1,788 بازدید طراحی محیطی

 
  • طراحی محیطی
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

 

این پروژه ساده بیانگر دو راز خط جدید برخورد آب هلندی و خط ارتشی دفاعی است که از سال ۱۸۱۵ تا ۱۹۴۰ از شهرهای Muiden، Utrecht، Vreeswijk و Gorinchem با استفاده از سیل عمدی محافظت می‌کرد.

این سنگر به ظاهر معدوم نشدنی با حفظ حالت به دو نیم تقسیم شده است. از میان این نمای سنگی مسیری برای تفرجگاه کنار ساحلی با کف چوبی می‌گذرد.

این مسیر بازدیدکنندگان را به بخش آب گرفته و مسیر پیاده‌رو مجاور فضای طبیعی هدایت می‌کند.

موج‌شکن و پایه‌های پل یادآور این است که آب جمع شده در اطراف آنها مثلاً با از بین رفتن شن و ماسه ایجاد نشده بلکه نشانگر طغیان آب در دوران جنگ است.
این مسیر از بزرگراه A2 بهتر دیده می‌شود و در نتیجه روزانه ده‌ها هزار بیننده دارد.

گرافیک محیطی در ایجاد فضایی مطلوب و دلنشین برای افراد جامعه نقش موثردارد.
محیط مناسب یعنی فضایی که بشر در آن بتواند فارغ از فشارهای ناخواسته روانی رشد کرده و شکوفا شود و این از خواسته های عقلانی و منطقی هر جامعه است. گرافیک محیط زیبایی بصری و نظم و هماهنگی مطلوب فضا است.
مقصود از تمام طرح های گرافیکی برای محیط داخلی و خارجی – ایجاد فضایی برای زندگی پر نشاط و سالم و قانع کننده است گرافیک محیطی را می توان به دو گونه گرافیک محیطی دو بعدی یامسطح و سه بعدی یا حجمی تقسیم کرد.
مشخص کردن یک مکان از مکانی دیگر ، زیبا سازی ، نظم و انسجام بخشیدن به فضای شهری و گسترش حیطه فعالیت هنر گرافیک، از اهداف گرافیک محیطی به شمار می رود.
گرافیک محیطی می تواند جنببه های مختلفی داشته باشد:

جنبه اطلاع رسانی و یاحالت تاکید و یا هشدار نسبت به موضوعی داشته باشد.
جنبه فرهنگی داشته باشد، مانند تبلیغات شهری در مورد تئاتر وسینما و غیره.
جنبه آموزشی داشته باشد.
جنبه تبلیغاتی داشته باشد.
جنبه اجتماعی داشته باشد ، مانند تبلیغات بر علیه مصرف سیگار در سطح شهر
جنبه زیبایی و هنری وصرفا زیبا سازی محیط را داشته باشد.تعادل تناسب تاکید تداوم وحدت و تنوع اصول یک سازمان بندی درست هستند . رنگ، نور ، شکل ، خط ، نقطه، سطح ، بافت وفضا به کمک آنها می آیند تا اثری مطلوب وزیبا پدید آید.

تعادل:
تعادل از اصول اساسی هنر است . هنر در برقراری ارتباط با مخاطب نوعی تعادل را جستجو می کند تعادل در هنر بوسیله تقسیم بندی متوازن اجزاء صورت می گیرد . رنگ ، نور و بافت نیز در حفظ تعادل یا عدم تعادل نقش دارند. البته تاکید زیاد برتعادل موجب می شود اثر جذابیت خود را از دست بدهد و ایجاد کسالت کند
تناسب :
برای طراحی سردر یک فروشگاه بایدبه این نکته توجه داشت ، در بعضی مکان ها که وسیع بوده و فضای خالی اطراف یک فروشگاه یایک مکان عمومی وجوددارد ، دست طراح باز است و می تواند تناسبات معمولی را تغییر دهد و به طورمثال سردریک مکان عمومی یافروشگاه راخیلی بلند تر و بالاتر از حد معمول بگیرد ، چرا که به واسطه باز بودن محیط ، بیننده به محیط اشراف کامل داشته و می تواند به راحتی سر در را دیده و آن را تشخیص دهد.

تداوم در محیط:
تکرار و تصاعد و تناسب سه جزء تداوم در هنر ، عناصر اساسی به شمار می روند، تناسب که به صورت تکرار یک یا چند در میان واحد های مختلف شکل می یابد، پیچیدگی و حرکت بیشتری در خود دارد اثر بخشی تکرار و تناوب به مناسب بودن موضوع و مهارت به کارگیری آن ها بستگی دارد چنانچه تکرار عنصری به تدریج تغییر کند وزن اثر دچار رشد و تصاعد می شود ، تصاعد می تواند به سمت بالا، پایین و یا مایل جهت داشته باشد. تصاعد را در تغییر اندازه کوچک و بزرگ در تغییر شکل از چهار گوشی ه دایره و غیره و در تغیررنگ از کمرنگ به پر رنگ می توان مشاهده کرد..

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

شهرک غرب – –

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165