ساخت پله چوبی

ساخت پله چوبی معمولا در تزئینات داخلی لوکس و مجلل کاربرد دارد. برای رسیدن به اثر دلخواه، می توان انواع مختلف چوب را ترکیب کرد. همچنین چوب که به عنوان یک پوشش کف یا دیوار از اتاق استفاده می شود، ممکن است به سمت پله ها گسترش یابد تا هماهنگی کل فضا به دست آید.

اغلب چوب برای گرم کردن و ظرافت به ساختارهای فلزی و بتنی استفاده می شود. پله های چوبی به جز چوب می تواند با سایر مواد مانند: فولاد ضد زنگ، چدن و دیگر عناصر فلزی و از جمله نرده های شیشه ای که جنس شیشه نشکن و مقاوم میباشند ترکیب شوند.

طراحی و ساخت پله دوبلکس
طراحی و ساخت پله دوبلکس

پله در واقع یک راه ارتباطی است که دو یا چند طبقه مختلف را به هم متصل میکند و انسان با انرژی خود آن را طی می کند. در واقع پله تکیه گاهی برای پا هنگام بالا رفتن است. پله ها دارای انواع مختلفی هستند که معمولا از نظر جنس، کاربرد و فرمشان به دسته های مختلفی تقسیم بندی میشوند.

منظور از کاربرد پله این است که پله، در چه مکانی مورد استفاده قرار میگیرد. میتواند در مکان های مختلفی چون: داخل خانه، مراکز آموزشی، بیمارستان ها، ادارات، مراکز تجاری و… قرار بگیرد.

همچنین پله ها میتوانند از نظر جنس، انواعی چون جنس چوبی، بتنی، سنگی، فولادی و… داشته باشند که جنس چوبی پله، یکی از پرطرفدارترین ها میباشد.

طراحی و ساخت پله دوبلکس
پله دوبلکس

یکی از مهمترین جذابیت های داخلی دکوراسیون خانه های دوبلکس، وجود و حضور یک مدل راه پله مدرن در دکوراسیون داخلی خانه است. راه پله خانه دوبلکس ، هر چقدر زیباتر و شکیل تر باشد مسلما به زیبایی فضای داخل خانه هم خواهد افزود ولی اما و اگرهایی در این میان وجود دارد که باعث می شود زیبایی از درجه اهمیت کمتری برخوردار باشد.پله های دوبلکس میتوانند مستقیم یا پله چوبی گرد و پیچ باشند.

ساخت پله چوبی دوبلکس
ساخت پله چوبی دوبلکس

هر کدام از آنها دارای نکاتی مثبت و منفی مختص به خود هستند. هرچند، پله های گرد، نسبت به سایر مدل ها فضای کمتری را اشغال کرده و به خود اختصاص داده است. علاوه بر این ویژگی، این نوع پله ها دارای طرح های زیبایی هستند که همین باعث محبوبیت زیادشان شده است.

یکی از مهمترین عوامل در زیبایی هر خانه و ویلا بر عهده فضاهای جانبی است. پله یکی از این فضاهاست. پله های چوبی نمونه موفق و لاکچری فضاهای جانبی خانه به شمار میروند.

به هیچ عنوان در هیچ بخش از ساختمان تک پله قرار ندهید، زیرا چشم انسان قادر به دیدن آن نیست و زمین می خورد.
حداقل عرض پیشنهادی برای عرض کل دستگاه پله 90 سانتی متر پیشنهاد می شود.
برای اندازه برداری و ساخت و نصب پله تمام چوبی یا پله چوبی با شاسی فلزی میتوانید با مجموعه ما همکاری داشته باشید.

اندازه برداری و ساخت پله چوبی با شاسی فلزی

اندازه برداری و ساخت پله چوبی با شاسی فلزی امکان ترکیب بدنه محکم و ماندگار با جلوه رویه چوب را بوجود می آورد. رویه چوب ممکن است از جنس راش، روس ، بلوط ، گردو ، ممرز ، افرا ، چنار ، ون یا هر چوبی باشد. ولی در بازار داخلی ایران چوبهای راش و روس دسترسی بیشتری دارند.

برای ساخت پله های چوبی برای طراح و پیمانکار ، اولویت کیفیت محصول است و قیمت پله اولویت بعدی قرار دارد. یک پله ایده آل ، پله ای با تعداد کف پله کافی ، شیب مناسب ، طول کف پله زیاد با رویه و جلا میباشد.

پله های چوبی میتوانند تک محور یا دو محور باشند. از نوع پله های خمیده یا ساده باشند. میتوان با نورپردازی و استفاده از نرده های شیشه ای سبک کلاسیک پله ها را به مدرن تبدیل کرد.

طراحی و ساخت پله چوبی با شاسی فلزی برای ویلا و خانه های دوبلکس و تریپلکس جلوه مناسبی میسازد. پله چوبی طبقه اجتماعی خاصی را نشان میدهد.

پله شامل دو بخش اصلی زیر است: کف پله که به سطحی گفته می شود که پا بر روی آن قرار می گیرد. ارتفاع پله که به فاصله ی عمودی دو کف پله ی متوالی اطلاق می شود.

حداقل عرض کف پله، به گونه ای که کف پا کاملا بر روی آن قرار بگیرد و در حین بلند کردن پا برای گذاشتن بر روی پله ی بالایی مشکلی پیش نیاید.

حداکثر ارتفاع پله، به گونه ای که عموم مردم در هر سنی برای قدم گذاشتن روی پله ی بعدی دچار مشکل نشوند. این مقدار حداکثر باید 21 سانتی متر لحاظ شود.

طراحی و ساخت پله دوبلکس
طراحی پله دوبلکس

اگر از پله های چوبی استفاده میکنید، سعی کنید تمامی آنها یکرنگ باشند. زیرا استفاده از رنگهای مختلف در ساخت پله ممکن است باعث شود، افرادی که از آن استفاده میکنند، تعادلشان بهم بریزد و در دیدشان مشکل ایجاد کند. همچنین، بعضی از پله های دوبلکس دارای طراحی فانتزی هستند و بالا رفتن از آنها کار هر کسی نیست.

ساخت پله چوبی
ساخت پله چوبی

اگر در خانه فقط خودتان هستید و شخص دیگر یا افراد مسن و کودکان قرار نیست از آنها استفاده کنند، میتوانید از این پله ها استفاده کنید ولی در غیر اینصورت اصلا به سمت پله های داخلی فانتزی و تزیینی نروید. چون شما در طول زمان به طراحی آنها عادت خواهید کرد ولی دیگران کار برایشان فوق العاده سخت و دلهره آور خواهد بود.

پله های دوبلکس باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که به انسان حس امنیت و اطمینان را بدهند و افراد بدون هیچ دلهره ای بتوانند از پله ها استفاده کنند. علاوه بر طراحی مناسب پله ها که باعث احساس امنیت میشود، باید از محافظ های مناسب برای پله ها نیز استفاده نمود.

پله های چوبی عمدتا در تزئینات داخلی استفاده می شود. برای رسیدن به اثر دلخواه، می توان انواع مختلف چوب را ترکیب کرد. همچنین چوب که به عنوان یک پوشش کف یا دیوار از اتاق استفاده می شود، ممکن است به سمت پله ها گسترش یابد تا هماهنگی کل فضا به دست آید. اغلب چوب برای گرم کردن و ظرافت به ساختارهای فلزی و بتنی استفاده می شود. پله های چوبی به جز چوب می تواند با سایر مواد مانند: فولاد ضد زنگ، چدن و دیگر عناصر فلزی و از جمله نرده های شیشه ای که جنس شیشه نشکن و مقاوم میباشند ترکیب شوند.

پله چوبی

بیشتر پله های سنتی از چوب ساخته شده اند. به دلیل توانایی طبیعی چوب برای اضافه کردن گرما و بافت به هر چیزی استفاده از پله های چوبی توسط طراحان داخلی بیشتر از سایر پله ها توصیه میشود البته ظرافت در طراحی و ساخت این پله ها جذابیت دکوراسیون داخلی را بیشتر نمایان میسازد. طرح های مدرن برای پله های چوبی نیز وجود دارد. یک پله چوبی چوبی زیبا می تواند طراحی داخلی کل خانه را تغییر دهد.

از پله های چوبی برای طراحی فضای بیرون از منزل نیز میتوان استفاده کرد را می توان اما آنها نیاز به مراقبت ویژه و نگهداری دارند. تعمیرات ویژه نیز برای پله های چوبی داخلی که در اغلب موارد استفاده می شود ضروری است. پله های چوبی در خانه بخش مهمی از دکوراسیون داخلی هستند و به زیبایی وکاربردی بودن فضا کمک می کنند. در اینجا شما یک مجموعه جذاب از برخی از طرح های پله چوبی زیبا ارائه را خواهید دید که یک لمس ظریف وزیبا و با کمی پیچیدگی به هر طراحی داخلی اضافه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165