طراح دکوراسیون در تهران

طراح دکوراسیون در تهران
 

طراح دکوراسیون در تهران

برای داشتن دکوراسیون جذاب ، چند نکته را در نظر بگیرید. میتوانید از هر پالت رنگی استفاده کنید، رنگهای مکمل یا رنگهای همخانواده ، یا رنگهای سفیدآمیخت و خاکستری آمیخت. ولی پیشنهاد من استفاده از پالت ترکیبی رنگهای سرد و گرم است. یعنی تمام رنگ بندی خانه یا محل کار با رنگ یکنواخت و سرد چیدمان نکنید و از رنگهای گرم در کنار آن استفاده کنید. با این تکنیک انرژی محل زندگی خود را افزایش میدهید.

طراح دکوراسیون تهران

مشاوره دکوراسیون خانه در تهران

عواملی مانند تابلو میتوانند به عنوان رابط بین دیزاین کف و دیوار عمل کنند. هارمونی رنگ و فرم و بافت به چیدمان خانه میدهند. و به بزرگتر دیده شدن ارتفاع یا عرض فضای شما کمک کنند. ترکیب رنگی خنثی ، سرد یا گرم آنها پالت رنگی خانه را کامل میکند.

طراح دکوراسیون تهران

طراح دکوراسیون تهران

با توجه به فراگیر شدن سبکهای مینیمال ، توجه به از برخی جزییات کم شده و ترکیب بافت کمتر دیده میشود. استفاده از بافتهای مختلف و ترکیب لایه لایه بافت و رنگ حس خوبی به خانه شما می دهد. این تکنیک برای مبلمان و تختخواب عالی است. برای انتخاب پرده و پارچه ها تعادل را درنظر بگیرید و از بافتهای پر ریسک از طرح مشورت بگیرید.

طراح دکوراسیون در تهران

طراح دکوراسیون داخلی خانه در تهران

برای داشتن دکوراسیون متنساب بهتر است اندازه و فاصله ها را رعایت کنید. برای سالن نشیمن کوچک استفاده از ست کامل مبلمان پیشنهاد نمیشود. یا برای میز نهار خوری اندازه نورپردازی و فاصله از دیوار باید رعایت شود. تناسب تابلو و لوازم جانبی با متراژ هر فضا هماهنگ باشد.

طراح دکوراسیون در تهران

طراح دکوراسیون در تهران

معمولا تابلوهای خیلی کوچک برای سالن نشیمن یا تابلو بسیار بزرگ برای اتاق خواب مناسب نیستند.سعی کنید از نورپردازی مکمل استفاده کنید. لایتینگ متنوع برای دکوراسیون خانه استفاده کنید. نورهای ایستاده ، خطی ، نورنقطه ای ، نور صفحه ای و دیوار کوب که شدت نور مختلفی داشته باشند. لایه های نور خانه را از یکنواختی در می آورد و باعث میشود روی یک جای خاص یا شی خاص تمرکز ایجاد کنید.

طراح دکوراسیون در تهران

طراح دکوراسیون در تهران

نقطه کانونی ایجاد کنید و سعی کنید چشم به سمته یک نقطه اصلی در اتاق هدایت شود. چیزهای مهم دیگر باید در اهمیت درجه دوم قرار بگیرند. اینکار باعث میشود چیز یا جای خاصی که میخواهید ، مورد توجه قرار بگیرد.

دکوراسیون داخلی ترکیبی از هنر و معماری است که می کوشد فضای داخلی ساختمان را بهینه سازی کند و محیط را به گونه ای چینش کند که بهترین عملکرد و کارایی را در کنار زیبایی داشته باشد. طرحی که برای یک فضا نظر گرفته می شود باید متناسب با محیط و افراد ساکن در آن باشد به گونه ای نمایانگر هویت، نیاز و خواسته های آنان باشد.

طراحی دکوراسیون خانه در تهران

طراحی دکوراسیون خانه در تهران

در دکوراسیون داخلی یک فضا مولفه های زیادی نظیر، فرم، رنگ، نور، ساختار کف، سقف و دیوار، وسایل کاربردی و دکوری مانند مبلمان دخیل هستند و آنچه سبب خلق طرحی زیبا و خوشایند می شود رعایت این نکات است :

۱- انتخاب رنگ و طرح متناسب برای دیوار و کف پوش ساختمان

۲- نور پردازی متناسب با محیط

۳- انتخاب وسایل کاربردی و تزئینی متناسب با محیط

طراحی دکوراسیون خانه در تهران

چیدمان دکوراسیون خانه در تهران

همانطور که از ترتیب ذکر شده در بالا بر می آید، اصلی ترین و مهمترین مرحله در طراحی داخلی انتخاب رنگ مناسب است. بهترین راه برای پیدا کردن الگوی رنگی مناسب در طراحی داخلی یافتن پاسخ این پرسش هاست:

۱- در این مکان چه فعالیتی انجام می گیرد

۲-رنگ هایی که به طور طبیعی در این مکان وجود دارد چه رنگ هایی است

۳-میزان روشنایی فضا

۴- فضای گرم یا فضای سرد

۵-چگونه محیطی را خواهانید، پویا و شاد یا ساکت و ارام

۶-کوچکی و بزرگی فضا

۷-شکل فضا از نظر شکل هندسی

۸- ارتفاع سقف اتاق تا کف

مشاور دکوراسیون در تهران

مشاوره دکوراسیون منزل در تهران

فضا

فضا یکی از مهمترین عناصر طراحی داخلی است. فضا به عنوان پایه ای که تمامی  طرحهای  طراحی داخلی در آن ساخته می شود، عمل می کند. از این رو، طراح باید از فضای موجود، ابعاد آن و امکانات آن آگاه باشد. فضا به دو نوع تقسیم می شود: فضای دو بعدی که کف را شامل می شود (شامل طول و عرض) و فضای سه بعدی که فضای زندگی را تشکیل می دهد (شامل طول، عرض و ارتفاع). فضایی که اساسا با اجزای مبلمان / دکور پر شده است یک فضای مثبت است و فضای خالی یک فضای منفی است. باید بین فضاهای مثبت و منفی تعادل برقرار شود و باید گفت که دکوراسیون بر این تعادل تاثیر می گذارد.

خط(شکل)

خطوط به دکوراسیون داخلی و معماری طراحان شکل میدهد و مسئولیت ایجاد حس هماهنگی، کنتراست و وحدت در فضای زندگی است. آنها شکل ها را تعریف می کنند و به عنوان راهنماهای بصری فضای داخلی عمل می کنند. خطوط به سه دسته تقسیم می شوند: افقی، عمودی و پویا. در حالی که خطوط افقی زینت های ساختمانی مانند جداول، صندلی ها و تخت ها را دوست دارند، خطوط عمودی را می توان بر روی پنجره ها، درب ها یافت. خطوط افقی، احساس امن و ایمن را در  فضا به وجود می آورند، خطوط عمودی، طبیعت آزاد و گسترده را تحریک می کنند. خطوط دینامیکی یا زاویه ای، که در حال عمل هستند، درام را اضافه می کنند و می توانند در سازه هایی مانند پله دیده شوند. طراح داخلی باید بداند چگونه از این خطوط برای تعریف فرمها استفاده کند.

مشاور دکوراسیون در تهران

چیدمان دکوراسیون داخلی در تهران

فرم ها

فرمها طرح کلی هر شیء سه بعدی در فضا هستند. در واقع فرم، توده فیزیکی یک شیء است که سه بعدی بوده و وزن دارد. فرم ها را می توان با ترکیب دو یا چند شکل ایجاد کرد و با کمک عناصر دیگر مانند بافت، الگوهای و رنگ ها تشدید کرد. یک فرم تعریف شده، هماهنگی ایجاد می کند و فرم های اضافی تعادل را به فضا اضافه می کند. دو نوع اشکال وجود دارد: هندسی (ساختگی) و طبیعی (ارگانیک). همچنین فرم ها به صورت باز و بسته طبقه بندی می شوند. اشکال باز بخش هایی هستند که می توان آنها را به طور کلی نگاه کرد و فرم های بسته توسط یک سطح بسته محصور شده اند.باید بدانیم که برای رسیدن به یک شکل ظاهری هم فضا و هم خط مورد نیاز است.

نور و روشنایی

نور یکی از واضح ترین عناصر طراحی داخلی است.مجموعه نور در نورپردازی و محیط طراحی سبب میشود تا  فضا، خط و اشکال و در کل دکوراسیون داخلی را برجسته تر سازد.

رنگ

رنگ ها نیازی به معرفی خاص ندارند. رنگ ها یک ارتباط زیبایی بین اشیا  را خلق می کنند. رنگ بر روی فرم اثر میگذارد و میتواند حجم را به شکل برجسته تری بیان کند. رنگها باید بر اساس روانشناسی و ذهنیت صاحبان خانه انتخاب شوند. به عنوان مثال، رنگ قرمز انتخاب عالی برای اتاق ناهار خوری است زیرا باعث افزایش اشتهای افراد میشود و در عین حال رنگ ها با طبع سرد برای اتاق خواب مناسبتر است چرا که سبب آرامش بیشتری برای افزایش کیفیت خواب میشود. هر رنگ سه ویژگی متمایز دارد یعنی Hue، Value و Intensity، و طراح داخلی باید از این ویژگی ها برای انجام تغییرات و ترکیب های مختلف آگاه باشد.

بافت

بافت به طور عمده با سطوح برخورد می کند و عمق و علاقه را به یک فضای زندگی اضافه می کند.بافت به طور گسترده ای به دو نوع طبقه بندی می شود . بافت بصری که در آن بافت به تنهایی قابل مشاهده است .بافت می تواند نرم یا خشن، کشیده یا برجسته، زبر یا مخملین و یا ابریشمی باشد.هر چیزی که با پارچه ها مانند پوشش بالش، تختخواب و یا هر چیزی که با پوششهایی نظیر پرده، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری پوشیده شده است،میتواند بافت داشته باشد. در حالی که باید یک بافت غالب برای تعریف خلق و خوی وجود داشته باشد، باید یک بافت متضاد نیز برای جلوگیری از یکنواختی وجود داشته باشد.

الگو

الگوها علاقه و زندگی را به طراحی داخلی و کار با رنگها اضافه می کنند. الگوها داستان خودشان را بیان می کنند و عناصر پیوستگی و انتقال طرح ها و سبک هارا در فضای زندگی اضافه می کنند. الگوها می توانند هر شکل و عمدتا شامل طرح های جذاب و تکراری باشند.یکی از معمول ترین الگوهای استفاده شده در رنگ های دیواری، پوشش های بالش و سایر سطوح تزئینی است و یا در معماری سنتی ایرانی مقرنس ها و گوشواره ها خود بخشی از احجام خالی هستند.

طراحانه، برترین گروه چیدمان و دکوراسیون به سبک لوکس آماده انجام پروژه های شما میباشد. ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *