دکوراسیون داخلی منزل

  • دکوراسیون داخلی منزل
  • چیدمان داخلی منزل
  • بازسازی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل

برای داشتن دکوراسیون داخلی منزل هارمونیک، بیشتر به دنبال وسایلی مانند مبلمان شیک، لوستر و چراغ ها خاص، پرده، فرش هستیم. اما لازم به ذکر است همانقدر که انتخاب وسایل شیک در دکوراسیون داخلی منزل تاثیرگذار است، رنگ های بکار برده شده در آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. ترکیبات رنگی ست اثرات احساسی و روانی خوشایندی برای ما دارند.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

اگر شما به دنبال خانه های الهام بخش هستید، میتوانید سری به خانه های نیویورک بزنید. این پست خانه ای لوکس را مورد بررسی قرار می دهد.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

اولین خانه که مورد بررسی قرار میدهیم، این خانه باشکوه با 4،871 فوت مربع و دوبلکس میباشد. در این طراحی از عناصر فلزی و الگوهای هندسی بلوکی همچنین تم های سیاه و سفید و مبلمان کلاسیک بیشتر استفاده شده است.همچنین سقف خانه دارای طراحی پیچیده میباشد.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

در این تصویر نمایی از الگوهای هندسی را مشاهده میکنیم. یک تیغه کوچک فاصله بین نیمکت و اتاق ناهارخوری را ایجاد میکند.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

یک نمای داخلی از آشپزخانه میباشد که در طراحی آن از شلوغی جلوگیری شده است.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
نمایی از طراحی اتاق خواب

رنگ یک زبان جهانی و غیر کلامی است، می تواند احساسات و رفتارهای مختلفی را بوجود آورد و فضایی را کاملا دلپذیر و جذاب سازد و یا برعکس، فضایی را بسیار دلگیر کند. شما با استفاده از رنگهای مختلف میتوانید فضایی آرام و یا پرجنب و جوش، پر انرژی و یا ساکت و بی روح خلق کنید. حالا اجازه دهید رنگ های پرطرفدار که در دکوراسیون استفاده می شوند را بررسی کنیم و ببینیم که هر کدام چه اثراتی تولید می کنند، به طوری که شما می توانید آنها را با توجه به اثرات آنها انتخاب کنید.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
نمایی از حمام
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

دومین منزلی که مورد بررسی قرار میدهیم، این آپارتمان با شکوه است دارای متراژ 6471 متر مربع است که این اتاق بزرگ دارای سقف بلند و دوقلو است. این طراحی داخلی، طراحی مد روز و پر زرق و برقی میباشد که سلیقه های مینیمالیستی امروز را نیز حفظ می کند. فضای بیشتری از این محل زندگی، اختصاص به فضای ناهارخوری و نشیمن داده شده است.

مجسمه ها روی پایه های کوتاه خود کنار دیوارها قرار دارند؛ همچنین، از لوستر های مشهور 1958 گینو سرفاتتی در بالای میز استفاده شده است.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

استفاده از رنگهای روشن در هر کجایی از دکوراسیون داخلی خانه می تواند یک کار جالب و بی نظیر باشد. در حالی که می خواهید توجه چشم رابه سمت آن جلب کنید و نقطه ی مورد علاقه و سرگرم کننده را به این بخش ها اضافه کنید، ممکن است دشوار باشد که بدانیم از کدام رنگ روشن برای کدام  قسمت استفاده نماییم تا نتیجه نهایی کار با احساس زیباشناختی کل خانه مطابقت داشته باشد.

هنگامی که ما در مورد رنگ های طراحی داخلی صحبت می کنیم،باید بدانیم که رنگ ها به صورت تصادفی استفاده نمی شوند. در نگاه اول ممکن است فکر کنیم که انتخاب رنگ برای یک اتاق نشیمن و یا برای کل خانه ما بسیار آسان است زیرا ما رنگی را انتخاب میکنیم که دوست داریم. در بسیاری موارد نتایج بسیار خوب است، اما در بیشتر موارد، اگر شما هیچ آگاهی در زمینه  رنگ ها ندارید ونمیدانید چه ترکیب هایی برای سبک خانه شما عالی است، نتایج ممکن است با ظاهر حرفه ای هیچ ارتباطی نداشته باشد.

ابتدا باید بدانیم که ما سه رنگ اولیه داریم: زرد، قرمز و آبی. هنگامی که این رنگ های اصلی را با هم ترکیب می کنیم، رنگ های ثانویه را دریافت می کنیم: زرد و آبی سبز، زرد و قرمز نارنجی، آبی و قرمز بنفش است. مخلوط کردن رنگ های اولیه با مواد ثانویه، ما می بینیم که رنگ های رنگی که رنگ های ترتیب نامیده می شوند. رنگ های تکمیلی در نمودار در مقابل یکدیگر قرار دارند. هر جفت رنگ مکمل یکدیگر است و یک رنگ خنثی ایجاد می کند. هر فرد رنگ ها را به عنوان سرد یا گرم درک می کند.

