880 بازدید فروش بلوک پرسی

 

فروش بلوک پرسی و تولید و توزیع بلوک سبک بتنی با پوکه و سیمان مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره ۷۷۸۲ می باشد.

فروش بلوک پرسی

فروش بلوک پرسی

گروه طراحانه تامین کننده بلوک سیمانی سبک از پوکه معدنی سفید و پوکه ی معدنی با طرح اختلاط مورد تایید واحد تحقیق و توسعه بلوک سبک به صورت دانه بندی شده استاندارد که بهترین نوع پوکه برای بلوک سیمانی می باشد و سیمان تیپ ۲ استاندارد استفاده می کند.

  • تعداد بارگیری بلوک ۱۵ سانتی پوکه ای در خاور ۷۰۰ عدد
  • تعداد بارگیری بلوک ۱۰ سانتی پوکه ای در خاور ۱۰۰۰ عدد

گروه طراحانه تولید و فروش بلوک سبک پوکه ای را با استفاده از جدیدترین ماشین آلات تولید بلوک سیمانی سبک و سنگین و نیروی متخصص در امر تولید بلوک سیمانی انجام می دهد.

  • بلوک پوکه ای تمام اتومات
  • پخش عمده بلوک سبک دیوار چینی
  • قیمت بلوک ارزان پوکه ای
  • قیمت بلوک تیغه چینی پرسی
  • تولید بلوک به قیمت کارخانه
  • بلوک پوکه ای با قفل نر و مادگی
قیمت بلوک پرسی

قیمت بلوک پرسی

فروش بلوک پرسی

فروش بلوک پرسی

قیمت بلوک پوکه اتومات

قیمت بلوک پوکه اتومات

بلوک های پرسی با وزن سبک به طور کاملا اتوماتیک و بدون دخالت دست تولید می گردد. سیمان و پوکه معدنی روی تسمه نقاله پخش می گردد و همواره به میزان معینی به میکسر وارد می شود میزان ورودی به میکسر توسط شیر برقی کنترل و تنظیم می شود.

بلوک سبک سیمانی

به کلیه مصالح بلوک مانند ( قطعه ای ) که پایه اصلی آن ها سیمان باشد بلوک سیمانی گفته می شود بلوک های سیمانی برای ساخت دیوار های حامل چه به صورت باربر یا غیر باربر استفاده می گردند.

در مواردی نیز برای ساخت کف یا سقف ساختمان استفاده میشود بلوک های سیمانی به دو دسته عمده بلوک سنگین سیمانی و بلوک سبک سیمانی تقسیم بندی میشود.

بلوک سبک سیمانی

بلوک های سبک سیمانی نیز از پایه سیمان و آب ساخته میشوند ولی به جای شن و ماسه از مواد دیگری نظیر پوکه معدنی،پوکه صنعتی،پرلیت و غیره استفاده می شود و تقسیم بندی آن ها نیز بر اساس ماده خام مصرفی و نوع فرآوری بلوک ها انجام می شود

بلوک های سبک معمولا برای دیوار های غیر باربر استفاده میشود و در مواردی جهت ساخت سقف و کف نیز استفاده می شود عمده دلیل استفاده از بلوک های سبک سیمانی کاهش وزن کل ساختمان و درنتیجه کاهش وزن سازه و اقتصادی بودن ساخت بنا و عوامل دیگری نظیر ایمنی در حوادث طبیعی نظیر زلزله عایق بودن این نوع بلوک ها نسبت به رطوبت،صدا و حرارت است.

انواع بلوک سبک پایه سیمانی به شرح زیر می باشد

۱-بلوک های سبک پایه سیمانی تو خالی

۲-بلوک سبک پوکه معدنی

۳-بلوک سبک پوکه صنعتی

۴-بلوک های سبک پایه سیمانی توپر

بلوک سبک پوکه معدنی

بلوک سبک پوکه ای از اختلاط آب و سیمان و پوکه معدنی تولید می شود پوکه معدنی استفاده شده در بلوک های تولیدی از معادن مختلفی استخراج می شوند که عمده آنها در حوالی تبریز ( بستان آباد ) و کردستان ( قروه ) از دل کوه های آتش فشانی بیرون کشیده می شود.

