معماری داخلی با آجر

 
  • معماری داخلی با آجر
  • بازدید از منزل شما با هماهنگی قبلی
  • معماری داخلی خانه با آجر
  • معماری داخلی مسکونی با آجر

طراحی داخلی توسط: Sergey Muskhazhiev
طراحی این آپارتمان نیز مانند آپارتمان قبلی بر اساس سبک صنعتی انجام شده است و سطوح پرداخت نشده روی دیوار و آجر به رنگ سفید نشانه های این امر هستند. اما همه چیز به هم اینجا ختم نمی شود، آشپزخانه ی جزیره ای، بر اساس سبک مدرن در این فضا گنجانده شده است و از طرف دیگر در این آپارتمان عناصر و المان های هنری زیادی بکار رفته است.

دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی
دیوارپوش : عناصر مختلفی در طراحی داخلی هستند که می‌توانند تغییری اساسی در فضای داخلی ایجاد کنند. یکی از این عناصر استفاده از دیوارهای آجری در فضای داخلی خانه است اما این ایده در همه خانه‌ها به کار نمی‌رود. با این حال، چنین عنصری می‌تواند حس و حالی خاص به فضای داخلی خانه شما اضافه کند و آن را از کلیشه‌هایی که در تمام خانه‌ها وجود دارد برهاند. دیوارهای آجری در فضای داخل خانه عنصر بصری بسیار قدرتمندی هستند اما نیاز به مراقبت دارند. این دیوارها دارای یک شخصیت ارگانیک هستند که چنین ویژگی را نمی‌توان در دیوارهای ساده پیدا کرد. هم‌چنین یکی از نکات مثبت در مورد دیوارهای آجری این است که می‌توان از آن‌ها در فضاهای سنتی، مدرن، کلاسیک، معاصر، و تلفیقی به یک میزان استفاده کرد. بنابراین با چیدانه همره باشید تا اصول اولیه در مورد حفظ و نگهداری، پرداخت، طراحی، و دیگر ملاحظات مرتبط با این عنصر زیبا را با شما در میان بگذارد.

حفظ و نگهداری از دیوار آجری

اگر شما آن‌قدر خوش‌شانس باشید که خانه شما دارای یک دیوار آجری زیبا و چشم‌گیر باشد، در بسیاری از موارد نیازی نیست که هیچ کاری انجام دهید، فقط کافی است روی کاناپه بنشینید و پز داشتن چنین عنصر زیبایی را به دیگران بدهید. با این حال، برای این‌که از زیبایی و جذابیت دیوارهای آجری خانه خود مطمئن شوید، باید آن را درزگیری کنید و از سطح آن مراقبت کنید تا خطر تجزیه آن را به مرور زمان کاهش دهید. برای این‌که فضای شما روشن شود، اضافه کردن یک لایه براق روی سطح آجر می‌تواند به آن ظاهری درخشان دهد که این ویژگی بسیار مناسب راهروها و فضاهای ورودی باریک و کوچک است. در غیر این صورت، یک لایه مات تغییری در ظاهر آجر ایجاد نمی‌کند اما از آن در برابر گرد و خاک محافظت کرده و به حفظ زیبایی آن در درازمدت کمک زیادی می‌کند.

تمیز کردن دیوار آجری

اگر دیوار آجری خانه شما پیش از درزگیری نیاز به تمیز شدن دارد، ترکیبی از سرکه و آب می‌تواند به سادگی از عهده این کار بربیاید. به سادگی این محلول را روی سطوح کثیف و یا لکه‌ها اسپری کنید و با یک حوله پاکیزه روی آن را تمیز کنید. اگر لکه‌های موجود روی دیوار سخت و لجباز هستند، به جای حوله از یک برس یا فرچه استفاده کنید. به طور کلی، بهترین راه این است که ابتدا قسمتی از دیوار آجری را که خیلی مشخص نیست تمیز کنید تا مطمئن شوید به دیوار شما آسیبی نمی‌رسد. فقط زمانی از مواد شوینده استفاده کنید که فکر می‌کنید راه حل دیگری برای تمیز کردن لکه‌ها وجود ندارد.

لاک الکل کاری کردن دیوارهای آجری

اگر پالت رنگی سطح آجری شما روشن است و به دنبال رنگ‌مایه‌های تیره‌تر و غنی‌تر (مانند عکس بالا) هستید، می‌توانید سطح دیوار آجری را لاک الکل کاری کنید. در این حالت دیوار آجری شما حس و حالی شبیه چوب پیدا می‌کند اما بافت و تنوع بصری آن از بین نمی‌رود.اگر شما در انجام این کار توانایی دارید (و از برس‌های کوچک در قسمت‌های اصلی و حساس استفاده می‌کنید)، می‌توانید برخی از آجرها را بدون پوشش نگه دارید تا حالتی قدیمی و کهنه در سطح آجرها ایجاد شود. در این حالت این توهم به وجود می‌آید که برخی از آجرها به مرور زمان با آجرهای نو تعویض شده‌اند.

هنگام رنگ کردن سطح آجرها به یاد داشته باشید اگرچه ممکن است رنگ از روی آجرها به زمین بریزد، اما هم‌چنین این امکان وجود دارد که آجر رنگ را در خلل و فرج‌های خود جذب کند و این مسئله رنگ کردن دیوارهای آجری را کمی دشوار می‌کند.رنگ‌های ساختمانی دارای بخار قوی هستند و زمان و نیروی زیادی برای اثرگذاری آن‌ها نیاز است، پس هنگام انتخاب رنگ به این مسئله توجه کنید. اگر شما خیلی در مورد علاقه خود به دیوارهای آجری رنگ‌شده و سطوح غیراصیل مطمئن نیستید، از ایده رنگ کردن دیوار آجری صرف‌نظر کنید و به جای آن از ایده‌های دیگری که در ادامه مطب به شما معرفی می‌کنیم استفاده کنید.

گزینه‌های دیگر برای تزیین دیوارهای آجری

استفاده از دیوار آجری در اتاقی که دارای دیوارهای بزرگ و درازی است ممکن است خسته‌کننده و ملال‌آور شود، اما به جای این‌که رنگ اصلی دیوار را تغییر دهید، سعی کنید بر روی دیوار از آثار هنری و آینه نصب کنید یا جلوی آن مبل بگذارید تا هم دیوار آجری شما در فضا به چشم بیاید و هم کل اتاق را تحت تاثیر خود قرار ندهد.

آینه‌ها بر روی دیوارآجری

یک آینه بزرگ که روی زمین قرار می‌گیرد نیز باعث می‌شود تا دیوار روبه‌رویی در آینه بازتاب یابد و سطح دو دیوار از نظر بصری به هم مرتبط شوند.

آثار هنری آویخته شده بر روی دیوارهای آجری

یک دیوار آجری می‌تواند بستر بسیار خوبی برای به نمایش گذاشتن تابلوها و آثار هنری باشد، اما به یاد داشته باشید که آویزان کردن آثار هنری (به ویژه انواع سنگین آن‌ها) بر روی دیوارهای آجری نیاز به تلاش و نیروی بیش‌تری دارد و به سادگی نصب تابلو روی دیوارهای معمولی نیست.برای نصب تابلوها شما باید درون درز بین آجرها (نه خود آجرها) را به عمق حداقل ۵/۲ سانتی‌متر با استفاده از مته‌های ساختمانی دریل کنید و از پیچ‌های ساختمانی برای نصب تابلوها به دیوار بهره ببرید. این شیوه مطمئن‌ترین راه برای نصب آثار هنری روی دیوارهای آجری است و وقتی درست انجام شود، شما می‌توانید مانند همیشه تابلو را به دیوار نصب کنید و یک گالری زیبا از آثار هنری مورد علاقه خود ایجاد کنید.

نصب قفسه‌های باز بر روی دیوارهای آجری، به ویژه در آشپزخانه، حس و حالی گرم و صمیمی در فضا ایجاد می‌کند. برای زیباتر شدن فضا، ظروف و محفظه‌های محکمی را که دارای رنگ‌های خاکی هستند روی قفسه‌ها به نمایش بگذارید. برای این‌که حس و حالی انتقالی ایجاد کنید از قفسه‌های برنزی و برای خلق حالتی تلفیقی یا رستیک از قفسه‌های چوبی استفاده کنید. به کارگیری دیوار آجری در آشپزخانه حس و حال آن را به کلی دگرگون می‌کند.

برای این‌که حس و حالی جوانانه در فضا ایجاد کنید به دیوار آجری خود ظاهری شبیه دیوارنوشته‌ها (گرافیتی) بدهید. استفاده از این ایده بسیار مناسب اتاق خواب نوجوانان و یا فضاهای غیررسمی است. خوبی این شیوه این است که وقتی از آن خسته شدید می‌توانید آجرهای قسمت رنگ شده را عوض کنید و یا به سادگی کل دیوار را به رنگ سفید درآورید. فقط هنگام انتخاب طرح تمام دقت خود را بکنید تا با حال و هوای اتاق شما هماهنگ باشد.

اگر دیوار آجری خانه شما رنگ زیادی را وارد فضا کرده است، بهترین راه این است که در کنار آن از رنگ‌های خنثی مختلف، نورهای ملایم، و رنگ‌مایه‌های تیره استفاده کنید تا بدون از بین رفتن زیبایی دیوارها، فضای شما یکدست و یکپارچه شود.

پنجره های سفید روی دیوار آجری

با این حال، اگر شما می‌خواهید برای داشتن ظاهری سرزنده‌تر رنگ‌های بیش‌تری به فضا اضافه کنید، از یک فرش سنتی ایرانی استفاده کنید. سعی کنید رنگ‌های دیوار آجری در درون فرش تکرار شوند تا حس و حالی منسجم در فضا ایجاد شود. این اتفاق به خوبی در فضای موجود در عکس بالا افتاده است.

آیا دلتان می‌خواهد شما هم در خانه خود دیوار آجری داشته باشید؟ کاری ندارد. می‌توانید از دیوارپوش‌های آجری که می‌توان آن‌ها را روی یکی از دیوارها و یا دیواری بالای شومینه نصب کرد استفاده کنید. این دیوارپوش‌ها همان بافت و زیبایی دیوارهای آجری را دارند و هزینه کم‌تری را به شما تحمیل می‌کنند، چراکه هم ارزان‌تر هستند و هم برای اجرای آن‌ها نیاز به هیچ ساخت و سازی در فضای خانه نیست.

معماری داخلی آجری

معماری داخلی آجری

معماری داخلی آجری (2) معماری داخلی آجری (3) معماری داخلی آجری (4) معماری داخلی آجری (5) معماری داخلی آجری (6) معماری داخلی آجری (7) معماری داخلی آجری (8) معماری داخلی آجری (9) معماری داخلی آجری

برای مشاهده پروژه های انجام شده ، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

با تشکر – مهندس پناهی

tarahaneh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *