559 بازدید پارتیشن در چیدمان خانه

 
  • پارتیشن در چیدمان خانه
  • چیدمان دکوراسیون داخلی با استفاده از پارتیشن
  • طراحی و ساخت انواع پارتیشن چوبی
  • پارتیشن بندی فضاهای اداری و تجاری و مسکونی
  • نصب پارتیشن دکوراتیو
  • راهنمایی استفاده اصولی از پارتیشن
  • برای مشاهده نمونه کارها لطفا از اینستاگرام طراحانه و تلگرام طراحانه دیدن فرمایید :
  • آدرس اینستاگرام طراحانه https://www.instagram.com/tarahaneh_com
  • آدرس تلگرام طراحانه http://t.me/tarahanehcom
  • .

پارتیشن در چیدمان خانه

در این مقاله شش روش ساده استفاده از پارتیشن در چیدمان خانه را به شما دوستان عزیز نشان خواهیم داد. گاهی اوقات در استفاده از طرح پلان باز برای یک مساحت بسیار زیاد کمی جالب و زیبا نیست.به عنوان مثال زمانیکه ما دارای کودک هستیم دوست داریم یک منطقه خاص را به عنوان فضای بازی او در نظر بگیریم تا از ریخت و پاش و بی نظمی به سایر نقاط منزل جلوگیری شود در حالیکه جریان هوا و اتصال بصری را در اختیار داشته باشیم بنابراین با استفاده از پارتیشن بندی به این نیازمان دست پیدا خواهیم کرد و مشکل ما را در این زمینه به زیبایی و کارایی رفع خواهد نمود. حتی زمانیکه شما در یک مکان کوچک زندگی می کنید، ممکن است به تقسیم مناطق برای ایجاد فضای قابل استفاده بیشترنیاز داشته باشید و برای این منظور دوباره از پارتیشن استفاده خواهید نمود.

برای به دست آوردن بهترین حالت استفاده از فضاها و کاربردی نمودن آنها ما از پارتیشن استفاده میکنیم که در عین حال به حفظ ورود نور کمک نموده باشیم.پارتیشن انواع مختلفی دارد از تزیینی گرفته تا شیشه ای و چوبی و دکوراتیو و …و به شکل ها و طرح های گوناگون قابل طراحی و ساخت است و برای مناطق مختلف فضا ها چه اداری و تجاری و مسکونی قابل استفاده است. با نگاهی به این ایده های بزرگ برای کشف مزایای بسیاری از تقسیم بندی خلاقانه شما میتوانید به استفاده های گوناگون از پارتیشن پی ببرید.

۱-پارتیشن به صورت قفسه بندی باز(.Open Shelving)

پارتیشن به صورت قفسه بندی باز

پارتیشن به صورت قفسه بندی باز

یک قفسه کتاب باز ساده یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک شکل موقت یا انعطاف پذیر از جدایی بین یک منطقه و دیگری است. و چیز فوق العاده این است که قفسه باز اجازه می دهد تا نور از طریق قسمت های باز قفسه به درون اتاق راه پیدا کند و ما همچنان از نور طبیعی بهره ببریم.در این حالت  شما یک پارتیشن دارید،که توسط آن فضا به دوبخش تقسیم شده اما همچنان محیط روشن و پرانرژیست. در یک فضای کوچک مانند این استودیو، قفسه بندی بازبا استفاده از پارتیشن یک راه موثر برای ایجاد دو فضای جداگانه بدون به خطر انداختن اتصالات و نور طبیعیست.

۲- هنر فیبر(Fiber Art)

جداسازی بخش ها و فضاها از یکدیگر با استفاده از پارتیشن بندی

جداسازی بخش ها و فضاها از یکدیگر با استفاده از پارتیشن بندی

این آپارتمان ۶۰ ساله دارای یک ناهارخوری است که با استفاده ازپارتیشن بسیار زیبا از آشپزخانه جدا شده است.. بنابراین یکپارچه سازی با سیستم عامل در تقسیم بندی فضا ، بسیار موثر است.

۳-پرده ها(Curtains)

استفاده از پردهها به عنوان پارتیشن

استفاده از پردهها به عنوان پارتیشن

یکی از ساده ترین راه های پارتیشن بندی یک فضا با یک پرده و میله خوب قدیمی است. زیبایی پرده ها این است که آنها کاملا انعطاف پذیر هستند، بنابراین باز کردن یا بستن فضا با استفاده از آنها آسان است. استفاده از پرده ها برای تقسیم اتاق خواب از یک منطقه زندگی می تواند باعث ایجاد راحتی و حفظ حریم خصوصی در صورت نیاز شود. هنوز هم می توانید نور را در صورت نیاز به دست آورید.انتخاب نوع پارچه پرده به عهده شماست که تا چه اندازه ای میخواهید اتاقتان از دسترسی و دید محدود باشد.

۴-سازه های تزیینی و دکوراتیو(Decorative Structures)

پارتیشن دکوراتیو

پارتیشن دکوراتیو

این صفحه نمایش ظریف که به صورت پارتیشن دکوراتیو است تنها یک اشاره از یک پارتیشن برای مشخص نمودن فضای مد نظر  ایجاد می کند، که به طور عمده اجازه ورود  نوررا به درون فضا میدهد و یک زیبایی خاصی را به فضای اتاق بخشیده است.

۵-پنجره ها(Windows)

کاربردی کردن فضاها با استفاده از پارتیشن

کاربردی کردن فضاها با استفاده از پارتیشن

یکی دیگر از ایده های صفحه نمایش جالب برای پارتیشن بندی این است که پنجره های داخلی را نصب کنید. آنها یک اتصال بصری بین مناطق را حفظ می کنند، اما به بلوک کردن صداها و بوی غذا کمک می کنند. این باعث می شود که پنجره یک صفحه موثربرای جدا سازی  بین یک آشپزخانه و یک اتاق نشیمن خانواده باشد.

۶-درهای کشویی(Sliding Doors)

پارتیشن بندی با استفاده از درب های کشویی

پارتیشن بندی با استفاده از درب های کشویی

درب های کشویی ساده و زیبا، به شما اجازه می دهد که یک فضا را به سادگی و آسانی از سایر بخش ها جداکنید. آنها زمانی که باز می شوند، یک جریان صاف بین دو ناحیه ایجاد می شود و وقتی فضای خصوصی ترجیح داده می شود، فاصله ها به راحتی جدا می شوند.

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه چیدمان کردن دکوراسیون با استفاده از پارتیشندر مناطق مختلف تهران از جمله شهرک غرب, سعادت آباد , کوی فراز, زعفرانیه, ولنجک, نیاوران, اقدسیه, جماران , الهیه, قیطریه, کامرانیه, پونک, آریاشهر, شمال تهران و غرب تهران میباشد.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خود با ما تماس حاصل فرمایید:

.

با تشکر – مهندس پناهی

 

مشاوره
09123104165