1,462 بازدید چیدمان خانه با فنگ شویی

 
  • چیدمان خانه با فنگ شویی
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵  یا تماس بگیرید.
  • .

 

  • چیدمان خانه با فنگ شویی
  • موفقیت با فنگ شویی
  • فنگ شویی در خانه

برای تغییر دکوراسیون و تعادل انرژی در خانه یا محل کار باید دقت کنید که به کارگیری فنگ شویی صبر و حوصله زیادی می خواهد. و پس از انجام هر تغییر در فنگ شویی باید صبر کنید و آن تغییر را بررسی کنید سپس تغییر بعدی را انجام دهید. و به قول چینی ها مانند جادوگری که تازه به چوب جادو رسیده است عمل نکنید. در اصل فنگ شویی پنج اصل دارد که عبارتند از:‌

۱- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن باید مو به مو ایجاد شود. این اصل را در اتاق هایی به کار ببرید که فکر می کنید لازم دارید.

۲- به کارگیری فنگ شویی، اضافه کردن وسایل ساخت چین به لوازم منزل نیست.

۳- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر آن را داشته باشید.

۴- هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمتری ضرری که دارند این است که بیهوده جای شما را اشغال کرده است.

۵- از بی نظمی بپرهیزید. هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان داشته باشد.

نکته مهم ان است که ما نباید عمل فنگ شویی در زندگیمان را دست کم بگیریم. فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست. مدیتیشن و تمرین روحی نیست. روشی زودگذر و دوره ای نیست. جادو هم نیست. بلکه هنری است ساده،‌ انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های چیدمان فروش، دکوراسیون و طراحی فروشگاه در منازل سازگاری دارد.

چیدمان خانه و فنگ شویی

چیدمان خانه و فنگ شویی

(چیدمان خانه با فنگ شویی ، چیدمان با فنگ شویی ، دکوراسیون و feng shui ،  feng shui در دکوراسیون داخلی تهران ، فنگ شویی و آبنماهای زینتی ، فنگ شویی در دکوراسیون خانه ، فنگ شویی در محل کار ، فنگ شویی در دکوراسیون آرایشگاه ، آینه در دکوراسیون شرقی و فنگ شویی ، آینه در فنگ شوئی ، افزایش انرژی در دکوراسیون خانه ، افزایش انرژی درونی دکوراسیون ، دکوراسیون و انرژی اتاق خواب ، دکوراسیون و انرژی ریکی ، انرژی فنگ شوئی در دکوراسیون ، انرژی مثبت در دکوراسیون و چیدمان ، انرژی مثبت دکوراسیون ، بازسازی خانه با ریکی ، بازسازی خانه با فنگشوئی ، جریان انرژی مثبت در اداره ، جریان انرژی مثبت در فضا ، دکوراسیون و فنگ شویی شهرک غرب ، دکوراسیون با انرژی مثبت ، دکوراسیون با فنگ شویی در مهرشهر ، دکوراسیون بلوار اصلی سعادت آباد ، دکوراسیون لوکس و مجلل در نیاوران ، راه استفاده از فنگ شویی در محل کار ، رنگ دیوار با فنگ شویی ، ریکی در تهران ، ریکی در کرج ، ریکی و فنگ شویی ، طراحی راهرو با فنگ شویی ، طراحی موبایل فروشی ، فنگ شوئی ، فنگ شوئی در چین ، فنگ شوئی و راه هدایت انرژی در خانه ، فنگ شویی ، فنگ شویی برای ازدواج ، فنگ شویی در شهریار ، فنگ شویی در عظیمیه ، فنگ شویی در فردیس ، فنگ شویی در مارلیک ، فنگ شویی در منظریه ، فنگ شویی در نورپردازی دکوراسیون ، فنگ شویی دکوراسیون در سعادت آباد ، فنگ شویی چیست ، فنگشویی در چین ، فنگ شویی خانه در کرج ، دکوراسیون و مسیر پاگوا)

ورودی، فضای ارتباطی میان دنیای بیرون و آشیانه گرم شماست. در این مکان است که افراد و انرژی ها داخل و خارج می شوند و از نظر فنگ شویی در ورودی، دهانه ی خانه است زیرا انرژی (چی) پس از ورود از درب بلافاصله در تمام اتاق ها پراکنده می شود و در زندگی اشخاص جریان می یابد.

در فنگ شویی ۵ عنصر اصلی وجود دارد که به واسطه هر کدام می توان به تعادل و هارمونی دست پیدا کرد.

آتش که نماد اشتیاق و انرژی بالاست. و جهت آن جنوب، شمال شرق و جنوب غربی است و رنگهای مرتبط با آن، قرمز، نارنجی،‌بنفش،‌صورتی، زرد پر رنگ است. زمین نهاد پروردگی، ثبات و پایداری است و جهت آن مرکز خانه و رنگهای مرتبط با آن بژ، زرد کمرنگ و لیمویی است. فلز نماد روشنی، قطعیت، شفافیت و با خود صداقت، دقت، لیاقت و کفایت را به همراه دارد. جهت آن غرب و شمال است و رنگهای مرتبط با آن،‌ طوسی، خاکستری و سفید است. آب نماد آسایش و تازگی و آرامش و فراوانی است. جهت آن شمال و شرق است و رنگهای مرتبط با آن آبی و مشکی است. چوب نماد شادابی، زندگی، نشاط و با خود شفا، حیات، رشد و ثروت را به همراه دارد. جهت آن شرق و جنوب شرق می باشد و رنگهای مرتبط با آن قهوه ای و سبز است.

مراحل فنگ شویی

برای شروع باید از مراحل ساده شروع کنیم. و بعد گام به گام به مراحل پیشرفته تر حرکت کنیم. در ابتدا باید ناهنجاری ها را از بین ببریم یعنی کلیه ی اشیایی را که دوست نداشته و علاقه ای نسبت به آنها ندارید از محیط اطرافتان حذف کنید. البته این مرحله اجباری است. شبیه نوعی پروسه روان درمانی است.

دوم اینکه جریان هوا و میزان نور را تنظیم کنید. که این دو عنصر برای انرژی مثبت (چی) خیلی مهم هستند و سعی کنید درب ها و پنجره ها را به طور مکرر باز کنید. برای پاکسازی هوا از دستگاه تهویه استفاده کنید و تا جایی که ممکن است نور خورشید را به داخل خانه راه بدهید.

سوم اینکه طرح انرژی مثبت فنگ شویی (با-گوا) خانه خود را بکشید که در هر مکان متفاوت است و مخصوص به همان مکان می باشد. مثلا جنوب شرقی خانه ارتباط مستقیم با انرژی پول و ثروت دارد.

چهارم این که در مورد ۵ عنصر اصلی که گفتیم تحقیق کنیم و جهات مرتبط با آن را پیدا کنیم. به طور مثال اگر می خواهید در زندگی موفقیت و کامروایی بیشتری داشته باشید باید از عنصر چوب و آب در مناطق جنوب شرقی خانه بیشتر بهره بگیرید.

آخر اینکه عنصر ولادت فنگ شویی خود را پیدا کنید. و با استفاده از آن خانه ای بسازید که این عنصر را حمایت می کند. به عنوان مثال اگر عنصر شما آتش است، باید از نماد آتش در خانه خود استفاده کنید و یا می توانید از رنگهایی نظیر قرمز، نارنجی، ارغوانی، زرشکی، و زرد و اشکال سه گوش و مثلثی استفاده کنید. و همچنین نیاز مبرمی به استفاده از عناصر چوبی را در منزل دارید چرا که چوب آتش را تغذیه می کند. همچنین باید سه گانه خانگی فنگ شویی را بشناسیم. یعنی همیشه در منزل خود از نظر ذهنی توجه دقیقی به مثلث سه گانه ی خانگی فنگ شویی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه داشته باشیم.

چند توصیه مهم

ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیاء‌ اضافی تبدیل کرد. آسانسور، راه پله ها و راهروی ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشد. دقت در کیفیت پوشش کف، راهروها، پوشش دیوراها و نوع روشنایی آن ها بسیار مهم است. ورودی داخل منزل باید تا حد امکان وسیع باشد و روشن باشد تا انرژی مثبت بتواند آزادانه حرکت کند. بنا براین از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید. مگر آنکه آن ها را داخل کمد مخصوص آن کار جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جا کفشی چیده شوند و اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی مثبت برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل می شود. زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد.

در صورت امکان نصب یک لوستر با کریستال های کوچک باعث افزایش انرژی مثبت و مفید می شود. اما اگر با چیدمان فروش، دکوراسیون و طراحی فروشگاه شما سازگاری نداشت از هالوژن ها یا نورافکن های کوچک استفاده کنید. و نور را به چهارگوشه ورودی پخش کنید. بهتر است شب ها به ویژه در زمستان چراغ ها روشن باشد. اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی مثبت را باز پس می فرستد. بهتر است روبروی در ورودی اتاق نشیمن باشد و بهتر است مقابل در ورودی یک فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و گلدان طرح دار روی آن وسیله ای مناسب است و دیوار روبروی درب ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