استفاده از اثرات روحی رنگ سفید برای ایجاد یک نگاه تازه و تمیز در خانه شما بسیار مناسب است. مردم چیزهای مختلف را سفید می کنند. سفید برای ایجاد ظاهرو فضایی، آرام و خالص استفاده می شود. اگر در یک اتاق بر روی دیوار، مبلمان یا کف مورد استفاده رنگ سفید قرار گیرد، ممکن است تصور کنید که آن سطح بسیار بالاتر از آن است که دیده میشود و می تواند یک طراوت تازه را به ارمغان بیاورد. اگر نمیخواهید اتاق بسیار رنگارنگ داشته باشید، شما می توانید سفید را در ترکیب با سایر رنگ های خنثی استفاده کنید. سیاه، قهوه ای یا خاکستری با رنگ سفید بسیار مناسب است. برای استفاده از اثرات روانشناختی رنگ سفید، شما نباید زیاد از آن استفاده کنید، فقط برای تأکید بر موارد خاصی از جمله پنجره ها و فریم های درب

طراحی داخلی به رنگ خاکستری شکلی رسمی تر به دکوراسیون داخلی ارائه می دهد که ظرافت طراحی داخلی را به شکل بدون محافظه کاری به ما نشان خواهد داد.. اثر رنگ خاکستری بسیار به سایه رنگی که شما از آن استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر خاکستری رنگ زرد داشته باشد ممکن است افسرده شود، به ویژه اگر در اتاق های مختلف از سایه های قهوه ای استفاده می کنید. اما یک سایه زیبا از خاکستری، در ترکیب با رنگ سفید بسیار روشن، می تواند یک ظاهر تمیز و طراوت ایجاد کند. اگر شما بیش از حد بسیاری از مناطق خاکستری تبدیل به  رنگ غالب شده و ایجاد یک محیط خسته کننده میکند.

شما می توانید از رنگ صورتی برای ایجاد فضای تازه و زیبا در خانه استفاده کنید. در بسیاری از کشورها، رنگ صورتی رنگ به عنوان رنگ فمینین دیده می شود و اغلب با همه چیز مربوط به دختران مرتبط است. به طور کلی، در طراحی داخلی، اثرات روانشناختی رنگ صورتی تسکین دهنده و راحت است.

از اثرات روحی رنگ بنفش برای ایجاد یک محیط لوکس و گران قیمت برای خانه خود استفاده کنید اگر دارای سایه ای مایل به آبی باشد، می تواند فضایی آرام ایجاد کند و حال و هوای محیط را  رازآلود نماید. سایه های سرخ مایل به قرمز توجه بیشتری را جذب می کنند و در اتاق تسلط می یابند. رنگ بنفش دارای اعتبار طولانی از حق امتیاز و قدرت است.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

در تصویر نمایی از آشپزخانه را مشاهده میکنید که برای طراحی آن تم صنعتی در نظر گرفته شده است. برای این تم از لوازم فولادی استفاده شده است. میز ناهار خوری، صندلی ها و لامپ آویز کاملا با تم هماهنگ هستند.

 

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
طراحی داخلی خانه در شهرک غرب

در اتاق خواب از یک لوستر بازو سه گانه ساده برای روشنایی استفاده شده است. همچینین دو چراغ خواب تزئینی که علاوه بر روشنایی، زیبایی هم میبخشند.

طراحی داخلی خانه در شهرک غرب
نمای داخلی از حمام

شگفت انگیز است که چگونه اقلام تزئینی کوچک و لوازم جانبی می تواند دردکوراسیون داخلی یک اتاق تاثیر بسزایی داشته باشد. طراحان میدانند که چگونه  این تاثیر را با قرار دادن اشیاء زیبا و جذاب به وجود آورند بنابراین علاوه بر زیبایی که یک قالیچه، مبلمان ,نورپردازی و سایر چیدمان درون یک منزل ایجاد کند ,نمیتوان لزوم وجود این لوازم زیبا را در دکوراسیون داخلی نادیده گرفت. اقلام مختلفی از آکسسوری برای تزین بخش های مختلفی از خانه وجود دارد که ما بر اساس اصول خود از آنها در طراحی داخلی استفاده میکنیم.

انتخاب نابه جا و نامناسب یک لوازم تزیینی نه تنها به زیبا شدن آن مکان کمکی نمیکند بلکه ظاهری زشت را به فضای موجود القا مینماید.به عنوان مثال قرار دادن تابلو بسیار بزرگ بر روی دیواری با اندازه کوچک سبب میشود تا عیب و نقص آن منطقه بیشتر جلوه نماید.به همین جهت  قبل از انتخاب و  یا قرار دادن لوازم جانبی و تزیینی، زمانی را برای مطالعه  آنچه که در فضای شما مناسب است، انتخاب کنید.

به عنوان مثال ما  آینه در مرکز قرار میدهیم و توسط شمع یا گلدان در هر طرف آن نوعی تقارن را در محیط ایجاد میکنیم ، اما این نوع آرایش متقارن می تواند فضای محیط را بسیار تکراری وکسل کننده کند بنابراین سعی کنید تا برای تعادل به جای تقارن سبک جدیدتر و دیگری از چیدمان را فراهم کنید.

طراحانه، برترین گروه چیدمان و دکوراسیون به سبک لوکس آماده انجام پروژه های شما میباشد. 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165