1,646 بازدید چیدمان اتاق‌نشیمن کوچک

 
  • چیدمان اتاق‌نشیمن کوچک
  • از محل پروژه شما با هماهنگی
  • دکوراسیون اتاق‌نشیمن
  • طراحی داخلی خانه کوچک

از آن جا که معمولا از اتاق‌‌نشیمن چندین استفاده می‌شود یا به عبارتی این اتاق چندمنظوره است، پس باید مجهز و دارای مبلمان کافی برای تمام اعضاء خانواده باشد. در مورد خانه‌های ویلایی با اتاق‌های‌نشیمن بزرگ مشکلی وجود ندارد. اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، وضع فرق می‌کند. راه‌های مختلفی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن این نوع آپارتمان‌ها وجود دارد:

نشیمن کوچک

نشیمن کوچک

۱- رنگ مناسب را انتخاب کنید. انتخاب رنگ صحیح یک اتاق را دراماتیک نشان می‌دهد. برای فضاهای کوچک از رنگ‌های سرد مانند سبز، آبی و یا طوسی روشن استفاده کنید. طوسی؛ رنگ خنثی و بسیار مناسبی برای اتاق‌نشیمن است و به هر رنگی می‌آید. سقف را یک درجه روشن‌تر از دیوارها کنید تا اتاق بلندتر و با روح‌تر شود. چطور سقف خانه را پایین‌تر یا بالاترنشان دهیم؟

۲- پرده‌ها را نزدیک سقف آویزان کنید. آن‌ها را ۱۵-۱۰ سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کنید. سعی کنید پرده‌ها تا نزدیک زمین برسد تا اتاق بلندتربه نظر آید. آشنایی با مدل‌های میل پرده

۳- در انتخاب مبلمان دقت و آن‌ها را درست انتخاب کنید. سعی کنید مبلمان نیم‌ست و کوچک‌تر باشد. ترکیبی از یک مبل دو یا سه‌نفره با یک مبل تکنفره بزرگ مناسب است. سعی کنید دو تا مبل را روبه‌رو هم گذاشته، بین آن‌ها میز را قرار دهید. مبل‌ها و صندلی‌های بدون دسته انتخاب کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. مطمئن شوید که تعداد مبل‌ها خیلی زیاد نیست. چون هرچه تعداد مبل و صندلی‌ بیش‌تر باشد، اتاق‌نشیمن کوچک درهم بر هم و شلوغ به نظر می‌رسد.

۴- از مبلمان چندمنظوره استفاده کنید. مبلمانی که کاربرد مختلفی داشته باشد. از میزهای دارای جا می‌توان برای قرار دادن چیزهایی مانند DVD، وسایل پذیرایی و غیره استفاده کرد. با نصب چند طبقه، مشکل کتابخانه شما برطرف شده، می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن اشیاء دکوری نیز استفاده کنید.

۵- یک قسمت را که بیش‌ترین دید را داشته و در بهترین زاویه قرار دارد را برای وسایل دکوری در نظر بگیرید. به این ترتیب فضا دارای سبک خاصی شده، از درهم برهمی آن جلوگیری می‌شود. یک اثر هنری بزرگ بهتر از چند تا است که باعث شلوغی جاهای کوچک می‌شود.

۶- از آینه استفاده کنید. آینه‌ها نور را منعکس و فضا را باز نشان می‌دهند. یک آینه بزرگ را نزدیک مبل یا روبه‌روی پنجره بگذارید تا نور را جذب و منعکس کند. می‌توانید برای تاثیر بیش‌تر به جای یک آینه بزرگ از چند آینه کوچک استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه پروژه های طراحی شده توسط مجموعه با شماره های یا شماره همراه زیر تماس بگیرید:

مهندس پناهی – مدیریت گروه مهندسی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165