• طراحی غرفه نمایشگاهی
  • .
  • هزینه و زمان بندی غرفه سازی در تهران
  • نکات و روشهای طراحی غرفه نمایشگاهی
  • طراحی داخلی غرفه نمایشگاه داخلی و خارجی

طراحی غرفه نمایشگاهی چیزی بسیار فراتر از پر کردن فضا با اشیای موجود در انبار سازمان است. بسیاری از مشتریان در آخرین لحظاتی که باید به نمایشگاه بروند از واحد خدمات یا روابط عمومی می‍خواهند چیزهایی را برای بردن به نمایشگاه آماده کنند. در نتیجه طراحی غرفه نمایشگاهی بسیاری از آنها بیشتر به انبار شباهت دارد.

غرفه نمایشگاه می‍تواند محل نشان دادن ذوق هنری طراح و نشان دهنده سطح دانش و بینش فرهنگی هنری و سلیقه وی باشد. غرفه لباس کارفرماست و طراح موظف است بهترین طرح دوخت را برای آن ارائه دهد.

طراحی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه نمایشگاهی

دیزاین  باید مخاطب را در داخل یا بیرون غرفه نگه دارد و پاسخگوی افکار و احساساتش باشد. باید دانست کارفرما چه هدفی دارد و روی آن تمرکز کرد که به طور حتم به یافتن ایده‌های ناب می‌انجامد. البته باید با حساسیت و دقتی بیش از کارفرما این کار را انجام داد و خواسته هایش را به سوی اهداف جدید هدایت کرد.

نمی‍شود غرفه را همین جوری طراحی کرد، مخاطب آنقدر به اشیا نزدیک می‍شود که تمام سهل‌انگاری‌ها را می‌بیند، بنابراین طرح باید به گونه‌ای یاشد که بیننده نتواند اتصالات را بفهمد، یا اگر فهمید، خیال کند یک اتصال حرفه‌ای دیده است. خلاقیت فقط در سیرکولاسیون نیست بلکه در تمام جنبه‌های غرفه باید احساس شود.

گاه کیفیت محصولات کارفرما بسیار پایین‍تر از حد انتظار است، در این مواقع بهتر است به شکل مودبانه از او خواسته شود که نمونه‌های بهتری را در اختیار بگذارد و اگر نمونه بهتری در دست ندارد، یا محصولش کیفیت پایین دارد باید او را از اجاره غرفه منصرف کرد.

روش‍های طراحی مینی‌مال گاه چنان آرامشی در مخاطب ایجاد می‍کند که چاره ای جز ایستادن در غرفه ندارد. نمایشگاه‍ها اغلب مکان‍هایی پرآشوب و هیاهو با رنگ‍ها و نورهای گوناگون هستند که بیینده را عصبی می‌کنند. طراح بهتر است خود را جای مخاطب بگذارد.

دیزاین در نمایشگاه و غرفه نمایشگاهی مثل جرقه است، مثل طرح پوستر. غرفه کارزار طراحی است و تنها از عهده افراد چابک و حساس برمی‌آید. افراد فاقد این ویژگی‌ها طراحی غرفه را فراموش کنند.

دیدن تصویر به ویژه هنگام خلق ایده بسیار موثر است. در مواقعی که طراح ، غرفه‌ای در دست طراحی ندارد می‌تواند به بازدید نمایشگاه‌ها برود ، مجله‌ها را ورق بزند ، یادداشت بردارد ، فیلم ببینید ، استراحت کند و کروکی بزند.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره دفتر:

شهرک غرب – –

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *