نکات چیدمان خانه

 

در این مطلب می خواهیم نکات چیدمان خانه را به شما بگوییم. برای چیدمان خانه بهتر است هر بخش را با حوصله انجام دهید و از درست بودین مراحلی که پایه چیدمان شیک خانه هستند را خوب انجام دهید.

برای چیدمان خانه چهار مرحله اول ، پایه های آن هستند و حتما باید توسط شما خوب رعایت شود. ده نکته برای چیدمان شیک خانه برای کمک به شما عزیزان است ولی در صورتی که نتوانستید میتوانید از دکوراتور یا کارشناسان چیدمان و دکوراسیون مشاوره بگیرید.

اصول چیدمان منزل
اصول چیدمان منزل

بهتر است در ابتدا اطمینان پیدا کنید ، هزینه ای که میکنید با ارزشی که به خانه اضافی میکنید هماهنگی وجود دارد. بعد از آن میتوانید خودتان به کمک فردی خوش سلیقه کار دیزاین را انجام دهید. اگر زمان کافی ندارید میتوانید از کارشناسان تغییر دکوراسیون یا چیدمان کمک بگیرید.

چیدمان اتاق نشیمن خانه
چیدمان اتاق نشیمن خانه

ممکن است تعداد زیاد لوازم و رنگها و سبکها باعث سردرگمی شما بشود که برای تجسم سه بعدی آنها بخواهید از کارشناس چیدمان خانه کمک بگیرید. چون ممکن است خرید اضافی داشته باشید یا هزینه ای را بکنید که بعدا متوجه بشوید اصلا ربطی به بقیه لوازم ندارد. یا بهتر بود طرحی ساده تر یا شلوغ تر انتخاب میکردید که هر کدام هزینه به دنبال دارد.

۱- استفاده کردن از یک سبک مشخص: ده نکته برای چیدمان شیک خانه وجود دارد که مهمترین آن استفاده از سبک و استیل مشخص است. برای چیدمان کردن داخل خانه و محل کار خود بهتر است حتما شناخت اولیه درباره سبکها داشته باشید. بیشترین اشتباه در چیدمان خانه ها معمولا در تنوع سبکها و تنوع دیدگاهها بوجود می اید.

چیدمان کردن خانه
چیدمان کردن خانه

۲- استفاده از تعداد مناسب لوازم: بعضی وقتها برای تغییر چیدمان خانه یا ویلا تعداد لوازم هماهنگی با متراژ خانه ندارد. مثلا تعداد مبلمان یا تابلوهای روی دیوار ممکن است خیلی کم باشد. یا برای سالن و هال خانه تعداد زیادی مبل چیدمان شده باشد.

۳- استفاده از اندازه مناسب: در بیشتر خانه ها تناسب اندازه گل های کاغذ دیواری ، میز تلویزیون و سایز مبلمان با سالن کم است. یعنی اندازه آنها بزرگتر از حد معمول است.

چیدمان کردن منزل
چیدمان کردن منزل

۴- استفاده از رنگ های مکمل: برای چیدمان خانه و دکوراسیون پر انرژی و اکتیو میتواید از رنگهایی که تضاد دارند و مکمل هم هستند استفاده کنیم. رنگهای متضاد مثل نارنجی و بنفش هستند که ارزش رنگ مقابل را بیشترمیکنند. یا مثلا رنگ قرمز و سبز که باعث میشند بهتر به چشم بیایند. در این مدل رنگ گذاری بهتر است بدانیم از هر رنگ چقدر در چیدمان خانه استفاده کنیم. استفاده زیاد از رنگهای تیز یا ملایم ممکن است باعث تنش ، خستگی و افسردگی شود.

۵- استفاده از رنگ های هارمونیک: برای چیدمان کردن فضای داخلی یک خانه میتوانید از رنگهای هارمونیک یا همگون استفاده کنید. این رنگها نزدیکی زیادی با هم دارند و معمولا برای نشان دادن یک تم بکار میروند. مثلا رنگهای سرد که با آبی ساخته میشوند. یا رنگهای سردی که از بنفش بدست می آیند.

نکات چیدمان آشپزخانه
نکات چیدمان آشپزخانه

۶- استفاده از نور تاکیدی: نورهای تاکیدی تاثیر خوبی در چیدمان خانه دارند. استفاده از نورهای نقطه ای و اسپات در چیدمان و طراحی داخلی باعث میشود چشم بیننده را به جاهایی که قبلا کمتر تحریک میکردند ، هدایت کنیم. مثلا یک تابلو فرش یا اثر هنری خاص را به چشم بیاوریم.

۷- استفاده از نور محیطی: نورهای محیطی معمولا برای ایجاد نور اصلی سالن و اتاقها استفاده میشند و کمترین سایه را ایجاد میکنند. جاگذاری درست نور محیطی باعث میشود چیدمان مبلمان نظم بهتری داشته باشد و چهره ها کمترین سایه روشن را داشته باشند.

چیدمان مبلمان خانه
چیدمان مبلمان خانه

۸- استفاده از تابلو: تابلو ها نقش مهمی در تکمیل چیدمان خانه دارند. قاب آنها بسیار مهم است که با سبک دیزاین داخلی و چیدمان مبلمان هارمونی داشته باشد. طرح و نقش تابلو ها و سایز آنها ، تعداد آنها هم اهمیت زیادی در چیدمان دارد. برای انتخاب تابلو ها و تصاویر بهتر است چیزهایی را انتخاب کنید که دوستشان دارید. کیفیت چاپ و رنگ هم عامل مهمی است.

۹- استفاده از گیاهان: گیاهان با رنگ سبز خود معمولا با دکوراسیون و چیدمان داخلی منزل و ویلا راحت ست میشوند. ترککیب سبز با انواع رنگها حس شادابی به مجموعه میدهد. مخصوصا فرم نامنظم و غیر هندسی گیاهان و برگها در ترکیب با فرم هندسی و زاویه دار کمد ، میز ، کتابخانه ، کابینت ، تلویزیون ، کانتر تاثیر منفی و تکراری آنها را کم میکند.

نکات چیدمان منزل
نکات چیدمان منزل

۱۰- استفاده از فضای خالی: به همان اندازه ای که استفاده از لوازم تزیینی و مبلمان در دکوراسیون اهمیت دارد، فضاهای خالی هم اهمیت دارد. مثلا برای نشان دادن ارزش یک مجسمه بهتر است دور آن شلوغ نباشد و تاکید روی همان باشد تا بهتر دیده شود. در واقع ترکیب فضای شلوغ و ساده در کنار هم میتواند حس خوشایندتری بوجود بیاورد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *