573 بازدید چیدمان در تهران

 
 • چیدمان در تهران
 • چیدمان کردن دکوراسیون
 • انجام چیدمان اصولی و زیبا
 • چیدمان در سبک های متفاوت
 • ایده های زیبا جهت چیدمان
 • بهترین شکل چیدمان دکوراسیون داخلی
 • چیدمان مدرن دکوراسیون
 • برای مشاهده نمونه کارها لطفا از اینستاگرام طراحانه و تلگرام طراحانه دیدن فرمایید :
 • آدرس اینستاگرام طراحانه https://www.instagram.com/tarahaneh_com
 • آدرس تلگرام طراحانه http://t.me/tarahanehcom
 • .

چیدمان

برای انجام چیدمان در دکوراسیون داخلی ابتدا باید با نحوه استفاده از اصول اولیه طراحی برای تزئین خانه آشنا باشید تا بتوانید چیدمان زیبا و کاربردی داشته باشید. این قوانین و اصول تزئینی به اندازه کافی ساده هستند که اکثر افراد به راحتی می توانند آنها را اعمال کند.

 • قوانین شماره های عجیب را دنبال کنید
قوانین شماره های عجیب را دنبال کنید

قوانین شماره های عجیب را دنبال کنید

ایده اساسی این قانون این است که جزئیات و اشیائی و آکسسوری هایی که در عدد فرد مرتب شده یا دسته بندی می شوند جذاب تر، به یاد ماندنی تر و مؤثرتر از جفت شدن عدد زوج هستند. این کمک می کند تا گروه بندی از اشیاء در ارتفاع های مختلف، اشکال و بافت های متفاوت شکلی زیبا از چیدمان را برای ما ترسیم میکنند. به عنوان مثال به تصویر بالا نگاه کنید. سه گلدان، همه در ارتفاع های مختلف و با اشیای متفاوت تزیین شده اند.

 • پیدا کردن نقطه کانونی برای هر فضا
پیدا کردن نقطه کانونی برای هر فضا

پیدا کردن نقطه کانونی برای هر فضا

بیشترین تأکید در چیدمان کردن دکوراسیون داخلی یافتن نقاط کانونی هر فضاست.. این چیزی است که چشمان شما به طور طبیعی وقتی وارد اتاق می شوید بیشتر به سمت خود جذب میکند. بنابراین در شروع هر چیدمان یافتن نقطه کانونی اتاق شروع خوبیست.به عنوان مثال، اگر می خواهید از یک اتاق برای خواندن و مطالعه استفاده کنید، شما می توانید قفسه کتاب را به عنوان نقطه کانونی برای فضای اتاق خود ایجاد کنید. همچنین به راحتی با استفاده از یک قطعه بزرگ مبلمان برای نشان دادن نقطه کانونی کافیست.    شما می توانید یک قطعه بزرگ از آثار هنری را به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک آینه بزرگ نیز به خوبی در این زمینه کار خواهد کرد.

هنگامی که نقطه کانونی اتاق را پیدا کردید،شروع به  تزیین اطراف آن کنید. از رنگ اصلی خود در عناصر دکوراسیون و در بقیه اتاق استفاده کنید. در مثال بالا، شومینه که نقطه کانونی اتاق است به رنگ  سفید میباشد. دیوارهای قرمز رنگ آن را برجسته می کنند، و شمع های سفید،گل های ارکیده در اطراف اتاق  نقطه کانونی که شومینه است را تقویت می کند.

 • قوانین اندازه گیری اولیه را بدانید
قوانین اندازه گیری اولیه را بدانید

قوانین اندازه گیری اولیه را بدانید

در چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی بایستی به اندازه هاو فاصله های مناسب در قراردادن وسایل و اثاثیه در کنار هم آگاه باشیم تا بتوانیم دکوراسیون زیبایی را خلق کنیم. اندازه گیری های خاصی برای تزئینات وجود دارد که دکوراسیون اتاق را بهتر می کند.به عنوان مثال فاصله بین میزهای قهوه خوری  و مبلمان باید حداقل ۱۵ سانتیمتر باشد.رعایت فاصله مناسب بین مبلمان و میز تلوزیون را از یاد نبرید.با استفاده از ارتفاع پرده ها در هنگام آویزان نمودن آنها میتوان توهم افزایش ارتفاع سقف را ایجاد کنید.

دقت در تناسب اندازه ها در طراحی داخلی

دقت در تناسب اندازه ها در طراحی داخلی

اگر فضای کوچکتر دارید، ممکن است یک فرش کوچکتر را انتخاب کنید.

 • فضای منفی خود را در نظر بگیرید
فضای منفی خود را در نظر بگیرید

فضای منفی خود را در نظر بگیرید

در طراحی، فضای منفی ناحیه ای است که توسط طراح قابل پوشش نمیباشد. اغلب این منطقه نواحی سفید در دیوارهای شماست که بایستی طیبق اصول و قوانین چیدمان از آن قسمت ها نیز در طراحی بهره برد. دکوراسیون با فضای منفی می تواند کمی پیچیده باشد، اما باکمی مهارت قابل زیباسازیست.

 • نورپردازی مناسب را از یاد نبرید
نورپردازی مناسب را از یاد نبرید

نورپردازی مناسب را از یاد نبرید

روشنایی عمومی در کنار نورپردازی برای جلوه دادن بیشتر دکوراسیون داخلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. استفاده از لامپ های ال ای دی در زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش برجسته ای ایفا میکنند.

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه چیدمان کردن دکوراسیون در مناطق مختلف تهران از جمله شهرک غرب, سعادت آباد , کوی فراز, زعفرانیه, ولنجک, نیاوران, اقدسیه, جماران , الهیه, قیطریه, کامرانیه, پونک, آریاشهر, شمال تهران و غرب تهران میباشد.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

برای دکوراسیون و طراحی داخلی خود با ما تماس حاصل فرمایید:

.

با تشکر – مهندس پناهی

مشاوره
09123104165