برای چیدمان خانه میتوانید از طراحان چیدمان کمک بگیرید. دکوراتور یا کارشناس دکوراسیون هم میتواند برای این بخش به شما کمک کند. برای چیدن منزل به سبک جدید از تغییر نترسید و برای آن مشتاق باشید. انتخاب سبک لوازم ، مسیر حرکتی ، جاگذاری مبلمان ، اندازه لوازم ، ترکیب رنگها ، جاگذاری اکسسوری بخشی از کارهای مشاور و طراح چیدمان است.

چیدمان خانه به سبک طراحانه
چیدمان خانه به سبک طراحانه

چیدمان خانه چجوری باید باشه؟

“مطمئن باش که اگه نیاز ذهنیتو خوب بیان کنی، بهترین وضعیت تغییر فضا رو بدست میاری”

برای چیدمان داخل منزل باید بدانید چطور طرح و ترکیب بندی کاملی به بخش های مختلف خانه بدهید. در ادامه چند روش برای چیدمان معرفی شده است. اشتیاق و میل به پیشرفت همیشه باید تو محل زندگیتون باشه

چیدمان منزل به سبک طراحانه
چیدمان منزل به سبک طراحانه

لوازم خونه رو چجوری بچینم؟

نکته اول اینکه خانه را خوب ببینید. کارشناس طراح یا دکوراتور با این کار از کم و کیف سبک دکوراسیون خانه شما آگاه میشود. با این کار اندازه خانه و استایل لوازم بهتر سنجیده میشود. در واقع از یک سبک یا دیدگاه یکدست استفاده میکنیم.

چیدمان دکوراسیون خانه
چیدمان دکوراسیون خانه

یعنی اگر خانه شما ظاهر مدرن دارد از این سبک استفاده میکنیم. اگر ظاهر مینیمال یا کلاسیک یا سبک های دیگر را دارد با همان روند چیدمان خانه را ادامه میدهیم. برای طراحی چیدمان خانه شناخت سبک خیلی مهمه و میتونید در منوی “جستجو” سبکهای دکوراسیون رو دنبال کنید.

گام دوم مشخص کردن مسیر های تردد است. کارشناس چیدمان خانه با این کار بیشترین جاهایی که شما رفت وآمد دارید را شناسایی میکند و بهترین چیدمان را به شما پیشنهاد میدهد. اگر شما ذهنیتی ندارید آن را به عهده مشاور چیدمان خانه بگذارید.

مشاوره چیدمان منزل
مشاوره چیدمان منزل

گام سوم مشخص کردن جای نقطه های تاکیدی در خانه است. یعنی مهترین جاهی خانه را که همه افراد رو به آن سمت مینشینند را پیدا میکنیم. معمولا در خانه کسی به سمت سرویس بهداشتی یا آشپزخانه نمیشنشیند و زاویه دید همه به سمت تلویزیون یا پنجره های رو به تراس است. تلویزیون نقش مهمی در چیدمان خانه دارد. با انتخاب مناسب جای تلویزیون میتوانیم چیدمان مبلمان تی وی را انتخاب کنیم.

طراح چیدمان خانه
طراح چیدمان خانه

گام چهارم برای مشاوره چیدمان منزل ، استفاده از لوازم متناسب با متراژ خانه است. یعنی اگر شما خانه ای با متراژ ۵۰ تا ۱۰۰ متر دارید بهتر است از تعداد مبلمان کمتر و سایز کوچکتر استفاده کنید. مرحله پنجم استفاده از نورپردازی مناسب است. هر جایی که ست مبلمان چینش میشود بهتر است نورپردازی خاص خود را داشته باشد. یعنی مبلمان پذیرایی نورپردازی جداگانه بدهیم و برای میز غذا خوری نورپردازی مخصوص خودش را بدهیم.

مشاوره چیدمان آشپزخانه
مشاوره چیدمان آشپزخانه

در مرحله ششم هماهنگی بین رنگها و ترکیب رنگها را مورد بررسی قرار میدهیم. یعنی رنگهایی که کنار هم هستند ، یا کنتراست یا هارمونی خوبی داشته باشند. استفاده از رنگ های با تم سرد و خاکستری یا رنگهای با تنالیته گرم و پر حرارت میتواند بخشی از پیشنهاد های یک مشاور چیدمان برای خانه شما باشد.

در مرحله هفتم به استفاده و کنار هم گذاشتن اکسسوریها توجه میکنیم. یعنی لوازم جانبی مرتبط در دکوراسیون استفاده کنیم. معمولا از تابلو ها ، گلدان و چراغهای پایه دار و کوسن و قالیچه های کوچک برای این کار استفاده میشود.

مشاوره چیدمان اتاق
مشاوره چیدمان اتاق

برای چیدن دکوراسیون خانه انجام این مراحل لازم است و ممکن است برای بعضی از خانه ها ، با انجام چند نکته ساده ترکیب فوق العاده ای بدست بیاید و بعضی خانه ها هزینه بیشتری داشته باشند.

ما را در شبکه های اجتماعی هم دنبال کنید. دوس داریم همگی از سبک و استایل شیک لذت ببرید و بخاطرش هر روز یه نکته درباره چیدمان بهتون آموزش میدیم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *