کاذب گریلیوم

این سقف ها هم رده سقف های دکوراتیو هستند این سقف ها از آهن و آلومینیوم و ورق های آلیاژی تهیه می شوند .

نام دیگر سقف های گریلیوم ، سقف باز می باشد . در این سقف ها پشت سقف به راحتی دیده می شود به همین دلیل به آن ها سقف باز می گویند .

این سقف ها از ورق به قطر ۴/۰ تا ۱ میلی متر تهیه می شوند .

از رنگ های مایع یا پودری برای رنگ کردن این سقف ها استفاده می کنند . و سپس در کوره می برند تا خشک شوند .

در این سقف ها هیچ گونه متعلقات سقف دیده نمی شود و می توان آن را در پشت سقف ها نیز به کار برد .

به طور مثال در کانال ها ، دریچه ها و …

این سقف ها را می توان به صورت تک یا ترکیبی از سقف های دیگر اجرا کرد . سقف های گریلیوم مانند دیگر سقف ها بصورت آویزانی هستند که این کار را با سیم مفتول یا زنجیر انجام می دهند .

فروشگاه باید جذابیت موثر و کافی را در نگاه اول و هنگام گذار خریدار داشته باشد و این امر با وجود طرحی که طراح آن راخلق کرده است بدست می آید.نمای مغازه ShopFront بایستی جذاب باشد.ایجاد نقطه تمرکز دید FocalPointدر داخل مغازه باید به گونه ای باشد که از بیرون دید کافی داشته باشد و باعث جذب مشتری شود.
مغازه یک فضای عملکردی است و بایستی به گونه ای باشد که عملکردهای مختلف از قبیل نمایش محصولات- میز فروش CashCounter -اتاق پرو و در مورد فروشگاههای بزرگ حتی فضاهای نشیمن -کافی شاپ-فضا برای کودکان و … در کنار هم عملکرد صحیحی داشته باشد.

استانداردهای معلولین امروزه یک بحث مهم است .مثلا در دوبی طراح داخلی موظف است در یک مغازه ۳۰ متری یک اتاق پرو ۱۵۰*۱۰۰ برای معلولین در نظر بگیرد و به گونه ای باشد که معلول به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. (ارتفاع ۷۵ سانتیمتر برای معلول).

در اتاقهای پروطرح -نور و ابعاد بسیار مهم است.مشتری تصمیم خود را در این اتاق میگیرد .نور مناسب-آینه خوب_آویزهای مناسب ونیمکت راحت همه وهمه در تصمیم گیری مشتری مهم هستند.
راه دیگری که طراح داخلی برای جذب مشتری میتواند بکار گیرد استفاده ازتصاویر است .تصاویری مرتبط با محصول یا با مضمون زندگی روزانه -طبیعت-کودکان و … میتواند برای داخل یک فروشگاه مناسب باشد.

نورپردازی یکی از مهمترین عوامل در جذب مشتری است .جاسازی خوب اشیا و نورپردازی که عدم استفاده از نور مستقیم انجام شده توجه مشتری را جلب خواهد کرد.

استفاده از طرح کف نقش مهمی در طراحی داخلی ایفا میکند.استفاده از کف بایستی متناسب با تصویر کلی فروشگاه باشد و مصالح انتخاب شده بایستی متناسب با عملکرد فروشگاه باشد .

سقف نیز مانند کفپوش بخش دیگری از طراحی داخلی است که میتواند طرحی بدعت گذارانه در خلق سطوح -مواد-رنگ و … داشته باشد.امروزه سقفهای باز و سقف کاذب ایده ای جدید است که در بعضی فروشگاهها مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آمیزی و ترکیب رنگهانیز فاکتور های مهمی هستند که میتوانند مناظر جدیدی بوجود آورند.

خلق عناصر دکوراسیون داخلی میتواند طراحان را برای دستیابی به استاندارد های طراحی بهتر کمک نماید .این عناصر میتوانند سمبلیک -تاریخی- مد روز- کلاسیک و یا از این قبیل باشند.
مثلا مغازه وسایل ورزشی که عناصر سمبلیکی ورزش همانند گوشه هایی از استخر در قسمت لباس و وسایل شنا -یک دیوار صخره ای در قسمت وسایل کوهنوردی و … در آن وجود دارد.
آنچه بعنوان FIX خوانده میشود تجهیزات یا قفسه بندی هایی است که محصولات درآنها چیده میشود.اینجاست که طراح باید با نوآوری بتواند طرحی ارائه کند که محصولات به نحو مناسبی نمایش داده شود.
Visual Marched امروزه به یک فن بسیار مهم تبدیل شده است و نحوه چیدمان یک محصول روی Fax Fixtures به گونه ای شگرف در ایجاد جذابیت برای خرید کالا از سوی مشتریان تاثیر گذار است.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *