1,254 بازدید فنگ شویی در معماری داخلی

 
  • فنگ شویی در معماری داخلی
  • طراحی داخلی خانه با فنگ شویی
  • بازدید از خانه شما با هماهنگی قبلی
  • شماره تماس :  ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵  –    –  مهندس پناهی
  • شهرک غرب – بلوار فرحزادی – روبروی اریکه ایرانیان
  • چیدمان منزل و محل کار با فنگ شویی

منظور از دکوراسیون با استفاده از فنگ‌شویی، ایجاد حس نشاط و هماهنگی است. یعنی محیطی ایجاد کرد تا بتوان حداکثر استفاده را از انرژی برای انجام فعالیت‌های مختص آن محیط برد. فنگ‌شویی در لغت به معنی باد و آب و منظور از آن ایجاد تعادل بین پنج عنصر چوب، آتش، خاک، آهن و آب است.

دکوراسیون بر اساس فنگ‌شویی کمی با دکوراسیون سنتی فرق دارد. لازمه آن از بین بردن انرژی‌های منفی و قدیمی و ایجاد انرژی مثبت و استفاده از آن است. یکی از موارد فنگ‌شویی، پرهیز از بی‌نظمی است. حتی اگر از گران‌ترین وسایل استفاده کنید ولی نظمی بین آن‌ها وجود نداشته باشد، مانند صورت نشسته است و جایگاهی در فنگ‌شویی ندارد. تهویه مناسب و نور کافی دو عامل اساسی دیگر در ایجاد انرژی “چی” یعنی همان انرژی مثبت است.

جنوب برای کسانی که کار فکری و خلاق دارند یا آنها که اهل مطالعه و نوشتن و تمرکزند بسیار مناسب است. اگر سر شما به سمت جنوب شرقی قرار گیردبدتان انرژی هاییرا جذب می کند که اوضاع مالی و روابط تان را به هر طریق بهبود خواهد بخشید.

جنوب غربی به شدت آسیب رسان است و تاثیر منفی آنبر سلامتی شما با هیچ طریق و با هیچ یک از اصول فنگ شویی جبران شدنی نیست….شنید که هر کسی دیگر روبه مرگ باشه می گن بکشینش رو به این سمت.

خبری خوش برای کسانی که مشکل خواب دارند:

تخت تان را به سمت شمال برگردانید و تا صبح خوابهای خوب ببینید!اگر چنین کاری ممکن نیست حداقل چهار هفته جایی بخوابید که سرتان به سمت شمال باشد تا بهبود یابید. پس از ان تا مدتها راحت و آرام خواهید خوابید.این کار را هر چند وقت یکبار تکرار کنید.

شمال شرقی خواب تان را بر می آشوبد اما حس جاه طلبی را در شب شعله ور می سازد.

اگر به سمت شمال غربی بخوابید می توانید قابلیت های سازمان دهی را در خود پرورش دهیدو قوه تفکر خود را جلا بخشید.کسانی که نگران امرار معاش خانواده ی خود هستند باید در این جهت بخوابند. کسانی که خوابی آشفته داشته اند صبح فردا احساس خستگی می کنندو تمایل دارند در رختخواب بمانند. اگر این مورد را تجربه کردید سعی کنید طوری بخوابید که سرتان رو به شرق باشد. صبح فردا سر حال و شاد و پر انرژی از خواب بیدار خواهید شد…این هم جایزه ای برای کسانی که می خواهند در کارشان پیشرفت کنند. کسانی که احساس افسردگی عصبانیت و آزردگی دارندباید طوری بخوابند که سرشان رو به غرب باشد. تنها در این صورت است که احساس آرامش و رضایت خواهند داشت.
۱) آینه در فنگ شویی انرژی آب را به هم دارد.

۲) آینه ها به فضا وسعت می‌بخشند

۳) آینه ها در صورت درست قرار گرفتن به عنوان آسپیرین در فنگ شویی می‌باشند. آنها می‌توانندبه صورت پر شور جریان انرژی را در هر فضایی تغییر دهند.

(۴آینه ها احساس تازگی و آرامش می‌بخشند

معمولا ۳ مقوله در رابطه با آینه ها در فنگ شویی وجود دارد:

آینه های معمولی: به وسیله شکل و فرم آنها متمایز می‌شوند(بیضی،گرد،مربع،غیر ه) برای مثال، یک آینه گرد با یک فرم طلایی می‌تواند در ناحیه جنوبی شرقی هر فضایی در خانه به کار برود.

آینه های مقعر: این آینه ها در بیرون فنگ شویی به کار می‌روند و یک انعکاس وارونه و فشرده به وجود می‌آورند.

آینه های محدب: کیفیت های حفاظتی دارند، و به عنوان چشم نگهبان عمل می‌کنند. در بیرون فنگ شویی استفاده می‌شوند، اگر چه می‌توانید در درون هم آنها را استفاده کنید، به ویژه اگر دارای فرم خوبی باشند.
بهترین نواحی در خانه برای استفاده از آینه ها:

۱)شرق(خانواده و سلامتی) ۲)شمال(شغل و گذر در زندگی) ۳)جنوب شرقی(ثروت و دارایی)

مکان هایی در فنگ شویی که نباید آینه را در آنجا قرار داد:

۱)جنوب(شهرت و آوازه) ۲)روی دیواری که به طرف درب اصلی می‌باشد. ۳)روی دیواری که به طرف تختخواب می‌باشد.

آینه ها دارای ویژگی فوت و فن، دانش بشری و نوع بشری زیبا می‌باشد. از استفاده های حفاظتی تا انعکاس و…. انسانها قرن هاست که از آینه ها استفاده می‌کنند. فکر می‌کنید که ریشه آینه در کجاست؟ البته از نگاه کردن ما به آب شروع شده است. آب آرام، عمیق و پاک همیشه به عنوان انعکاس هر چیزی بوده است.

اندازه اتاقها و اضلاع بنا را با متر اندازه می گیریم بعد با مقیاس کوچک تر رو کاغذ رسم می کنید سپس مرکز بنا را مشخص می کنیم .

اگر نقشه به شکل مربع مستطیل یا دایره باشد با وصل کردن قطر های مرکز ساختمان را مشخص می کنیم .اما اگر نقشه بی نظم داشتیم روی مقوا می چسبانیم اطراف آن را می چینیم سپس روی میخ یا سنجاق می گذاریم تا تعادل آن حفظ شود و روی میخ بایستد آن نقطه مرکز می باشد .
سپس قطب نما را روی مرکز می گذاریم یک نقطه درب ورود می گیریم .بعد یک متر به درب ورود می ایستیم .سپس ۲ متر شمال قطب نما را علامت می زنیم اگر زاویه این سه نقطه بیشتر از ۱۵ درجه باشد فاجعه است و خانه تحت تاثیر امواج مخرب می باشد .و بر اساس آن جهت های دیگر را انتخاب کنید .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه پروژه های طراحی شده توسط خانه دیزاین با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵

شماره آفیس:

شهرک غرب – بلوار فرحزادی – روبروی اریکه ایرانیان

مهندس پناهی – مدیریت گروه مهندسی خانه دیزاین

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :