دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محلی برای اجتماعات کوچک خانوادگی است و بیشترین ساعات کنار هم بودن افراد در این اتاق کنار هم شکل میگیرد. دکوراسیون این اتاق بهتر است احساسی از همبستگی اعضای خانواده را به نمایش بگذارد.

روش چیدمان اتاق نشیمن، بسیاری از روحیات و خلقیات شما را نمایان می‌كند. بنابراین برای تعیین سبك چیدمان این فضا، ابتدا باید انتخاب كنید كه دوست دارید چه حس و حالی به میهمانان و اعضای خانواده خود بدهید.

ترجیح می‌دهید فضای نشیمن منزل شما چه حس و حالی داشته باشد، خیلی راحت باشد، یا نه فضایی كاملا رسمی و خشك داشته باشد؟ دوست دارید اتاق نشیمن خانه‌ شما خیلی رسمی یا معمولی باشد؟ ترجیح می‌دهید در آن از رنگ‌های شاد و روشن یا رنگ‌های خنثی استفاده كنید؟ دوست دارید فضای سنتی داشته باشید یا مدرن؟ همچنین دوست دارید پوشش پنجره‌های اتاق نشیمن شما از چه نوع و چه جنسی باشد؟ در زیر به چند نمونه از این اتاق‌های نشیمن اشاره شده است كه می‌توانند شما را در تصمیم‌گیری یاری كنند.

اتاق نشیمن به سبك هنری: این اتاق‌ بسیار درخشنده و البته كمی سنتی طراحی شده است. برای این منظور، طراح از مبلمان با سبك مشكی براق استفاده كرده و عمده رنگ غالب در این اتاق، نقره‌ای است. همه چیز در این اتاق درخشان و براق است.

اتاق نشیمن راحت: این اتاق‌ فضایی بسیار جذاب، راحت و مرتب دارد. از خصوصیت بارز این فضا، استفاده از دو رنگ متفاوت برای شاد و پر‌انرژی كردن محیط است. همچنین حضور نور طبیعی این فضا را سرشار از آرامش و نشاط كرده است. صاحب‌خانه با قرار دادن عكس‌های رنگی مورد علاقه خود زیر شیشه‌ میز پذیرایی، علاوه بر به نمایش گذاشتن علایق شخصی خود، جلوه‌ای هنری به میز پذیرایی داده است.

اتاق نشیمن معمارانه: چنین اتاق‌هایی با داشتن فضاهای طبیعی مثل چوب‌های بی‌حفاظ، سقف‌های گنبدی، كف‌پوش‌های سنگی و شومینه‌های گچی با مبلمانی نیمه‌مدرن متعلق به قرون وسطی، گویای سبكی معمارانه است.

اتاق نشیمن گرم: از مشخصات اینگونه نشیمن‌ها تركیب مبلمان معاصر با آنتیك است كه از خصیصه‌های دكوراسیون به سبك آمریكایی به شمار می‌آید. پتینه‌های روی مبلمان چوبی و تضاد آن با بافت‌های چرمی و همچنین سقف‌های چوبی نقاشی شده، فضایی كاملا گرم به وجود آورده است.

اتاق نشیمن با رنگ‌های زنده آبی و سفید: در این اتاق قرار گرفتن آینه سبك كویین در كنار تاقچه، به صورت ماهرانه‌ای به دیوار رو‌به‌روی مبلمان رنگ بخشیده و به زیبایی مبلمان آبی و سفید افزوده است.

اتاق نشیمن زیبا و دل‌فریب: قرار گرفتن شومینه‌ای با سنگ‌های تراشیده شده با دست به صورت متقارن در وسط این فضا و همچنین میز قهوه‌خوری و یك جفت مبلمان.

دکوراسیون کلاسیک یک سبک مربوط به قرن 17-19 اروپا میباشد که در طراحی داخلی سعی بر آن شده از هنر، ادبیات، موسیقی، معماری. محدودیت، تقارن و غیره استفاده شود و نیز در آن از مواد با کیفیت استثنایی، اشکال هندسی واضح بهره میبرند.امروزه روش های بسیاری برای طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون اتاق خواب وجود دارد که یکی از آن کاغذ دیواری میباشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب با هزینه بسیار کمتر از نقاشی و رنگ دیوار، رنگ و رویی به دکوراسیون اتاق خواب می بخشد که در بعضی موارد حتی از نمونه های رنگ و نقاشی شده هم زیباتر و دلنشین تر می شوند. کاغذ دیواری همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای تزیین دکوراسیون اتاق خواب هایی است که اتمسفری دلگیر و افسرده دارند، در حقیقت کاغذ دیواری برای چنین اتاق هایی مانند چاشنی برای غذا است.

انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک باید هماهنگ با دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب باشد. دکوراسیون کلاسیک سبکی جذاب و آرامش­‌بخش است که دارای شکوه و جلال خاصی است. این سبک تأکید زیادی روی خطوط و فضاهای منحنی دارد. عناصر مورد استفاده در این سبک معمولا چوبی و ظریف و البته کار شده است. اگر تمایل دارید طرح و نقشی خاص را با جلوه‌ای جذاب و متمایز بر دیوار داشته باشید یا منظره‌ای دیدنی را روی دیوار خانه خود ایجاد کنید، تنها راه، استفاده از کاغذ دیواری است؛ زیرا در صورتی که شما در زمینه هنر طراحی و نقاشی توانایی خوبی نداشته باشید، ایجاد طرح و نقش زیبا روی دیوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراین اینجاست که کاغذ دیواری بهترین گزینه برای دکوراسیون است.

برای دکوراسیون و دیزاین خانه های آپارتمانی بین 40 تا 50 متر هر سانتیمتر خانه اهمیت زیادی دارد. برای چیدمان و دیزاین آنها چد رویکرد وجود دارد که مهمترین آنها خانه های با محصولات و مبلمان و فضاهای چند عملکردی است. با این روش میتوان از هر وسیله انتظار چند عملکرد نزدیک را داشت.

در طراحی داخلی خانه و سوییت های مسکونی کوچک بین 30 تا 50 متری سایز ابزار و مبلمان کوچک اولویت دارد. معمولا مبلمان با فرمهای مدرن مینیمالیستی مخاطب بیشتری نیز دارد.

مترجم و گردآورنده:میترا مروتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165