1,954 بازدید فنگ شویی خانه و محل کار

 
  • فنگ شویی خانه و محل کار
  • بازدید از فضای پروژه شما با وقت قبلی
  • طراحی و اجرای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری

 

فنگ‌شویی ترکیب واژه چینی فنگ (feng) به‌معنای «باد» است و شویی (shui) به معنای «آب» این دو واژه با هم تداعی‌گر مفهوم شکل‌دهنده و حرکت آفرین باد و آب است و نیز بیانگر تضاد این دو در عین همراهی موزونشان.
فنگ‌شویی تعالیم تائوست برای زیستن در عین هماهنگی با طبیعت و محیط اطراف. چینی‌ها قرن‌هاست که به خرد کاربردی نهفته در این تعالیم دل داده‌اند و در چیدمان خانه‌هایشان، انتخاب دفتر کارشان و… آن را به کار بسته‌اند تا زندگی را موزون‌تر سازند.
هدف فنگ‌شویی، برگرداندن نظم و ترتیب و توازن به تمام زمینه‌های زندگی است، از کار و کسب و سلامتی گرفته تا رفتارتان با خانواده و دوستان و همکاران و نیز طراحی منزل و محل کار و باغتان. با فنگ‌شویی در تمام این موارد می‌توانید نظم و توازن برقرار سازید و به موفقیت برسید.


با اجرای تغییراتی که فنگ‌شویی توصیه می‌کند علاوه بر تاثیرات مطلوبی که بر خود می‌گذارید، افراد خانواده و همکارانتان نیز به صورت غیر‌مستقیم این تاثیر مثبت را حس می‌کنند. با فنگ‌شویی یاد می‌گیرید که با استفاده از چیزهای ساده، چند قدم به ایده آل نزدیک‌تر شوید. این چیزهای ساده عبارتند از کاربرد مواد مناسب، چیدمان مناسب، استفاده از گیاه، رنگ و آینه و نور به طوری که جریان انرژی مثبت در محیط به حداکثر برسد.


● تمیز و آراسته باشید
در اتاق‌های درهم و بر‌هم و مملو از خرت و پرت موانع متعددی بر سر راه تعامل مثبت دامنه‌های انرژی افراد وجود دارد. انرژی باید مجال جریان داشته باشد. پیش از آنکه به تحلیل محیط اطرافتان بپردازید، همه جا را مرتب کنید. از اینکه می‌بینید بسیاری از مشکلات برطرف شده‌اند متعجب خواهید شد. در حالت آراستگی و مرتب بودن، با اندکی کمک می‌توان انبوهی از انرژی‌های مثبت را دریافت کرد.
▪ فهرست نظم و ترتیب
۱) خود را ملزم کنید که ریخت و پاش نکنید.
۲) روزی را روز شروع به کار قرار دهید و روی تقویم خود علامت گذاری کنید.
۳) برای خود هدفی واقعی نه خیالپردازانه را در نظر بگیرید. پیشاپیش تصمیم بگیرید که چه کارهایی را می‌خواهید انجام دهید و به چه چیزهایی می‌خواهید دست پیدا کنید.
۴) برای خود جدولی تنظیم کنید.
۵) چندین ساک و جعبه دم دستتان بگذارید تا چیزهایی را که لازم ندارید در آنها بریزید.
۶) پشت درهای بسته کار کنید.
۷) پیش از آغاز به کار چند دقیقه بنشینید و آرام باشید.
۸) هر کاری را از بالا به پایین انجام دهید.
۹) از هر چیزی چند تا دارید؟ اضافه‌ها را از خود دور کنید. حتی اگر خیلی سخت است، از خودتان بپرسید هر چیزی به چه دردی می‌خورد؟ آیا بودن این همه چیز در اطرافتان ضروری است؟ این شیء به خصوص چه نفعی برایتان دارد؟ یک تمرین خوب؛هر روز از دست یک چیز خودتان را خلاص کنید. وقتی از شر چیزهای کهنه راحت شدید، فقط چیزهای نو بخرید.
● عوامل منفی موثر در فنگ‌شویی
هر‌کس و هرچیز میدان انرژی خاص خود را دارد. میدان انرژی در بدن انسان همسو با نقاط طب سوزنی است. انرژی در گیاهان سبز در جریان است، باد و آب حامل انرژی هستند، اشیا هم انرژی دارند. تمام این میدان‌های انرژی با هم در تعاملند. گاهی همدیگر را تقویت و گاهی تضعیف می‌کنند.
با فنگ‌شویی می‌آموزید که چگونه می‌توان برای بهبود یا نیرو بخشیدن در جریان انرژی مداخله کرد. با این کار موانع از بین می‌روند یا حداقل کاهش می‌یابند. جریان متوازن انرژی سلامتی، ثروت و آرامش به‌همراه می‌آورد و محیطی دلنشین می‌آفریند. انرژی از طریق پنجره‌ها و درها وارد خانه می‌شود و باید بتواند به راحتی در فضای خانه جریان داشته باشد. چندین عامل تاثیر منفی بر جریان فنگ‌شویی دارند از جمله درهم ریختگی، خطوط مستقیم، گوشه‌ها و لبه‌های تیز.
● درهم ریختگی
خانه درهم و بر‌هم نشانه زندگی بی‌شیرازه و بی‌تکلیف است. اگر کوهی از روزنامه یا لباس‌های کثیف مدت زیادی در گوشه‌ای از خانه بماند انرژی منفی آن به نقاط دیگر سرایت می‌کند و باعث احساس خستگی و افسردگی می‌شود.
آشفتگی فضای زیر تختخواب خواب شیرین شبانه را آشفته می‌کند. وقتی قبضی را پرداخت نمی‌کنید یا مکالمه‌ای ناخوشایند با تلفن دارید، انرژی‌های منفی حالت بازدارندگی خود را اعمال می‌کنند. جیب‌هایتان را وارسی کنید. اگر ته‌بلیت یا پوست شکلات و… پیدا کردید، آنها را دور بریزید.
● راهروهای دراز و مستقیم
فضاهای دراز و مستقیم در خانه بازتاب منفی دارند و حرکت انرژی را تسریع می‌کنند و به‌جای آنکه انرژی در فضای خانه بماند به سرعت از این مسیرها می‌گذرد. مسیرهای مستقیم را می‌توان با استفاده از گلدان، میز، چراغ یا هر چیز دیگری بشکنید تا انرژی گردش بیشتری داشته باشد و آرام‌تر حرکت کند. پنجره‌های زیاد هم باعث می‌شوند که انرژی سریع خارج شود مخصوصاً وقتی که در یا پنجره‌ای روبه‌روی هم هستند. در اینجا هم می‌توان با استفاده از مبلمان، گلدان مسیر مستقیم را شکست.
● لبه‌های تیز
۱) لبه‌های تیز انرژی منفی را به‌وجود می‌آورند که تاثیر منفی بر زندگی آدمی دارد.
۲) از قرار‌دادن تختخواب در مجاورت چنین فضاهایی پرهیز کنید.
۳) همیشه مبلمانی بخرید که لبه‌های گرد دارد.
اگر چاره‌ای جز استفاده از اشیای نوک تیز ندارید روبه‌روی هر کنج گیاهی بگذارید.

 

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165