706 بازدید چیدمان دفتر کار

 
  • چیدمان دفتر کار
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ یا تماس بگیرید.
  • .

 

چیدمان لوازم و مبلمان بستگی به نوع کار شما دارد. قبل از طراحی میزتان یک لیست از وسایلی که برای کار روزانه احتیاج دارید تهیه کنید. تا چیزی از قلم نیفتد. سپس وسایلی که در لیست شما هستند را در میزتان بچینید. سعی کنید فقط وسایل ضروری روی میز شما باشند.
مرکز میز مهمترین قسمت میز است، با توجه به نوع کارتان و وسایلی که استفاده می کنید، سعی شود پرکاربردترین وسیله در قسمت وسط میز قرار گیرد. مثلا اگر با کامپیوتر کار می کنید آن را در مرکز میز قرار دهید، اگر میزتان برای مطالعه است محل قرار دادن کتاب در مرکز میز باشد، و یا هر وسیله دیگری که بخش اصلی کارتان است را در مرکز میز قرار دهید.
یکی از وسایلی که خیلی ظاهر میز را شلوغ نشان می دهد و نظم میز را بهم می ریزد، سیم هاهستند. سعی کنید آن ها را کاملا از دید مخفی و یا همه آن ها را در یک قسمت متمرکز کنید. البته بعضی از این کابل ها ممکن است در طی روز لازم باشند و باید نزدیک شما قرار بگیرند.
در چیدمان میزتان سعی کنید حس انباشتگی منتقل نشود و حد امکان ظاهر میز را ساده و زیبا طراحی کنید تا با آرامش به کارهایتان برسید. یک فضای کاری شلوغ باعث می شود تمرکز شما به کارتان کم شود.

اگر علاقه به گیاهان دارید پیشنهاد می کنم حتما یک یا چند گیاه کوچک روی میز کارتان بگذارید، گیاهان ارتباط فرد را با دنیای طبیعی حفظ می کنند و باعث آرامش می شوند. همچنین رنگ سبز طبق گفته روانشناسان خلاقیت را تقویت می کند.

چیدمان دفتر کار و اداری

چیدمان دفتر کار و اداری

عوامل گوناگون محیطی و اصول ارگونومیک نیز در طراحی محیط و میز کار اهمیت دارند. نور یکی از مهمترین عواملی است که باید به آن توجه کنید، سعی شود میزتان نزدیک پنجره باشد، نور کافی در بهبود کارها تاثیر زیادی دارد و به زیبایی میزتان می افزاید. همچنین اندازه و ارتفاع میز باید متناسب با قد و صندلی فرد انتخاب شود.

تمیزی میز تاثیر زیادی به عملکرد کاری ما دارد. قبل و بعد از کار حتما با یک دستمال روی میزتان را پاک کنید.
برای یادداشت کردن کارهایتان جایی برای گذاشتن یک دفترچه کوچک قرار دهید. همچنین می توانید برا ی نوشتن کارهای ضروری همان روز، از برچسب های رنگی شاد استفاده کنید.
در طراحی میز باید به زیر میزتان نیز توجه کنید، آن جا محل قرار گرفتن سیم های وسایل برقی شما هستند، اگر تعداد آن ها زیاد هستند و برای اینکه فراموش نکنید کدام کابل برای کدام وسیله است، می توانید روی آن ها علامت بگذارید و یا با نوارهای رنگی آن ها را از هم جدا کنید.

چیدمان و نورپردازی دفتر کار

چیدمان و نورپردازی دفتر کار

مدتی پیش برای طراحی میز کار مطلبی نوشتم و در آن نوشته یکی از مواردی که برای چیدمان میز پیشنهاد شد، استفاده از گیاهان بود، زیرا علاوه بر زیبایی باعث آرامش و شادی روح می شوند، همچنین طبق گفته روانشناسان رنگ سبز خلاقیت را نیز تقویت خواهد کرد.
در این مطلب یک روش جدید و حرفه ای برای نگهداری گیاهان در محیط کار معرفی می کنم. استفاده از این روش باعث می شود در یک محیط سالم ، زیبا و با طراوت کار کنیم.

این روش دارای میزهایی است که درون آن ها کمی فضای خالی هوا وجود دارد. ساختار اینگونه میز ها به شکل یک سیستم هیدروپونیک عمل می کند. کشت هیدروپونیک شیوه ی کشت بدون خاک می‌باشد. در این روش متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری می کنند. سپس به جای خاک، مواد لازم برای گیاه را در آبی که به آن داده می‌شود مخلوط می کنند. گیاه، با استفاده از غذای محلول در آب و مواد نگهدارنده بی اثرمانند پرلیت تغذیه و نگهداری می شود.
برای آبرسانی به گیاهان در اطراف میز لوله هایی از جنس فولاد و مس همراه با یک قیف کوچک وجود دارد و از آنجا گیاهان را آبیاری می کنند.
این  پروژه ی تحقیقاتی که پایه و اساس آن در سخنرانی های TED نیز معرفی شد، طرحی است که از تلفیق فضای بسته و باز الهام گرفته شده است.
اگر در ایران بتوان این روش را پیاده سازی کرد، در روحیه و انگیزه کارکنان بسیار موثر خواهد بود.
حتی اگر امکاناتی به این شکل وجود نداشت شما می توانید محیط کار خود را به روش ساده تر با گیاهان تزیین کنید که درروحیه و عملکرد کاری شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

برای دیدن نمونه پروژهای دکوراسیون و یا مشاوره پروژه خود با ما تماس بگیرید.

(مهندس پناهی)

شماره دفتر: – ۰۲۱

.

: مهندس پناهی

tarahaneh.com

مشاوره
09123104165