طراحی داخلی با سبک پاپ آرت

سبک پاپ آرت popular art به معنی هنر مردمی یا هنر عامه است. وجه مشخصه طراحی داخلی با سبک پاپ آرت استفاده از تصاویر کارتونی ، آگهی های تبلیغاتی، بسته بندی و تصاویر تلویزیون به عنوان تزیین و نقوش غالب رنگی روی دیوار و مبلمان است.

دکوراسیون داخلی منزل با سبک پاپ آرت
دکوراسیون داخلی منزل با سبک پاپ آرت
طراحی داخلی با سبک پاپ آرت
طراحی داخلی با سبک پاپ آرت
طراحی داخلی سبک پاپ آرت
طراحی داخلی سبک پاپ آرت
معماری داخلی سبک پاپ آرت
معماری داخلی سبک پاپ آرت

پاپ آرت در اصل یک جنبش هنری متعلق به دهه 60 میلادی است. هنرمندان اولیه پاپ یک گروه هنری مستقل انگلیسی بودند که زیبایی شناسی هنری را گسترش دادند. در واقع این ها عقیده داشتند مبتذل ترین عناصر فرهنگ جامعه قابل زیبا بودن و هنری بودن هستند. برای دکوراسیون داخلی و معماری داخلی سبک پاپ آرت با رنگها و ابزارهایی مثل تصاویر  آگهی های تبلیغاتی ، داستان های کمیک استریپ علمی تخیلی ، حروف و علائم متداول ، کالای مصرفی ، معرفی میشود.
بسیاری از هنرمندان سرشناس پاپ نقاشی های فراوانی از حالت های روزمره و عادی زندگی دارند و این نشانه نگاه هنری آنها به اتفاقات روزمره است. هرچند که نباید فراموش کرد که هنرمندان پاپ آرت همواره نگاهی تجاری به هنر دارند.

مدرنیسم یعنی آوانگارد- هر چیز آوانگارد نیست، مدرنیسم نیست پس کیچ است. بهترین نمونه کیچ، پاپ آرت است چون به کیچ توجه کرد. آغاز پست مدرن از اینجاست یعنی چیزی که مدرن نیست. پس پست مدرن است.

یکی از ویژگی های پست مدرن به هم ریختن مرز های کالچر و لو کالچر است و پاپ آرت بهترین مثال است. پاپ آرت اولین جنبش است که از کد بندی دوگانه(های کاچر و لو کالچر) گذر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165