995 بازدید هزینه چیدمان اتاق و خانه در تهران

 
  • هزینه چیدمان اتاق و خانه در تهران
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ یا تماس بگیرید.
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی

برای داشتن خانه و فضای ایده آل با لوازم موجود میتوان به ترکیبات جدید دست یافت. ترکیب بندی و کمپوزیسیون خانه را میتوان تغییر داد و به حالت مطلوب رسید. هزینه چیدمان اتاق و خانه در تهران در اشکال مختلف محاسبه میشود که بهتر است با دکوراتور منزل قبل از بازدید هماهنگی لازم انجام شود. در ادامه به بررسی چیدمان بخشهای مختلف خانه پرداخته ایم. همراه ما باشد.

اتاق خواب

۱٫ از مجموعه رنگی مشخص استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید فضای شما کاملا سفید باشد از رنگ‌های مورد علاقه خود استفاده کنید، اما به شیوه‌ای هارمونیک.

۲٫ به نور طبیعی اجازه ورود بدهید. در فضاهای کوچک پرده‌ها را به حداقل برسانید تا بیش‌ترین نور طبیعی وارد اتاق شود و فضای اتاق پرانرژی شود. از کرکره‌های ساده و یا پرده‌های نازک استفاده کنید تا حتی وقتی می‌خواهید آن‌ها را بکشید باز هم اتاق شما خیلی تاریک نشود.

۳٫ فضاهای نگهدارنده را به حداکثر برسانید. ساخت یک فضای نگهدارنده سرتاسری (از کف تا سقف) باعث می‌شود تا از هر سانتی‌متر از اتاق‌خواب شما استفاده شود. این فضای نگهدارنده می‌تواند مکانی برای قرار دادن کتاب‌ها وارائه اشیای تزئینی باشد و هم‌چنین می‌توان در آن چند کشو طراحی کرد و وسایل شخصی خود را در آن‌ها گذاشت. این فضاهای نگهدارنده هم‌چنین می‌توانند سطوحی داشته باشند که بتوان از آن‌ها به عنوان میزهای کناری و برای قرار دادن آباژور استفاده کرد.

۴٫ از استفاده از پنجره هراس نداشته باشید. قانونی وجود ندارد که شما را از قرار دادن تخت‌خواب در کنار پنجره منع کند. این تخت‌خواب در انتهای این اتاق کوچک و تقریبا وسط آن قرار گرفته است. پنجره‌ها دارای کرکره‌های عمودی هستند تا هنگام نیاز مانعی در برابر نور ایجاد کنند. از نور طبیعی می‌توان برای مطالعه در طول روز استفاده کرد.

۵٫ با استفاده از آینه چشم را فریب بدهید. ایجاد خطای بصری با استفاده از آینه روشی کلاسیک است که همیشه به کار می‌آید. یک دیوار آینه‌ای، که مناسب اتاق‌خواب‌های کوچک است، فضا را از نظر بصری دوبرابر می‌کند.

۶٫ وسایل اتاق‌خواب را براساس ابعاد فضای خود در نظر بگیرید. داشتن مبلمانی که براساس ابعاد فضای شما ساخته شده است ایده بسیار خوب و راهگشایی است. این تخت‌خواب کوچک برای قرار گرفتن در زیر شیب سقف طراحی شده است و از این طریق فضاهای دیگر این اتاق آزاد شده‌اند. کشوهای پیش‌ساخته و میز کناری که به دیوار نصب شده است و هم‌چنین نور کارایی این اتاق را به حداکثر رسانده‌اند و در عین حال صندلی شفاف نشیمنی ساده و متناسب با فضا است.

۷٫ ظاهر یکی از دیوارها را تغییر دهید. در این اتاق باریک، دیوار انتهایی کاغذدیواری شده است و با دیگر دیوارها متفاوت است. این کاغذدیواری با دیگر اجزای این اتاق، به ویژه پتو، هماهنگی خوبی دارد و باعث شده است تا فضای اتاق یک‌دست و یک‌پارچه به نظر برسد.

هزینه چیدمان اتاق و خانه در تهران

هزینه چیدمان اتاق و خانه در تهران

۸٫ از تخته پشتی تخت‌خواب استفاده کنید. استفاده از تخته پشتی به عنوان فضای نگهدارنده ایده‌ای هوشمندانه است و از این طریق می‌توان بیش‌ترین استفاده را از فضای اتاق کرد.فضای نگهدارنده پشت این تخت‌خواب هم قفسه است و هم میز کناری. البته می‌توان به فضای نگهدارنده کشو یا کمد دردار هم اضافه کرد.

۹٫ از طرح‌های برجسته استفاده کنید. این اتاق‌خواب کوچک که دیوارهای آن شیب‌دار هستند دارای فضای بسیار پرانرژی است. یک تخت‌خواب و میز مینی‌مالیستی در کنار کاغذدیواری‌های جذاب جلوه‌ای خاص و زیبا به این اتاق‌خواب داده‌اند.

آشپزخانه

۱- آشپزخانه قلب گرم و تپنده خانه و خانواده است؛ هر چه تمیز‌تر، خوش رایحه‌تر و مرتب‌تر، بهتر! وسایل اضافه را جمع کنید و داخل کابینت‌ها بگذارید. آیا هر روز به آب‌میوه‌گیری، مخلوط‌کن، توستر و ساندویچ‌ساز احتیاج دارید؟ اگر نه، جای مناسبی در کابینت برای آنها در نظر بگیرید.

۲- یک حمله برق‌آسا به آشپزخانه بکنید، دستمال‌های لکه و کهنه و پاره، ظروف ارزان‌قیمت شکسته، روزنامه باطله را دور بریزید.

۳- در آشپزخانه هر چه قفسه‌بندی بیشتر باشد، کار شما آسان‌تر است. برای مثال، زیر میز غذاخوری سبد سیب‌زمینی و پیاز را با سیم‌ محکم کنید و ببندید یا اگر فاصله طبقات قفسه‌های شما زیاد است، قفسه‌ای از چوب ببرید و روکش رنگی یا پارچه‌ای برای آن انتخاب کنید و داخل قفسه قرار دهید.

۴-اگر برای مهره‌های کمر و مفصل زانو احترام قایل هستید، اشیای سنگینی را که دایم استفاده می‌شود، بالاترین و پایین‌ترین جا نگذارید و برای بلند کردن ظروف سنگین خم نشوید، روی دو پا بنشینید سپس ظرف را بلند کنید.

  • چیدمان تابلوها در خانه
  • چیدمان اتاق خواب
  • چیدمان اتاق نشیمن

۵-اطراف ظرفشویی را خلوت کنید. دو جای مایع شوینده به دیوار کنار شیرآب وصل کنید که اولی حاوی ماده ظرفشویی و دومی صابون مایع باشد.

۶- در ایران چندان رایج نیست که آشپزخانه چیزی جز آشپزخانه باشد ولی این محل را می‌توانید به فضایی مطبوع و آرام تبدیل کنید، هماهنگ با رنگ کاشی‌ها و در قاب‌های چوبی عکس‌های خانوادگی و نقاشی‌های مناظر را انتخاب کنید و به دیوار بزنید.

۷- شمع و شمعدان و عودسوز را به میز آشپزخانه منتقل کنید و رومیزی شاد روی میز بیندازید. اگر نگران لک شدن آن هستید، سفره پلاستیکی را هنگام غذا روی آن بکشید. سپس جمع کنید، گل و گیاه، جدول و مجله به راحتی آشپزخانه شما کمک می‌کند.

۸- میز، یخچال و دیگر لوازم را طوری بچینید که مزاحم رفت و آمد افراد خانواده نشود و دایم با آن برخورد نکنند.

۹- به کارکرد وسیله‌ها توجه کنید. شما در یک آشپزخانه‌ی کوچک نمی‌توانید کار زیادی جز آماده کردن غذا انجام دهید. پس گذاشتن ماشین لباسشویی را در آشپزخانه فراموش کنید. شما باید از یخچال و فریزر و اجاق گازهایی استفاده کنید که جای کمی می‌گیرند. ظرفشویی دوقلو هم احتمالاً برای فضای شما مناسب نیست.

۱۰- درهای کابینت‌های بالایی را بردارید. با این کار فضا بزرگتر به نظر می‌رسد. می‌توانید ظرف‌های شیک و زیبای خود را در این فضا قرار دهید.

۱۱- به این دلیل که ممکن است آشپزخانه‌ی شما از ابتدا دارای نواقصی در طراحی باشد، شما باید این ضعف‏ها را با اضافه کردن و طراحی مجدد خودتان برطرف کنید. به کف، کابینت‌ها، دیوارها، رنگ‌ها و نور دقت کنید. شما با اضافه کردن برخی چیزها می‌توانید ظاهر را بهبود ببخشید. از رنگ وسایل ثابت مانند کابینت‌ها استفاده کنید.

۱۲- در جاهای مناسب از شیشه استفاده کنید. استفاده از شیشه، دید را گسترش می‌دهد. به جای درب کابینت‌ها، درب آشپزخانه، حتی برای روی پیشخوان، می‌توانید از شیشه استفاده کنید.

۱۳- از نورپردازی مناسب برای فضای آشپزخانه استفاده کنید. در جایی که غذا می‌خورید، زیر کابینت‌های بالایی و بالای ظرفشویی از نور مناسب استفاده کنید.

۱۴- از کف‌پوش مناسب استفاده کنید. . وقتی کسی وارد آشپزخانه می‏شود، اغلب اول چشمش به زمین می‌افتد. انتخاب یک کف‌پوش مناسب، برای آشپزخانه‌ کوچک شما مهم است.

۱۵- رنگ دیوارها، پیشخوان و وسایل آشپزخانه، در بزرگ یا کوچک جلوه دادن آشپزخانه مۆثر است. رنگ‌های روغنی یا روشن با اندازه‌ی مناسبی از رنگ سفید، می‌تواند با انعکاس نور، فضا را بزرگتر کند و با هدایت چشم به سمت بالا سقف را بلندتر جلوه دهد.

۱۶- جدای از همه‌ی این راهکارها، سعی کنید آشپزخانه‌ی خود را با همان وسعت و بضاعتی که دارد، دوست‌داشتنی و خواستنی کنید. درست است که آشپزخانه‌ی شما کوچک است اما مهم این است که پذیرای مهمان شماست.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن همان طور که از اسمش پیداست، یکی از مهم ترین اتاق های خانه است که بیشترین ساعات بیداری در آن گذرانده می شود. از آن جا که معمولا از اتاق نشیمن چندین استفاده می شود یا به عبارتی این اتاق چند منظوره است، پس باید مجهز و دارای مبلمان کافی برای تمام اعضا خانواده باشد. در مورد خانه های ویلایی با اتاق های نشیمن بزرگ مشکلی وجود ندارد. اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، وضع فرق می کند. راه های مختلفی برای بزرگتر به نظر رسیدن این نوع آپارتمان ها وجود دارد: در طراحی چیدمان اتاق نشیمن ،

۱٫ اولین و موثرترین کار ، مشخص کردن فضای گفت*وگو و همچنین نقطه کانونی است . نقطه کانونی می تواند یکی از جزئیات برجسته معماری مثل شومینه و یا یک اثر هنری باشد.

۲٫ از شلوغی و به هم ریختگی پرهیز کنید . تصمیم بگیرید که وجود چه عناصری در دکوراسیون اتاق نشیمن ضروری است و تنها آنها را در طراحی خود منظور کنید ؛ وسایل و اشیاء غیرضروری و بلا استفاده را از فضا خارج کنید .

۳٫ حتی الامکان مبلمان را به صورت خیلی صمیمی و نزدیک به هم بچینید ، طوری که فضایی مناسب گفتگو و معاشرت ایجاد شود .

۴٫ در کوچکترین فضای نشیمن هم ، حداقل باید برای ۶ نفر صندلی و فضای نشستن در نظر بگیرید .

۵٫ فضای گفت*وگو و فضای نشیمن را با کمک قالیچه*های منطقه*ای تعریف و مشخص کنید .

۶٫ از جزئیات معماری موجود در فضا و همچنین مبلمان ، برای تعریف و تفکیک بخش*های مختلف فضا استفاده کنید . جزئیاتی از قبیل تفکیک*کننده*های فضا ، ستون*ها و پله*ها در صورت وجود ، می*توانند برای تعریف قسمت*های مختلف فضا مناسب باشند.

۷٫ با ایجاد هماهنگی بین پرده ها و قطعات بزرگ مبلمان موجود در فضا ، می توانید جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون داخلی منزل خود ببخشید و اتحاد و انسجام در آن پدید آورید .

۸٫ بهتر است رنگ کفپوش، مقداری از رنگ دیوارها تیره*تر باشد . بدین ترتیب ، فضا ثبات پیدا می*کند و نمودی متعادل*تر به خود می*گیرد .

۹٫ چیدن عناصر و مبلمان به صورت اریب و قطری در محیط ، طرح جذابتری ایجاد می کند .

۱۰٫ کلکسیون هنری و زیبایی را که برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود تدارک دیده*اید ، جایی قرار دهید که کاملا در معرض دید باشد .

۱۱٫ آینه را در جایی قرار ندهید که مهمانان شما به هنگام نشستن خودشان را در آن ببینند . این کار باعث ایجاد حس ناراحتی در آنها می شود . آینه بهتر است در محلی قرار گیرد که قسمتی جذاب از دکوراسیون را به نمایش بگذارد .

۱۲٫ برای داشتن امکانات اضافی ، بدون اشغال فضا ، یک میز عثمانی را زیر میز پذیرایی بگذارید تا در مواقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید .

۱۳٫ از نورپردازی های متنوع در فضا استفاده کنید و تنها به یک نورپردازی سقفی اکتفا نکنید . بخش*های مختلف اتاق نشیمن ، شامل فضای تماشای تلویزیون ، فضای گفت*وگو ، کنج دنج خصوصی شما و … هر کدام باید نورپردازی مستقلی برای خود داشته باشند .

۱۴٫ لوازم تزئینی مکمل دکوراسیون هستند و به آن اصالت می*بخشند . لوازم تزئینی کوچک به شکل گروهی زیباتر به نظر می رسند . اما استفاده از این وسایل باید بسیار با دقت انجام شود ، زیرا استفاده بیش از حد از آنها سبب شلوغی و به *هم*ریخته به نظر رسیدن فضا می شود .

۱۵٫ اگر دکوراسیونی با رنگ*های خنثی برای اتاق نشیمن خود در نظر گرفته*اید ، برای جذابیت و روح بخشیدن به فضا ، رنگ*های متنوع و شاد را در قالب لوازم تزئینی ، آثار هنری ، کوسن*ها و … به اتاق اضافه کنید.

۱۶٫ برخی از عناصر و مبلمان های قدیمی را می*توان با انجام رنگ*آمیزی یا ترمیم سطحی ، برای استفاده مجدد به منظور همان کاربرد قبلی یا با تغییر کاربری در قالب یک عنصر جدید به دکوراسیون اتاق نشیمن اضافه کرد .

۱۷٫ گوشه*های فضا را بدون استفاده رها نکنید . یک کنج تاریک و سرد را می*توان ، با کمک یک صندلی راحتی، یک میز کوچک و یک نورپردازی مناسب ، به فضایی دنج و آرام برای مطالعه و خلوت کردن با خود تبدیل نمود .

۱۸٫ رنگ مناسب را انتخاب کنید. انتخاب رنگ صحیح یک اتاق را دراماتیک نشان می دهد. برای فضاهای کوچک از رنگ های سرد مانند سبز، آبی و یا طوسی روشن استفاده کنید. طوسی رنگ خنثی و بسیار مناسبی برای اتاق نشیمن است و به هر رنگی می آید. سقف را یک درجه روشن تر از دیوارها کنید تا اتاق بلندتر و با روح تر شود.

۱۹٫ پرده ها را نزدیک سقف آویزان کنید. آن ها را ۱۰-۱۵ سانتیمتر بالاتر از پنجره نصب کنید. سعی کنید پرده ها تا نزدیک زمین برسد تا اتاق بلندتر به نظر آید.

۲۰٫ در انتخاب مبلمان دقت و آنها را درست انتخاب کنید. سعی کنید مبلمان نیم ست و کوچک تر باشد. ترکیبی از یک مبل دو یا سه نفره با یک مبل تک نفره بزرگ مناسب است. سعی کنید دو تا مبل را روبه روی هم گذاشته، بین آنها میز را قرار دهید. مبل ها و صندلی های بدون دسته انتخاب کنید تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. مطمئن شوید که تعداد مبل ها خیلی زیاد نیست. چون هر چه تعداد مبل و صندلی بیشتر باشد، اتاق نشیمن کوچک درهم برهم و شلوغ به نظر می رسد.

۲۱٫ از مبلمان چند منظوره استفاده کنید. مبلمانی که کاربرد مختلفی داشته باشد. از میزهای دارای جا می توان برای قرار دادن چیزهایی مانند DVD، وسایل پذیرایی و غیره استفاده کرد. با نصب چند طبقه، مشکل کتابخانه شما برطرف شده، می توانید از آنها برای قرار دادن اشیا دکوری نیز استفاده کنید.

۲۲٫ یک قسمت که بیشترین دید را داشته و در بهترین زاویه قرار دارد را برای وسایل دکوری در نظر بگیرید. به این ترتیب فضا دارای سبک خاصی شده، از درهم برهمی آن جلوگیری می شود. یک اثر هنری بزرگ بهتر از چند تا است که باعث شلوغی جاهای کوچک می شود.

۲۳٫ از آینه استفاده کنید. آینه ها نور را منعکس و فضا را باز نشان می دهند. یک آینه بزرگ را نزدیک مبل یا روبه روی پنجره بگذارید تا نور را جذب و منعکس کند. می توانید برای تاثیر بیشتر به جای یک آینه بزرگ از چند آینه کوچک استفاده کنید.

اتاق پذیرایی: در مورد طراحی و دکور اتاق های خانه بسیار مهم است که یک رنگ واحد را در نظر بگیرید و بر اساس آن اکسسوری و دیگر وسایل تزئینی را خریداری کنید. البته قرار نیست همه چی عین هم و همرنگ باشند. شاید حتی یک وسیله کاملا متفاوت یا یک رنگ مکمل موجب زیبایی بیشتر فضا بشود.

 

برای تغییر  دکوراسیون چیدمان منزل خود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. (بازدید با هماهنگی)

شماره دفتر:

 

مهندس پناهی

tarahaneh.com

کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مشاوره
09123104165