چیدمان آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه نیز بخشی از مثلث بسیار مهم فنگ شویی است این مثلث شامل اتاق خواب، حمام و آشپزخانه – که به طور مستقیم به وضعیت سلامت و رفاه شما متصل است. یکی از عناصر تزئینی فنگ شویی که معمولا برای یک آشپزخانه کوچک به کار میرود ، استفاده از کابینت هایی با قفسه باز میباشد. این ترفند کوچک فنگ شویی یک فضای کوچک و محدود را بزرگ می کند و با ایجاد یک جریان بهتر، انرژی را روشن میسازد.البته تمیز و مرتب نگه داشتن آشپزخانه در فنگ شویی از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است.

در یک آشپزخانه کوچک، روشنایی هوشمند بسیار مهم می شود، بنابراین مطمئن شوید که آشپزخانه از نورپردازی مناسب برخوردار است.با  آزمایش سطوح مختلف نورپردازی میتوان احساس تغییر در انرژی را به خوبی مشاهده کرد. برای داشتن یک فضای بهتر برای کیفیت انرژی، حداقل 2-3 لایه نور توصیه می شود؛ این برای آشپزخانه کوچک بسیار مهم است. البته، آینه ها یکی از بهترین راه حل های فنگ شویی برای فضاهای کوچک هستند و مطمئنا به همین جهت آسپیرین فنگ شویی نام گذاری شده اند! یک راه برای قرار دادن یک آینه در آشپزخانه خود پیدا کنید تا نور بیشتری به وجود آورد و فضای بصری را گسترش دهید.با قرار دادن یه گلدان گل طبیعی یا گیاه زنده  و یا میوه های تازه فضای آشپزخانه را سرشار از انرژی مثبت سازید.

اولویت اول در چیدمان آشپزخانه مدرن دوری از هر گونه وسایل اضافی و جا گیر در آشپزخانه است . در آشپزخانه های مدرن داشتن چیدمانی که سادگی را بنمایش بگذارد بسیاراهمیت دارد.بجای استفاده از وسایل دکوری و جا گیر در آشپزخانه می توانید گزینه های دیگری را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید که علاوه بر زیبا و مرتب نشان دادن چیدمان آشپزخانه، از شلوغی بیش از حد آن نیز جلوگیری می کنند. برای مثال استفاده از سنگ های طبیعی با رگه های زیبای مواد معدنی یا چوب طبیعی با گره و بافت های متعدد در اپن یا کانتر آشپزخانه جلوه ای جذاب و گیرا به دکوراسیون محیط اضافه خواهد کرد.

در آشپزخانه مدرن باید از وسایل مدرن و شیک به نحو احسن استفاده نمود به عنوان مثال از کابینت های مدرنی استفاده کنید که فاقد دستگیره بوده و جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون آشپز خانه میبخشد. مواد و مصالح رایجی که در کابینت های آشپزخانه ی مدرن استفاده می شود شامل:فلز، بتن، شیشه است. با توجه به سبک دکوراسیون داخلی تان کابینت مدرن آشپزخانه را تهیه کنید تا یکپارچگی سبک داخلی را نیز رعایت کرده باشید. رنگ های متعدد برای کابینت های مدرن وجود دارد اما استفاده از رنگ سیاه و سفید علاوه بر جسورانه بودن آن بسیار شیک و چشم نواز است.

سبک مدرن آشپزخانه و چیدمان
چیدمان آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت مینیمال

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت مینیمال علاوه بر مدرن بودن و زیبایی آشپزخانه سبب جلوگیری از آشفتگی آن میشود.امروزه طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال محبوبیت ویژه ای در میان طراحان دکوراسیون یافته است آشپزخانه یکی از مهمترین مکانهای منزل است که طراحی دکوراسیون آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.یکی از ویژگی های مهم دکوراسیون آشپزخانه مینیمال که باعث محبوبیت بیشتر این گونه طراحی ها شده است ایجاد فضایی شیک آرام و کاربردی در آشپزخانه های مینیمال است.

دکوراسیون آشپزخانه باید کاربردی و به دور از قرارگیری اجسام اضافی باشد. یکی از ویژگی های منفی برخی از آشپزخانه های ایرانی که ممکن است کدبانوی خانه را کلافه نماید شلوغی بیش از حد آشپزخانه است محیطی که باید همیشه تمیز، کاربردی و با دسترسی بالا برای تک تک اعضای خانواده باشد.علت محبوبیت استفاده از طراحی های مینیمال در دکوراسیون داخلی آشپزخانه های امروزی زیبا و کاربردی بودن و نیز پرهیز از استفاده لوازم غیر ضروری در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

در اکثر آشپزخانه های سبک مینیمالیستی مدل کابینت بدون چارچوب به چشم می‌خورد. این سبک خاص کابینت ابعاد کوچکی دارد. مهم است پایه‌ها و دستگیره‌های کابینت ساده باشند و طرح و مدل های پیچیده نداشته باشند. برای طرح و مدل های مینیمالیستی گزینه‌های ساده همیشه بهترین انتخاب است.در آشپزخانه مینیمال یعنی یا فقط از یک رنگ استفاده کنید، یا یک رنگ خنثی مانند سفید، سیاه، قهوه‌ای، یا خاکستری را برای جزییات دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنیدقاعده‌ی کلی در مدل آشپزخانه مینیمال این است که باید توازن محیط را حفظ کنید.

تنوع طرح در آشپزخانه مدرن
چیدمان آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت قفسه باز

در این قسمت به دکوراسیون متفاوت یک آشپزخانه با کابینت قفسه باز میپردازیم . این نوع کابینت ها چهره خاص و در عین حال مدرنتری به آشپزخانه ما میدهد.به این نکته باید توجه کرد که قفسه های باز در آشپزخانه باید خیلی دقیق و با نقشه ریزی درست طراحی شوند، تنها در این صورت است که ظاهری الهام بخش و شیک در آشپزخانه بوجود می آید.

مسئله مهم نوع تزیین و چیدمان روی قفسه هاست که تاثیر زیادی بروی نمای ظاهری می گذارد، مثلا خانه دارهای خوش ذوق می توانند با چیدن ادویه جات و ظروف رنگارنگ روی قفسه ها، ذوق هنری خود را به دیگران نشان بدهند. البته موضوع فقط چینش روی قفسه ها نیست، خود قفسه ها نیز می توانند طرحی جالب و چشم گیر داشته باشند. مانند قفسه های جئومتریک یا هندسی که برای طراحی مدل آشپزخانه اپن گزینه ای عالی محسوب می شوند.

شاید یکی از مشکلاتی که باعث شود ما از استفاده از مدل قفسه آشپزخانه صرف نظر کنیم کثیفی ظروف بر اثر گرد و خاک باشد، اما حقیقت این است که این گرد و خاک به راحتی تمیز می شود. ظروفی که در قفسه ها قرار می گیرند ظروفی هستند که مدام در دسترس بوده و استفاده می شوند بنابراین خود ظروف که همیشه تمیز می مانند برای گرد گیری خود قفسه ها نیز می توانید هنگام گذاشتن یا برداشتن ظروف یک گردگیری جزئی انجام دهید.

اگر در مناطق کم گرد و خاک مثل شهرهای شمالی زندگی می کنید تمیز کردن ماهی یک بار این قفسه ها کافی خواهد بود.مزیت دیگر آنها قفسه و شلف های باز در آشپزخانه می تواند قیمت تمام شده بسیار کمتر آنها نسبت به کابینت های چوبی و ام دی اف باشد.

آشپزخانه مدرن و چیدمان آن
چیدمان آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه مدرن
چیدمان آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه مدرن
دیزاین آشپزخانه مدرن

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

با ورود به فصل جدید و عید نوروز اکثر مردم به دنبال جدید کردن دکوراسیون و فضاهای مختلف زندگیشان میباشند که یکی از آنها بازسازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه میباشد. تغییرات درون آشپزخانه و جدید کردن چیدمان درون آن میتواند تاثیر به سزایی در روحیه افراد خانواده مخصوصا کدبانوی خانه داشته باشد.

بازسازی آشپزخانه میتواند شامل کف پوش ها , دیوارپوش ها , کابینت ها , نورپردازی و عناصر دکوراتیو درون آن باشد. کابینت ها بزرگترین و مهمترین عامل در دکوراسیون آشپزخانه ها تلقی می شود و تغییر آن سبب تغییر اساسی در ظاهر کوراسیون شما می شود . حتی می توانید از استیکرها و برجسب های خاص برای تغییر ظاهر کابینت ها استفاده کنید و ظاهر متفاوتی به فضای آشپزخانه خود ببخشید، اما توجه داشته باشید برای نصب آن ها حتما از یک متخصص کمک بگیرید تا ظاهر یک دستی داشته باشد.

ساده ترین گزینه برای تغییر دکوراسیون چشمگیر در فضای آشپزخانه تغییر صندلی اپن است این تغییر می تواند به صورت کلی باشد و یا حتی کاملا جزیی صورت گیرد به طور مثال روکش صندلی اپن خود را تغییر دهید و ظاهر دکوراسیونتان را متمایز کنید. اضافه کردن یک جزیره کوچک و قابل جا به جایی نیز می تواند تغییر دکوراسیون اساسی در آشپزخانه شما ایجاد کند، این جزیره را می توانید به سادگی بسازید و بعد ها در فضاهای دیگر نیز از آن استفاده کنید.

برای آشپزخانه هایی پنجره دار بهترین گزینه تغییرات مانور روی پنجره هاست، تعویض پرده ها می تواند تا حد زیادی دکوراسیون آشپزخانه شما را تغییر دهد. شلف ها و فضای دکوری های آشپزخانه تان را تغییر دهید این راه حل می تواند یک تغییر دکوراسیون جزیی برای فضای آشپزخانه شما محسوب شود، اگر حضور گل و گیاه در فضای آشپزخانه تان را فراموش کرده اید، پس دست به کار شوید و برای کم هزینه ترین تغییر دکوراسیون  آشپزخانه تان چند گلدان بخرید.

چیدمان مدرن
چیدمان مدرن

کفپوش آشپزخانه

کفپوش آشپزخانه در انواع جنس و رنگ و قیمت های متفاوت میباشد که دست مشتری را برای انتخاب باز میگذارد.به عنوان مثال چوب طبیعی زیباترین کفپوش برای آشپزخانه شما میباشد. قطعا چوب گیلاس و افرا جزو پرطرفدارترین چوب ها هستند. همچنین چوب های گردو و بلوط نیز معمولا محبوبیت بسیاری داشته و زمانی که بخواهند برای کفپوش انتخاب شوند جزو اولین انتخاب ها به حساب می آیند. از تایل نیز به عنوان کفپوش آشپزخانه میتوان استفاده کرد. تکنولوژی چاپ مدرن می تواند تایل های سرامیک و چینی تولید کند که شبیه سنگ های طبیعی، چوب و بتن باشند.

از تراورتن جهت کفپوش آشپزخانه استفاده میشود. تراورتن انتخاب سریعی خواهد بود که در اشکال شامل صاف و صیقلی، به هم ریخته، توپر، مخروطی و یا تراشیده شده قابل استفاده است. تراورتن معمولا خواسته بسیاری از مالکین است. این کفپوش دوام بسیار بالایی داشته، به سختی خراش خورده و یا ترک بر می دارد. کفپوش های لمینتی قیمت نسبتا ارزانی دارد که همین موضوع پاسخ محکمی برای مخالفین آن به حساب می آید.

این نوع کفپوش با وجود هزینه کمتری که نسبت به کفپوش های چوبی دارد می تواند آشپزخانه شما را مرتب جلوه دهد. کاشی سرامیک از مواد معدنی و خاک رس طبیعی که با هم مخلوط شده است و از یک سمت لعاب دار شده اند توسط دمای شدید تهیه می شود. سرامیک و کاشی از مواد انعطاف پذیر قوی ایجاد شده اند. دارای دوام زیاد هستند به خراشیدگی مقاومت دارند. به راحتی ایجاد لکه نمی کنند.

چیدمان زیبای آشپزخانه مدرن
چیدمان زیبای آشپزخانه مدرن

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن

طراحی داخلی آشپزخانه به سبک مدرن و امروزی را مشاهده میکنید که کابینت ها از جنس lacquered, high-gloss میباشد از دیگر مواد مورد استفاده در این آشپزخانه به چوب بلوط , گردو و شیشه باید اشاره کرد.توجه کنید که کابینت ها در آشپزخانه از اصلی ترین عناصر دکوراسیون محسوب میشوند. چیدمان مدرن و شیک این آشپزخانه از اهمیت به سزایی برخوردار است چراکه علاوه بر تامین زیبایی فضای محیط بر کاربردی بودن آن تاثیر به سزایی داشته است. طراحان دکوراسیون داخلی مدرن به طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی را می دهند و معتقدند آشپزخانه به عنوان قلب تپنده خانه باید دارای چیدمانی زیبا و متفاوت باشد.

استفاده از کفپوش مقاوم چوبی و نیز نور پردازی مدرن و زیبایی کابینت ها زیبایی دکوراسیون این آشپزخانه را منحصر بفرد و جدید کرده است. در سبک مدرن ما میتوانیم از همه نوع شیوه خلاقانه در جهت زیبا بخشی محیط پیرامون استفاده کنیم . در این آشپزخانه طراح سعی کرده تا علاوه بر استفاده از متریال مدرن و مقاوم با استفاده از روش های جدید طراحی و چیدمان آشپزخانه محیطی متمایز با سایر آشپزخانه ها ایجاد کند.دیزاین آشپزخانه مدرن به دور از هر گونه آشفتگی و هرج و مرج میباشد و تمامی لوازم آشپزخانه در محل مورد نظر خود دردرون کابینت ها قرار میگیرند.هماهنگی رنگها میز و صندلی ناهار خوری با فضای محیط و کابینت ها بر زیبای و شیک بودن محیط افزوده است.

چیدمان آشپزخانه مدرن
چیدمان آشپزخانه مدرن

بیشتر آشپزخانه ها دارای استایل و سبک آرایش یکسان هستند. برای تغییر در فرم  کابینت بندی آشپزخانه  به خصوص در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن که از طرح باز استفاده میشود، آشپزخانه با ناهار خوری و اتاق نشیمن خانه ترکیب شده و  طراحی داخلی آن خواهد توانست در زیبای دکوراسیون داخلی منزل تاثیر چشمگیری بگذارد.

اساسا رنگها، شکل ها، مواد و محدوده عملکرد منطقه آشپزخانه و همینطور ترتیب تنوع برای سایر ترکیبات خانه به شکل های زیبا توسط طراحان طراحی شده است. در این مقاله، ما برای شما زیباترین روند طراحی آشپزخانه و مبلمان را نشان خواهیم داد تا بتوانید ایده کلی را در طراحی فضای آشپزخانه خود داشته باشید.

شما آگاه هستید که بخش رنگ و تن آن بر ظاهر طراحی و جو هر خانه تاثیر گذار است حتی در ساده ترین استدلال در طراحی داخلی یک فضا وقتی که انتخاب دقیق رنگ اعمال می شود، زنده، پر جنب و جوش و به یاد ماندنی می شود. این مخصوصا برای آشپزخانه شیک معتبر است.

چرا که این فرضیه موجود است که ما معمولا یک زمان زیادی را صرف زندگی روزمره در آنجا میکنیم به خصوص کدبانوی خانه !انتخاب رنگ های مرسوم، از نوترونی طبیعی، رنگ بلوطی، سبز و زغال چوب با لهجه سیاه ، سایه های عجیب و غریب آینده همانند رنگ های نارنجی که دارای پس زمینه سایه تیره بر روی خود است  و رنگ پر جنب و جوش و جسور انتخاب هایی مانند آبی تیره یا سیاه جزو رنگ های مورد استفاده میتواند باشد.

آشپزخانه های رنگی تیره همچنان مرسوم هستند

برخی از طرح های آشپزخانه که برنده جایزه بهترین دکوراسیون داخلی آشپزخانه شده اند شامل حداقل یک رنگ تیره به عنوان یک لهجه قوی برای تنظیم رنگ بوده اند. آنچه جدید است جستجوی کنتراست و همپوشانی است – رنگ های تیره با ترکیب رنگ های روشن و برای طرح های آشپزخانه تنظیم شده اند و سطح کنتراست رنگی را جذاب و سرگرم کننده می کنند.

بازسازی کابینت آشپزخانه برای عید نوروز

با فرارسیدن عید نوروز و فصل جدید خانواده ها مخصوصا خانم های خانه به تمیز کردن و زیباتر کردن دکوراسیون محیط میپردازند. در این بین آشپزخانه به دلیل آنکه قطب اصلی خانه بوده و بیشترین وقت خانومها در آنجا سپری میشود اهمیت بیشتری دارد. قسمت اصلی در هر آشپزخانه کابینت های آن میباشد که با کوچکترین تغییر میتواند تاثیر به سزایی در ظاهر آشپزخانه بگذارد حالا این تغییرات میتواند از رنگ آمیزی و یا تغییرات اساسی تر در کابینت ها باشد . در این پست ما به بازسازی آشپزخانه و کابینت های آن میپردازیم.

بازسازی اول:

بازسازی آشپزخانه و کابینت ها

همانگونه که مشاهده میکنید این آشپزخانه با کابینت های قدیمی جلوه ای آشفته به فضای محیط داده است بنابراین به بازسازی هر چه بیشتر آن پرداخته اند.

پس از بازسازی کابینت وآشپزخانه

در این بازسازی آشپزخانه با ظاهری  جدید، کابینت های آشپزخانه کاملا مدرن و بزرگ، و یک backsplash جدید جذاب، واقع شده است. جزیره آشپزخانه بلند و مناسب  طول اتاق و ایجاد  فضای باز که اتاق جدید و اتاق ناهار خوری را به هم متصل می  از دیگر کارهای بازسازی محسوب میشود.

بازسازی دوم:

قبل بازسازی و تعمیرات

این آشپزخانه ظاهری قدیمی دارد اما نکته اصلی آن فضای بزرگش است بنابراین امکان مانور بیشتری در بازسازی وجود دارد.

پس از بازسازی و تعمیرات

این آشپزخانه به تنهای با نور طبیعی و یک پالت رنگ شاد، می تواند هر روز را روشن کند. درب های شیشه ای جلوه ای متفاوت به دکوراسیون آن بخشیده است. کابینت های خاکستری زرق و برق دار و یک آشپزخانه بزرگ با صفحات یخچال و فریزر نسبت به قبل از بازسازی آن بسیار گرانبها تر شده است.

بازسازی سوم:

قبل بازسازی

این آشپزخانه قابل استفاده بود، اما درآن نیاز جدی به چهره سازی. تغییر کفپوش کاشی و وسایل قدیمی منسوخ داشت .

پس از بازسازی

در این آشپزخانه بازسازی کاملی صورت گرفته است همانگونه که میبینید یک دیوار برداشته شد تا یک جزیره زیبا آشپزخانه طولانی را به وجود آورد و برای آن فضایی ایجاد شود. کابینت های سفید بر روی کف های چوب خشک گرم خیره کننده هستند، در حالی که چراغ های آویز و سخت افزار ضد زنگ احساس زیبایی به آشپزخانه جذاب می دهند.

بازسازی چهارم:

قبل بازسازی

صاحبان این خانه به دنبال مدرن کردن فضای آشپزخانه بوده اند بنابراین به بازسازی آن پرداخته اند.

پس از بازسازی

در این بازسازی آشپزخانه جدیدی که در آن یک بخش ناهارخوری بود، طراحی شد. دیوار تخته ای جالب به فضا افزوده می شود و کابینت های سفید با نام تجاری جدید کنتراست خوبی در فضا ایجاد می کنند. جزیره مرکزی دارای حوضچه های دو سینک و یک محل برای ناهار خوری خانواده است.

بازسازی آشپزخانه به شیوه مدرن

باید گفت به دلیل آنکه آشپزخانه جزو فضاهای مهم و کاربردی در سلامتی و آرامش افراد میباشد طرز چیدمان و دکوراسیون داخلی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در بازسازی و نوسازی خانه این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است.آشپزخانه را محیطی میشناسیم که کدبانوی خانه زمان بسیار زیادی را در آنجا صرف پخت و پز و یا حتی رسیدگی به درس و مشق های بچه ها میکند.میهمان ها نیز گه گاهی برای کمک در مهمانی ها وارد این فضا میشوند بنابراین طراحی داخلی این فضا برای همه صاحبان خانه از قدیم تا کنون مهم بوده است.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن با کابینت های قهوه ای زیبا و تخت که با رنگ پارکت آشپزخانه و صندلی های جزیره هماهنگ بوده است. جزیره آشپزخانه به رنگ قهوه ای به همراه سنگ سفیدش دکور آشپزخانه را تکمیل نموده است.کلیه لوازم آشپزخانه از جنس استیل میباشد.

در طراحی داخلی این آشپزخانه مدرن یک جفت لوستر برنجی مجسمه ای از لیندزی ادلمن در جزیره نه تنها توجه افراد را به سمت خود جلب می کند، بلکه منجر به نمایش بیشتری  تصویری میشود که در دو طرف دیوار آشپزخانه وجود دارد. رنگ غالب مشکی در کنار رنگ های سفید و طلایی بسیار برجسته است.طراحی قفسه های شیشه ای آشپزخانه به زیباتر شدن محیط داخلی کمک شایانی نموده است. جزیره زیر لوستر ساخته شده است از بلوط سرخ است که  در رنگ آمیزی تیره شده است.

استفاده از نورپردازی مدرن همانند این آشپزخانه که در زیر کابینت ها به شکل مخفی و یا به صورت لامپ های ال ای دی در سقف وجود دارد در کنار لوسترهای زیبادر بالای جزیره آشپزخانه درکنار عناصر دکوراتیو و کابینت ها وکفپوش مهم میباشد و طراح به هنگام بازسازی و نوسازی آشپزخانه باید حتما به آن توجه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165