مشاوره طراحی داخلی

بیشتر ما بخش زیادی از زمان خود را در فضاهای بسته و دارای سقف می گذرانیم، که چگونگی این فضاها تاثیر بسیاری بر روی روح و روان ما دارد. برای مشاوره طراحی داخلی توجه به عناصر مختلفی مانند: رنگ ها، بافت ، وسایل، سقف کاذب و سایر عناصر کاربردی از قبیل لوازم دکوری ، چیدمان ، مبلمان و همینطور هماهنگی و کاربرد بجای هر یک از این عناصر در کنار هم بسیار مهم میباشد.

همچنین با توجه به قشر و آداب و رسوم، بودجه در نظر گرفته میشود که یک مشاور دکوراسیون و دیزاین میتواند به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی کند. اتاق نشیمن تنها اتاقی از خانه میباشد که دیزاین و چیدمان خانه را به معرض دید عموم می گذارد.

این روزها بازار دکوراسیون غیرهمسان بسیار داغ است و روز به روز داغ تر هم می شود. پس اگر به دنبال یک خانه مدرن و امروزی هستید، به عنوان مثال، از مبلمان یک شکل اجتناب کنید و از ایده هایی که امروزی پیروی کنید پس باید یک تم کلی انتخاب کنید و همه وسایل را براساس آن تهیه کنید.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

آیا توانایی تجسم کردن را به خوبی دارید؟ آیا فرد خلاقی هستید؟ اگر نیستید پس به کمک احتیاج دارید. چون طراحی داخلی پروژه ای پر هزینه است و بهتر است مرتکب اشتباهی نشوید. انتخاب اینکه خودتان طراحی داخلی را بدست بگیرید همیشه صرفه جویی به دنبال ندارد و به صرفه نیست. همچنین طراحی دکوراسیون، کاری زمان بر است که باید قلق های آن را یاد بگیرید و هزاران تصمیم مختلف هست که باید بگیرید.

وقت شما چقدر ارزش دارد؟ آیا صرف این همه زمان در مقابل آن مقداری پولی که صرفه جویی می کنید مقرون به صرفه است؟ اگر خطایی رخ بدهد که نیاز به جبران داشته باشد، آیا از پس انداز خود هزینه می کنید؟ تعداد زیادی از مبلمان ها در آمریکا فقط به بازار عمده فروش های طراحان فروخته می شود. پس نمونه هایی که در فروشگاه ها می بینید درصد ناچیزی از موجودی بی حد و حصر گاراژهای مخصوص است. شاید برخی از این عمده فروش ها به افراد عمومی اجازه بازدید بدهند، اما همچنان باید خرید خود را از طریق یک طراح انجام بدهید.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

شما می توانید از مواد طبیعی مانند مبلمان چرم و یا مبلمان و میز چوبی برای اتاق ها در خانه خود استفاده کنید. دوره معاصر، احساس جدیدی از استفاده از مواد ارگانیک مانند چوب، سنگ، تخته سنگ، چوب، پنبه، پشم و دیگر پارچه های زرق و برق دار در وسایل مدرن به ارمغان آورده است.

یکی از زمینه های طراحی معاصر که هر کس دوست دارد “جزئیات پنهان” است. تکنولوژی نوآورانه را در دنیای هوشمندانه فناوری برای گوشی ها، رایانه ها و همچنین در خانه های ما مشاهده می کنید. این فناوری ها در خانه مانند سیستم های گرمایش / خنک کننده، روشنایی، امنیت و موارد دیگر است که در پشت جزئیات زیبا، پنهان می شوند.

در خانه های معاصر یکپارچه کردن تمام فضاهای داخلی بسیار مهم میباشد. اصطلاح “اتاق بزرگ” به معنای تار شدن دیوارهای مجزا و مرزهای فضاهای زندگی با آشپزخانه، اتاق خانواده و غیره استفاده شده است. یک طرح طبقه باز، ایده آل است و در خانه های معاصر مشهور است و زیبایی طراحی یکپارچه را در سراسر خانه ی شما میدهد.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

طراحی داخلی خانه های ویلایی و مدرن دارای نشانه هایی متمایز از دیگر سبک طراحی خانه ها هستند که عبارتند از: استفاده از چوب، چرم، پشم، فلز و پارچه – مواد طبیعی. دیوارها در رنگ های روشن هستند، کف اغلب بدون فرش وجود دارد، گاهی اوقات فقط فرش پشم یا پارچه دیگری وجود دارد.

طراحی داخلی معاصر به معنای چیزی است که امروزه در زندگی ما وجود دارد و می تواند متفاوت باشد، شما می توانید آن را دوست داشته داشته باشید یا نداشته باشید، اما وجود آن غیر قابل انکار است. هر ساله طراحان الهام تازه ای برای طراحی داخلی خانه می آورند.

طراحی خانه ویلایی معاصر ممکن است شامل پنجره های بزرگ و درها، صندلی های کوچک، معماری قرن19 در خارج و تکنولوژی پیشرفته در داخل باشد. اما عناصر طبیعی همیشه به عنوان نشانه ای از طراحی داخلی مدرن هستند. یک چیز قابل توجه به دکوراتور داخلی، راحتی است.

دلایل زیادی برای تصمیم گیری در مورد ایده های مناسب دکوراسیون داخلی ویلا برای شما وجود دارد.برای شروع، باید بدانید  مهمترین چیزهایی که برای ایجاد یک ویلای مدرن را شامل میشود: 1- سلیقه و 2- میزان پولی که برای سرمایه گذاری آماده می کنید. گاهی اوقات، ممکن است یک طراحی داخلی ساده به همه امکانات نیاز داشته باشد.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

ممکن است ما زمان زیادی را صرف تفکر درمورد مدل داخلی ویلا کنیم. با انجام این همه، ما می توانیم عناصر اساسی را ذکر کنیم و برخی از لوازم جانبی را به آنها اضافه کنیم که سبک و جوهر مشخصی را در خانه یمان به ارمغان می آورد.ولی باید به این موضوع هم توجه کرد که یک طراحی داخلی خانه ویلایی و شیک، می تواند به همان اندازه ساده باشد.

رنگ پرکاربرد دکوراسیون خانه ، برای فضاهای متنوع و نوع رطوبت فرق میکند. معمولا برای فضاهای نشیمن و اتاقهای خواب رنگ اکریلیک نیمه براق استفاده میشود. برای آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام رنگهای روغنی و اکریلیک براق پیشنهاد میشود. در منطق شمالی و مناطق مرطوب و شرجی رنگ پلاستیک و اکریلیک پیشنهاد نمیشود. رنگهای کشسان و خودشور که بیشتر برای نمای خارجی استفاده میشوند گزینه مناسبتری است. همچنین ترکیبات سیمان رنگی برای پوشش دیوار کاربرد بهتری دارد.

سطوح با واژگانی همچون عمق، ضخامت نسبی، تناسب با عملکرد، تناسب با فضا معرفی می شود و طراح داخلی با دانست این مفاهیم در میابد که رنگ، مصالح، بافت و نقش چگونه ایجاد می شود و تبدیل به ایده های کارشده و چگونه بر سطح تاثیر می گذارند. به چندی از این بافت ها اشاره کردیم و به تاثیرشان پرداختیم. قبل از آنکه بخواهیم در مورد رنگ به عنوان یکی از پوشش های دیوار صحبت کنیم می خواهیم در مورد رنگ و نقش آن در فضای داخلی بپردازیم.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

رنگ ها را می توان در ابعاد متفاوت در کنار یکدیگر بکار ببریم و از انواع تضاد قرار گیری استفاده نماییم. رنگ ها می توانند با نهایت خلوص و درخشندگی شان در کنار هم بکار برده شوند که موجب سرزندگی و جنبش بصری خواهند شد. در واقع مسیر گردیدن این امر با سه رنگ اصلی صورت می گیرد و با خروج از این سه رنگ از تاثیر آن کاسته خواهد شد. بکارگیری رنگ ها به صورت تیره و روشن در کنارهم درک عمیق سایه ها و تاثیر آنها را برای بیننده همراه دارد. این تضاد در میان سفیدی و سیاهی و خاکستری های میان آن دو دیده می شود.

قرارگیری رنگ های سرد و گرم در کنارهم تغییر ادراکی در دمای فیزیکی اتاق را ایجاد می کند که توان بسیاری در قدرت بیان دارد. همچنین می توان از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر نیز استفاده کرد که وجود آنها در کنارهم باعث متعادل شدنشان می شود. به کارگیری از تضاد هم زمان رنگ ها، به یکرنگ غیر از رنگ مکمل در کنار خود نیاز دارد. در یک زمینه، خصوصا با رنگ های درخشنده تر، تاثیر هم زمانی با شدت بیشتری ظاهر خواهد شد.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

اگر بخواهیم در جایی با تغییر خلوص رنگ به تضاد رنگی دست پیدا کنیم به چهار طریق صورت می پذیرد: 1- اضافه نمودن رنگ سفید به رنگ، آنرا سرد تر می کند؛ با افزودن رنگ سیاه از انرژی کلی آن می کاهد، نمود آن را ملایم تر و در غیاب نور، آن را تیره تر می کند؛ افزودن رنگ خاکستری که از شدت آن کاسته و آنرا به سوی خنثی شدن می برد.

افزودن رنگ مکمل که بسته به شدت، دمای نسبی و فام رنگی رنگ های ترکیب شده منجر به بروز اثرات گوناگونی می شود. بدین ترتیب می توان به رنگ های متفاوت با درجه خلوص متفاوت رسید. باید قدرت نسبی آن رنگ را در نظر داشت که در یک موقعیت در کنار دیگر رنگ ها به چه صورت عمل می کند. این امر بسته به فام رنگ و حجم آن دقت زیادی برای ایجاد تعادل لازم دارد.

مشاوره طراحی داخلی
مشاوره طراحی داخلی

به طور مثال قرارگیری رنگ بنفش و زرد نسبت 3 به 1 را داراست و در آبی و نارنجی 3 به 2 و در قرمز و سبز به یک میزان بکار گرفته می شود. بکار گرفتن رنگ در فضای داخلی می تواند اهداف متفاوتی داشته باشد. به طور مثال با بکار بردن رنگ متفاوت در یک فضا می توان آن المان را شاخص تر نمود و بر آن تاکید بیشتری کرد. خواه این عنصر به صورت سطوح افقی یا عمودی باشد یا به صورت مبلمان داخل فضا به کار گرفته شود.

کاغذ دیواری مدرن در بین انبوه این کاغذ دیواری ها در الویت اول لیست خرید بسیاری از خانه دارهای امروزی قرار گرفته اند. از بافت های خطی گرفته تا تناژهای رنگی خنثی، کاغذ دیواری های مدرن تبدیل به یک عنصر دکوری زیبا خواهند شد بدون اینکه در مرکز دید قرار بگیرند و از دیده شدن سایر عناصر خانه جلوگیری کنند. یکی از جالب ترین ایده هایی که توسط کاغذ دیواری های به سبک مدرن اختراع شده است، طرح های شبیه به دیوارپوش های چوبی است.

مشاوره طراحی داخلی
چیدمان در طراحی داخلی

رنگ های مناسب سبک مدرن را اکثرا رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری، قهوه ای، مشکی تشکیل می دهند اما برای آنهایی که خواستار انرژی و جذابیت بیشتری هستند مدل هایی با رنگ های متنوع و گرم هر چند به مقدار بسیار اندک مانند شکل زیر تولید می شوند تا فضای دکوراسیون بیش از حد سرد و بی روح بنظر نرسد.

مشاوره طراحی داخلی
چیدمان در طراحی داخلی

نوع کاغذی که در ساخت کاغذ دیواری مدرن استفاده می شود اهمیت بسیار بالایی دارد. طبیعتا هرچه جنس کاغذ بکار رفته بالاتر باشد، علاوه بر دوام بهتر، زیبایی بیشتری خواهد داشت طوری که برای سالیان سال، کیفیت و شفافیت اولیه خود را حفظ خواهند کرد.

اگر شما اتاق نشیمن سفیدی دارید و فکر دارید که کار اصلاح آنرا را انجام دهید پس نگران نباشید، راه هایی وجود دارد که می توانید این اتاق را شیک و زیباتر سازید. برای مقدمه، استفاده از رنگها نباید یکنواخت باشد، سعی کنید از رنگهای نارنجی پرتقالی و سبز برای فرش ها یا لامپ های آویز استفاده کنید که باعث درخشش در یک اتاق سفید میشوند.

مشاوره طراحی داخلی
چیدمان در طراحی داخلی

اگر شما به دنبال یک راه برای فراتر رفتن از رنگ های ملایم هستید، مبلمان مهمترین برای ساختن فضای اتاقی شاداب است. در اینجا، اثاثیه به رنگ سبز زیتونی باعث می شود اتاق در عین سادگی دارای جذابیت و مدرن بودن و حس هیجان باشد.

ولی اگر شما از اتاق سفید خالص خود خوشحال هستید و میخواهید تاثیری را به روش بی طرف اضافه کنید، نورپردازی شما در این مکان بسیار عالی برای شروع است. پس شما بعتوان مثال می توانید به دنبال آویزان های بزرگ یا مجسمه های براق بروید که منعکس شدن نور از آنها یا افتادن سایه ی آنها، جالب و زیباست.

استفاده کردن از اشکال مختلف و متفاوت، کلید اصلی طراحی بیشتر خانه ها است. صندلی های خزدار سفید، دیوار و سقف برجسته تنوع زیادی را به فضا اضافه می کند.

طراحانه ، برترین گروه مشاوره دکوراسیون و چیدمان آماده انجام پروژه های شما عزیزان میباشد 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165