1,229 بازدید فضای سبز آپارتمان

 

فضای سبز آپارتمان

  • مشاوره و بازدید رایگان
  • طراحی فضای سبز مجتمع
  • طراحی سردرب ورودی 
  • طراحی محوطه مجتمع مسکونی
  • طراحی مبلمان فضای باز
  • طراحی آبنما در محوطه آپارتمانی
  • طراحی سالن اجتماعات آپارتمان
  • نورپردازی نمای آپارتمان
  • نورپردازی محوطه باز

فضای سبز آپارتمان

فضای سبز آپارتمان

منطقه الهیه از دهه ۷۰ به بعد و زمانی که کرباسچی بدون در نظر گرفتن طرح های جامع و تفصیلی و توجه به بافت سبز و وجود باغهای متعدد در آن منطقه، الهیه را مناسب برای برج سازی تشخیص داد به بهشت برج سازان تبدیل شد. از آن زمان به بعد بلندترین برج­های تهران در الهیه بالا رفت.
به گزارش جهان، اگرچه در نتیجه مخالفت های وزیر وقت مسکن (عباس آخوندی) در سال ۱۳۷۵(یکسال مانده به پایان دولت)، مدتی ساخت برج ها متوقف شد ولی با تغییر دولت و آمدن علی عبدالعلی زاده مجددا برج سازی در الهیه جان گرفت. در دهه هشتاد با روی کارآمدن آبادگران در شورای شهر، بدعتی با نام ساخت «برج باغ» (۳۰% زمین بلند مرتبه و ۷۰% باغ) به جان بازمانده باغات الهیه افتادند. این روند با روی کار آمدن قالیباف با همراهی غراوی (معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه وشهرسازی دولت دهم) ادامه یافت. وضعیت به صورتی درآمد که کمیسیون ماده ۵ و شهرداران مناطق به ویژه مناطق شمالی تهران تامین سرمایه پروژه های سنگین شهرداری تهران همچون بزرگراه امام علی، پل صدر، دریاچه چیتگر و … برعهده گرفتند و مجوزهای تغییر کاربری باغات و زمین های بزرگ شهر به بانک ملت و بانک انصار و سایر بانکها در قالب پروژه های باغ جمشیدیه، اطلس مال، اطلس پلازا و … و بابک زنجانی ها (پروژه ایران زمین) داده شد تا کلان پروژه هایی چون پل صدر – که ضروریست از منابع ملی تامین مالی شوند، سریع تر به پیش روند.

اگر نبود باغ سفارت خانه­ های آلمان و روسیه و ترکیه و برخی مکان های عمومی دیگر، شاید امروز تنها نامی از باغات الهیه باقی مانده بود.

به گزارش مسیرانلاین در میان دهها برجی که در الهیه ساخته شده یا در حال ساخت است در حال حاضر یک مورد بیشتر جلب توجه می کند. در جنوب خیابان صحرا یک پارک عمومی وجود دارد که به شکل زیبایی درختکاری شده بود. به ناگاه بخشی از این فضای سبز از روی زمین پاک شد و همانطور که در نقشه هوایی دیده می شود درختان این بخش از پارک از بین رفتند و به جای این پارک، شهرداری تهران مجوز ساخت یک برج ۳۸ طبقه (۳۲ طبقه روی زمین) را به شماره ۴۷۹۳۴ صادر کرده است. سوالات زیادی در اینجا به ذهن می رسد:

– آیا این پروانه با مجوز کمیسیون ماده ۵ صادر شده است؟ چه کسانی و با چه توجیه فنی و شهرسازی اجازه داده اند که فضای سبز شهری به برج ۳۶ طبقه تبدیل شود؟

– آیا دوباره شهرداری بابت بدهی هایش به پیمانکاران بخشی از فضاهای متعلق به مردم همچون پارکینگ های عمومی و فضاهای سبز شهری و میادین تره بار را قربانی کرده است؟

– شرکای “کیانوش افشین و شرکا” چه کسانی هستند که توانسته مجوز چنین کاری را دریافت کند؟ امروز در شهر تهران تابلوهای زیادی دیده می شود که بر روی آنها اسم یک فرد به همراه شرکا به عنوان مالک ذکر شده است. آیا عنوان “شرکا” پوششی برای قدرت های صاحب پول و ثروت نیست که نمی خواهند شناخته شوند؟

– آیا این بار عباس آخوندی . معاون شهرسازی او (حناچی) می تواند همانند سال های ۷۵و۷۶ برج سازی در باغات الهیه را متوقف کنند یا باز هم این روند تا سال پایانی دولت ادامه خواهد یافت؟

– آیا دادستانی تهران بنابر نص صریح دستور رهبری در خصوص مفاسد اقتصادی و نامه آیت الله املی لاریجانی به عرصه تخریب فضای سبز و باغات ورود پیدا خواهد کرد؟

– و آیا اعضای شورای شهر تهران به عنوان نمایندگان مردم همچنان می خواهند نظاره گر این اتفاقات باشند؟


شرکت معماری ویتنامی Vo Trong Nghia برای طراحی های خاص شگفت انگیز طبیعی مشهور است و

اخیرا از طرح خود برای ساخت مجموعه ساختمان هایی در شهر هوشی مین خبر داده که با بامبو پوشانده شده اند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این ساختمان ها برای ایجاد یک فضای سبز وسیع که در این شهر ویتنام

رایج است، از پشت بام های بهم پیوسته برخوردار است که از فنگ شویی الهام گرفته اند. سه برج ساخته شده با سقف سبز موجب

استنشاق هوای تازه در شهر هوشی مین خواهند شد. این برج ها در امتداد دو پیچ رودخانه قرار گرفته اند. برج های Diamond

Lotus فقط برای درک زیبایی نیست و باغ و درختان بامبو قرار گرفته شده در بالکن های آن به کاهش دمای گرمسیری و خنک کردن

هوا کمک می کند.این سه برج ۲۲ طبقه و ۷۲۰ واحد آپارتمان با فضای ۸۴۰۰ متر مربع دارد. هر یک از ساکنین این برج به بالکن و

سقف سبز آن دسترسی دارد. شکل این ساختمان با بالکن های سفید امواج آرام دریا را در ذهن تداعی می کند. این سقف

سبز طولانی ترین پارک با درختان بزرگ، منظره طبیعی، پیاده رو و دارای امکانات دیگر است. سازه نگهدارنده نعل مانند

آن در شب می درخشد و با اصول فنگ شویی مرتبط است. سقف های مرتبط آن نیز موجب دسترسی

ساکنین به فضای سبز بیشتری شده که در شهرها به ندرت دیده می شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه پروژه های طراحی شده توسط مجموعه با شماره های خانه دیزاین یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

مهندس پناهی – مدیریت گروه مهندسی خانه دیزاین

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :
مشاوره
09123104165