918 بازدید چیدمان منزل

 
  • چیدمان منزل
  • مشاوره و بازدید توسط طراح با هماهنگی قبلی
  • برای مشاوره با شماره همراه ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ یا ۸۸۵۶۰۳۷۵ تماس بگیرید.
  • شهرک غرب | بلوار فرحزادی | روبروی اریکه ایرانیان

چیدمان منزل یکی از راههای سریع و ارزان در تغییر خانه و محل کار به شمار میرود که در آن تا حد زیاد از تخریب و بنایی پرهیز میشود. در این بخش معمولا تغییرات با استفاده از رنگ و ترکیبات رنگی و جابجایی لوازم و مبلمان انجام میشود.

در چیدمان استفاده از نورپردازی ، پارچه و پرده ، رومبلی ، ظروف دکوری ، گلدان و اکسسوری اهمیت زیادی دارند و کاربرد متناسب و به جای آنها تاثیر چشمگیری در فضا دارد. با خانه دیزاین همراه باشید.

کشیدن پلان : قبل از هر تغییر و جابجایی در وضعیت موجود، ابتدا نقشه ساختمان رابکشید و جابجایی ها را روی پلان نشان دهید. برای این کار اتاق را رولوه کنید پنجره ها ، درها ، تهویه مطبوع ووسایل الکتریکی را روی پلان جانمایی کنید. سپس روی یک کاغذ شطرنجی چیدمان پلان را بکشید. می توانید از برنامه های آنلاین ، برای کشیدن فضا و تست کردن چیدمان های مختلف استفاده کنید. این قسمت بیشتر از اینکه قسمتی از کارتان باشد، جنبه تفریحی برایتان خواهدداشت پس لذت ببرید.

کارکرد اتاقها: به نوع کاربری اتاق وتعداد افرادی که از اتاق در حالت معمول استفاده می کنند، دقت کنید. اهمیت این مساله در این است که می توانبد نوع مبلمان و تعداد آن را مشخص کنید. مسیر حرکت و گردش : در اتاق ناهار خوری هر طرف میز ناهارخوری باید حداقل ۱۲۰ سانتی متر از دیوارها یا از چیدمانهای دیگر فاصله داشته باشد.اگر یک طرف میز ناهار خوری مسیر تردد نداشته باشیم،این اندازه می تواند ۹۰ سانتی متر باشد.

چیدمان منزل

چیدمان منزل

حداقل فاطله تخت ار ورودی ۹۰ سانتی متر است. انتخاب نقطه کانونی فضا: نقطه کانونی اولین منطقه ای است که به محض ورود به اتاق توجه شما را جلب می کند.مثل شومینه،تلویزیون،… آن را پیدا کنید. حالا مبلمان را جاسازی کنید.

معمولا قطعه بزرگتر مقابل نقطه کانونی قرار می گیرد. اگر می خواهید در اتاق تلویزیون نگاه کنید ،فاصله بین مبل وتلویزیون باید حداقل ۳ برابر سایز صفحه تلویزیو ن باشد(ترسیم قطر ها)بنابراین اگر تلویزیون شما ۴۰ اینچ باشد ،مبل شما باید ۳ متر با تلویزیون فاصله داشته باشد. الویت بندی در چیدمان : ابتدا بزرگترین قطعه را در اتاق جاسازی کنید. مثلا مبلمان بزرگ اتاق نشیمن یا تخت در اتاق خواب ، که معمولا مقابل نقطه کانونی قرر می گیرد.

فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری مبل و صندلی ها از یکدیگر فضای مناسبی جهت گفتگو ایجاد می کند. به جز مواردی که اتاق خیلی کوچک باشد.

چیدمان متقارن: معمولا این نوع چیدمان برای فضاهای رسمی مانند پذیرایی استفاده می شود،و چیدمان های غیر متقارن به فضای شما حالت خودمانی تری می دهد. چیدمان بر اساس ترددها: به ترددها فکر کنید.راه هایی که برای کرود وخروج لازم داریم.ترددها نباید با گذاشتن قطعات بزرگ بسته شوند. عرض مسیرهای تردد بین حداقل ۷۵ سانتی متر تا حداکثر ۱۲۰ سانتی متر ، بسته به اندازه و کاربرد فضا،متفاوت است.

سعی کنید چیدمان به گونه ای باشد که بتوان در اطراف آنها حرکت کرد،نه از وسط آن وقتی که عده ای مشغول صحبت هستند.اگر ترددها از وسط اتاق می گذرند ،بهتر است که دو فضای کوچکتر نشیمن داشته باشیم ،تا یک فضای بزرگ در وسط آن. تنوع مبلمان و وسایل دکوری: سایز مبلمان را متفاوت در نظر بگیرید،تا چشمان شما در اتاق گردش کند.وقتی یک قطعه بزرگ یا بلند را در یک اتاق قرار می دهید، با قرار دادن قطعه دیگری با همان سایز در سمت دیگر به چیدمان تعادل ببخشید.

از کنار هم قرار دادن دو شیئ بلند در کنار هم خودداری کنید. تضاد(کنتراست) در جزییات دکوراسیون داخلی: خطوط صاف ونوک تیز را با خطوط منحنی در کنار هم قرا دهید.

(چیدمان منزل ، چیدمان خانه ویلایی در شهرک غرب ، چیدمان مبلمان خانه، چیدمان منزل در شهرک غرب ، چیدمان خانه در نیاوران ، چیدمان اثاثیه ، چیدمان اثاث خانه ، چیدمان اثاث منزل، چیدمان منزل مسکونی ، چیدمان لوکس اثاث منزل ، تغییر چیدمان اسباب و مبلمان ، چیدمان خانه به سبک روستیک ، چیدمان ویلا به سبک باروک ، طراحی چیدمان لاکچری ویلا ، چیدمان کلاسیک خانه ، نورپردازی کلاسیک ، چیدمان سالن پذیرایی کلاسیک ، چیدمان مینیمال ، چیدمان پست مدرن ، تغییر چیدمان ، تغییر چیدمان ویلایی ، چیدمان روستایی ، چیدمان نو ، چیدمان جدید اتاق پذیرایی و اتاق خواب)

اگر میلمان شما مدرن و با خطوط صاف یا گوشه دار است ،آن زا با یک میز گرد کامل کنید. اکر در مبلمان شما از خطوط منحنی استفاده شده ، یک تکه گوشه دار هم به آن اضافه کنید. مثلا مبلمان استیل با منبت کنار یک صندلی تمام پارچه، یک صندلی پایه دار کنار یک میز بدون پایه ،یا یک مبل تمام پارچه کنار یک میز با پایه های بلند منبت کاری شده مناسب هستند.

 

برای دیدن نمونه پروژهای دکوراسیون و یا مشاوره پروژه خود با ما تماس بگیرید.

شماره همراه: ۰۹۱۲۳۱۰۴۱۶۵ (مهندس پناهی)

شماره دفتر: ۸۸۵۶۰۳۷۵ – ۰۲۱

شهرک غرب | بلوار فرحزادی | روبروی اریکه ایرانیان

با تشکر از تماس شما: مهندس پناهی

tarahaneh.com

مطالب مرتبط :
کلمات مرتبط: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,