اتاق خواب یکی از جاهای مهم و محل استراحت و آرامش و کسب انرژی است. بنابراین هر گونه وسایل اضافی مانند تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی و لوازم کار را حتی اگر داخل کشو هستند از آن بیرون آورید. هنگام شب، استفاده از نور شمع (وارمر) مناسب است. اگر این امکان وجود ندارد برای تنظیم نور از سوئیچ کم و زیاد کننده (دیمر) استفاده کنید. طیف رنگی از سفید تا شکلاتی برا ی اتاق خواب مناسب است. اتاق خواب دارای بزرگترین مبلمان است پس ایجاد تعادل در آن اهمیت زیادی دارد. برای این منظور از دو پاتختی در دو طرف تخت استفاده کنید. یکی کافی نیست. و روی آنها وسایل تزئینی قرار دهید تا انرژی کامل شود. بهتر است بالای تخت لبه دار باشد معمولا جنس چوب که با پوشش نرم پوشیده شده باشد، مناسب است.

آشپزخانه باید از نور مناسب، تهویه مطبوع و پاکیزگی برخوردار باشد. آشپزخانه را ساده نگه دارید و وسایل اضافی در آن پر نکنید. گاز، یخچال و سینک را طوری قرار دهید که یک مثلث تشکیل دهد به این ترتیب بین دو عنصر آب و آتش تعادل برقرار
می شود. استفاده از گلهای تازه و یک ظرف میوه یا گلدان با گل های طبیعی برای میز آشپزخانه بسیار مهم است.

سعی کنید برای عدم تداخل انرژی سرویس بهداشتی، با سایر جاها، درب آن همیشه بسته باشد. استفاده از آینه در کنار عنصر آب حس خوبی به شما می دهد. انتخاب رنگ سفید، خاکستری کمرنگ و آبی برای این مکان مناسب است. انتخاب مواد معطر مانند روغن های مختلف با رایحه دلخواه را برای ریختن در آب فراموش نکنید. و همیشه حمام را گرم نگه دارید.

مبل در چه جاهایی قرار میگیرد؟
درحالت پشت به دیوار، دورترین دیوار از ورود با دید واضح و روشنی از درب. د چند اینچ فاصله بین مبل و دیوار.

اگر دیوار ثابتی پشت مبل نباشد، چگونه می توان آن را چیدمان کرد؟
قرار دادن یک کنسول در پشت آن، با اندازه بلند، بنابراین شما احساس امن تری میکنید. با اضافه کردن یک آینه در مقابل مبل شما می توانید پشت سر خود را ببینید. باعث می شود شما احساس  محافظت می شوید.

بزرگترین اشتباه فنگ شویی شما در اتاق نشیمن را ببینید چه خبر؟
چیدمان صندلی هایی که منجر به صحبت نمیشوند.

چگونه با وجود صندلی میتوان بین افراد نزدیکی ایجاد نمود؟

هیچ فرمولی وجود ندارد، اما شما می خواهید یک آرایش صمیمی بسازید که مردم را دعوت می کند. مبلمان باید نزدیک اما با هم مسدود نمی باشد. و هر صندلی نیاز به یک سطحی دارد که در آن استراحت به همراه یک نوشیدنی یا یک کتاب است که باعث استقبال از آن میشود.

در مورد میزهای قهوه خوری به ما بگویید.

فرم مربع یا مستطیل شکل ممکن است احساس خوبی داشته باشند ولی فرم دایره یا بیضی اجازه می دهد حرکت انرژی در اطراف آسان تر شود.

نورپردازی اتاق نشیمن با روش فنگ شویی؟

روشن کردن گوشه های تاریک. نورپردازی باعث فعالیت بیشتر انرژی است، بنابراین باید منابع نور به اندازه کافی باشد و هر منطقه از اتاق نشیمن در زمان استفاده به خوبی روشن باشد.  اگر مناطقی در تاریکی هستند، نشان دهنده بی توجهی به جنبه های خاصی از زندگی خود هستند.

هر چیزی که در مورد رنگ می دانید؟
رنگ های غنی، مناسب فضاهای عمومی بزرگ است. قرمز به خصوص دارای نیرو است. آبی عمیق و بادمجانی نیز انرژی زا می باشد.

آنچه در مورد جزئیات کوچک؟
این مهم است که خودتان را با زیبایی ها و موارد با معنی احاطه کرده است.

یک روش در اتاق نشیمن برای شاد بودن چیست ؟
روش قرار دادن یک آیتم مورد علاقه در یک نقطه برجسته. هنگامی که شما وارد اتاق میشوید و شادی را ببینید، شما، به نوبه خود، شادی دوباره به فضای ارسال کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه پروژهای انجام شده با ما تماس بگیرید.

.

: مهندس پناهی

tarahaneh.com

کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مشاوره
09123104165