طراحی داخلی منزل

برای طراحی داخلی منزل یا محل کار فاکتور های زیادی باید درست اجام شود. اگر بخواهیم از ابتدا آنها را رعایت کنیم شامل سه مرحله شناخت نیازهای کاربر ، طراحی دوبعدی و سه بعدی و ماکت ، اجرای پروژه میباشد. برای هر کدام از این مراحل باید زمان و بودجه مناسب داشته باشیم. مثلا با آنالیز اشتباه یا ناکافی مرحله اول مطمئنا در اجرای طرح نهایی کلی سوال مطرح میشود که چرا فلان نیاز ذهنی یا کاربردی خانواده در طرح دیده نشده است.

طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل

بهتر است با مصاحبه با تک تک افراد خانه یا محل کار لیستی از نیازهای آنها برداریم. میتوان به فضای کافی برای ابزار آلات مثل پیانو یا دوچرخه یا لوازم باشگاه اشاره کرد. یا متناسب با روحیه و گروه همسالان او از رنگ و فرم استفاده کرد. فضاهای موجود را بر اساس فعالیت روزانه افراد خانواده دسته بندی و طراحی کرد.

بعد از شناخت روحیات و اولویت بندی کردن آنها را از پراهمیت به کم اهمیت دسته بندی میکنیم و در طراحی ذوبعدی و سه بعدی استفاده میکنیم. از سوالات مستقیم دوری کنید. مثلا نمیپرسیم رنگ سبز دوست داری یا نه. از سوالات غیر مستقیم یا تصاویر استفاده کنید و روحیات مخاطب را بشناسید. برای بعضی نیازها میتوانید سوالات مستقیم بپرسید.طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزلبرای شروع اسکیس یا ایده پردازی سریع در طراحی داخلی خانه بهتر است از کلیات به جزییات بروید. مثلا با لکه گذاری کلی شروع کنید. یعنی ابتدا جای اتاقها و فضاهای ثابت را مشخص کنید. بعد از آن از سالن نشیمن که بزرگترین بخش هر خانه است ادامه دهید. لوازم بزرگ را به شکل لکه هایی جاگذاری کنید. با اینکار محدوده کلی را مشخص میکنید. سپس مبلمان کوچکتر و اکسسوری و بخشهای کوچکتر را جاگذاری کنید. ار طرح مناسب بود و در مسیر حرکت مشکل ایجاد نمیکرد و از نظر بصری آشفتگی نداشت همین کار را برای اتاقهای دیگر انجام دهید. با ایده های مختلف بهترین طرح را انتخاب کنید و طرح سه بعدی از آن بسازید.

طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی این خانه به سفارش یکی از مدیران فناوری کامپیوتری انجام شده است. ایده های طراحی این خانه نیز براساس روحیه و سبک مورد علاقه آنها متمرکز شده و الهام یافته است. در این خانه مدرن، سعی شده تمام نیازهای یک خانه هوشمند برآورده شود.

تمام عناصر ساختمان توسط یک سیستم متمرکز به هم متصل می شوند تا ساکنین آن بتوانند از یک سیستم عامل هوشمند برای حفظ کنترل سیستم امنیتی استفاده کنند. سیستم گرمایش هوشمند با یک پمپ، سیستم تهویه مرکزی و تهویه مطبوع را کنترل می کند. روشنایی و لوازم الکتریکی نیز در هر زمان و هر فاصله ای، توسط اینترنت کنترل میشوند.

 

طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل

در این خانه 250 متری از تناژ رنگ سفید تا سیاه در کنار سایه های لاجوردی استفاده شده است. همچنین برای پوشش مبلمان از رنگهای روشن و  رنگارنگ استفاده شده است. رنگ دیوارها به گونه ای ست که از پایین به سمت بالا روشن شده تا تاکید بر بافت و رنگ ها را داشته باشد. استفاده از این شکل نورپردازی بر روی میز ناهار خوری به شکل سایه ای و زاویه ای تاثیرفراوانی در زیبایی آن منطقه دارد.

نرده ها در این پله به شکل زاویه دار هستند. این خانه شهری دو طبقه دارای یک فضای اجتماعی باز در طبقه پایین است، یک طبقه خصوصی در طبقه بالا. در پایین راه پله یک اثر هنری پیکسلی بر روی موضوع تکنولوژی کامپیوتر تمرکز دارد که الهام بخش دیزاین است.

طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل

یک صندلی ارگونومیک در کنار میز قرار داده شده که دارای صفحه نمایش کامپیوتری است. آویز مدرن سقف کل منطقه را روشن می کند.

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

در اتاق خواب اصلی، دیوار پشت تختخواب با دیوار پوش پارچه مخملی پوشانده شده که حس نرم و ذعوت به خواب آرام دارد. برای تختخواب نیز از یک طراحی کژوال و بدون زاویه تیز استفاده شده است.

طراحی داخلی منزل
طراحی داخلی منزل

حمام به رنگ زغال چوب و رنگ خاکستری و سفید با مبلمان چوبی لهستانی گرم و صمیمی است. سبک دیزاین مدرن یک زبان جهانی است که از نشانه های فرهنگی کمتر استفاده میشود و بیشترین تاکید روی سادگی فضاست. به دلیل استانداردهای فرمی در طراحی داخلی مدرن این سبک میتواند در هر جایی مورد استفاده باشد. در طراحی داخلی به سبک مدرن، تاثیرات آب و هوایی روی رنگ و بافت فضای داخلی و اندازه بازشوها و پنجره های مورد استفاده تاثیر دارد.

چیدمان داخلی خانه
چیدمان داخلی خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165