البته معادن بسیار دیگری در جابه جایی کشور وجود دارد که یا به مرحله استخراج نرسیده و یا به دلایل مختلف استخراج آن توجیه اقتصادی ندارد ضمن اینکه معادن فعالی در دماوند و یا ساوه و یا شهرستانهای دیگر نیز وجود دارد که استخراج می شوند .

پوکه معدنی بستان آباد سفید رنگ بوده و مزیت آن سبکی آن است ولی در عوض استحکام بالایی ندارد میزانی از آهک در پوکه معدنی بستان آباد وجود دارد که از مرغوبیت آن می کاهد.

اما بزرگ ترین خصیصه آن جرم حجمی نسبتا کم آن است که آن را از سایر پوکه های معادن دیگر متمایز می کند .

پوکه معدنی قروه تیره رنگ بوده و حس سنگ آتش فشانی بودن را بهتر منتقل میکند از استحکام و مقاومت فشاری مناسبی برخوردار است اما ایراد بزرگ آن جرم حجمی ( چگالی ) بالای آن نسبت به پوکه معدنی بستان آباد می باشد .

پوکه های معدنی در چندین سایز مختلف سرند می شوند که هر سایزی کاربرد مخصوص به خود را دارد و اصطلاحا به سایز های پودری، عدسی و فندقی تقسیم بندی می شوند .

۳-۰ میلی متر پودری

۷-۳ میلی متر پودری

۷ میلی متر به بالا فندقی

برای ساخت بلوکهای سبک پوکه ای معمولا از ترکیب درصدی از پودری و عدسی استفاده می شود و از طرفی بسیاری از سازندگان بلوک پوکه ای از ترکیب ۷۰% پوکه قروه و ۳۰% پوکه تبریز و یا ترکیبهای دیگری استفاده می کنند .

در بعضی از کارگاه های تولیدی جهت ترکیب از پوکه معدنی و زئولیت استفاده می شود. زئولیت یک کانی جاذب آب است که رنگ مایل به زرد و سبز دارد از آن جایی که جذب آب زئولیت بسیار زیاد است خرید بلوک های زئولیتی اصلا توصیه نمی شود.

زیرا خطرات بسیاری را موجب می شود آب موجود در گچ یا سیمان روی دیوار ساخته شده را سریعا جذب نموده و باعث ترک برداشتن عمیق گچ یا سیمان روی دیوار می شود از طرفی اگر آب دهی مناسبی هنگام تولید انجام نشده باشد بلوک های زئولیتی براحتی شکسته و پودر می شوند.

بلوک هایی که در آنها زئولیت بکار رفته باشد کاملا غیر استاندارد است و خریداران هنگام خرید باید بسیار مراقب باشند زیرا خرید و استفاده چنین بلوکی علیرغم قیمت پایین آن زیان های جبران ناپذیری بجای می گذارد.

پوکه معدنی در قسمت گدازه های آتش نشانی است که پس از خروج از پوسته زمین و هنگام سرد شدن سریع گاز های داخل آن خارج شده که باعث متخلخل شدن می شود از این رو نسبت به حرارت مقاومت زیادی دارد و عایق خوبی از نظر صوت و حرارت تلقی می گردد اما جذب آب آن نسبتا بالا می باشد مخصوصا پوکه معدنی بستان آباد که جذب آب بالایی دارد .

بلوک سبک لیکا( پوکه صنعتی )

این نوع بلوک ها مانند بلوک سبک پوکه معدنی می باشد با این تفاوت که به جای آن که از پوکه معدنی استفاده شود از پوکه صنعتی استفاده می شود بدین معنی که پوکه معدنی در یک فعل و انفعال فیزیکی و تحت شرایط آتش فشانی در طبیعت ساخته می شوند.

لذا دارای ترکیب های مختلفی از مواد تشکیل دهنده می باشد از طرفی حتی در یک معدن یک رگه ، رگه دیگر اختلافاتی کسولی دارند که همین امر موجب می شود بلوک های تولیدی دارای جرم حجمی یکسان و وزن یکسانی نباشند حتی طی نمونه گیری و انجام آزمایش معلوم می شود که از نظر عایق بودن صوت و حرارت نیز تلرانس نسبتا زیادی بین بلوک های سبک تولید شده وجود دارد.

اما در تولید پوکه صنعتی که اصطلاحا به آن دانه های لیکا گفته می شود این فرایند طبیعی به طور مصنوعی انجام می شوند بدین ترتیب اگرچه هزینه زیادی صرف ساخت این نوع پوکه میشود نتیجه یک است بدون پوکه تولیدی از نظر جرم حجمی ( چگالی ) ،وزن و عایق بودن صوت و حرارت می باشد ضمن آنکه جذب آب آن کم است و این از مزایای این نوع پوکه می باشد ترکیب آن با سیمان خوب است لذا برای ساخت بلوک مناسب می باشد .

فرایند ساخت پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) پیچیده و سرمایه بر است برای تولید پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) ۳ مرحله زیر باید انجام شود .

مرحله اول ، فرآوری اولیه ما در اولیه پوکه صنعتی ( لیکا ) نوعی خاک رس که نام علمی آن ابلیت یا مرنت موریونیت گفته می شود می باشد.

این نوع خاک رس در مناطق محدود ولی مختلفی یافت می شود اولین بار در حوالی ساوه توسط کارشناسان اروپایی کشف و استخراج شد اما هم اکنون در بسیاری از مناطق ایران،معادن آن کشف شده است .

خاک رس پس از استخراج به کارخانه منتقل شده و فرآوری اولیه میگردد بدین صورت که هنگام حمل توسط تسمه نقاله توزین شده و با عبور از دروازه مغناطیسی وارد آسیاب شده و همراه با آب مورد نیاز که توسط شیر مغناطیسی کنترل می شود ترکیب شده و به صورت گل در می آید.

گل حاصله وارد مخلوط کن شده و توسط دو محور چرخ گوشتی کاملا ورز داده می شود تا به صورت خمیرمانند در آید سپس از یک آسیاب غلطکی با مجرای حدود ۲ میلی متر عبور داده می شود تا بصورت یکنواخت درآید، خمیر بدست آمده جهت انجام مرحله دوم به کوره گرم ( خشک کن ) ارسال می گردد .

مرحله دوم : ساختن پوکه صنعتی

کوره گرم یا خشک کن طولی به اندازه ۳۵ متر دارد و ۵/۱ تا ۲ دور در دقیقه می زند گل در کوره در معرض هوای گرم قرار می گیرد تا خشک شود و نهایتا به گندوله های ریزی تبدیل می شود.

کوره گرم در ابتدا دارای حرارت ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد است و به تدریج حرارت آن افزوده شده تا نهایتا به ۵۵۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد برسد گندوله های آماده شده به کوره پخت ارسال می شود.

کوره پخت یک استوانه بلند است به طول ۲۲ متر و قطر بیش از چهار متر که می تواند تا ۶ دور در دقیقه بچرخد منحنی حرارتی این کوره از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد کشیده می شود.

گندوله های طی این فرایند منبسط شده ( باد میکنند ) و به دانه هایی با قطر ۱ تا ۲۰ میلی متر تبدیل می شوند این دانه ها سبک و متخلخل هستند.

دانه های لیکا پس از این فرایند به داخل خنک کننده های ماهواره ای فرستاده می شوند و پس از خنک شدن جهت انجام مرحله سوم در محوطه کارخانه دپو می شوند .

مرحله سوم : جوانه بندی

دانه های لیکا جهت مصارف مختلف دانه بندی می شوند از این رو پوکه های دپو شده توسط تسمه نقاله و با عبور از سرند به سه سایز ۴-۰ میلی متر ( پودری یا عدسی ) و ۱۰ تا ۴ میلی متر ( نخودی ) و ۲۵-۱۰ میلی متر ( فندقی ) تقسیم می شوند.

برای اطلاع از قیمت های جدید با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

مهندس پناهی

کلمات مرتبط: 
مشاوره
09123104165