چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه نیز بخشی از مثلث بسیار مهم فنگ شویی است این مثلث شامل اتاق خواب، حمام و آشپزخانه که به طور مستقیم به وضعیت سلامت و رفاه شما متصل است. یکی از عناصر تزئینی فنگ شویی که معمولا برای چیدمان آشپزخانه به کار میرود ، استفاده از کابینت هایی با قفسه باز میباشد. با اینکار، فضای کوچک و محدود را بزرگ می کنید و با ایجاد یک جریان بهتر، انرژی را فعال میسازید. البته تمیز و مرتب نگه داشتن آشپزخانه در فنگ شویی از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است.

در یک آشپزخانه کوچک، روشنایی هوشمند بسیار مهم می شود، بنابراین مطمئن شوید که آشپزخانه از نورپردازی مناسب برخوردار است.با  آزمایش سطوح مختلف نورپردازی میتوان احساس تغییر در انرژی را به خوبی مشاهده کرد. برای داشتن یک فضای بهتر برای کیفیت انرژی، حداقل 2-3 لایه نور توصیه می شود؛ این برای آشپزخانه کوچک بسیار مهم است. البته، آینه ها یکی از بهترین راه حل های فنگ شویی برای فضاهای کوچک هستند. یک راه برای قرار دادن یک آینه در آشپزخانه خود پیدا کنید تا نور بیشتری به وجود آورد و فضای بصری را گسترش دهید.با قرار دادن یه گلدان گل طبیعی یا گیاه زنده  و یا میوه های تازه فضای آشپزخانه را سرشار از انرژی مثبت سازید.

چیدمان سینک در آشپزخانه
چیدمان سینک در آشپزخانه
چیدمان گاز و سینک در آشپزخانه
 چیدمان گاز و سینک در آشپزخانه
انواع چیدمان آشپزخانه
انواع چیدمان آشپزخانه

اولویت اول در چیدمان آشپزخانه مدرن دوری از هر گونه وسایل اضافی و جا گیر در آشپزخانه است. در آشپزخانه های مدرن داشتن چیدمانی که سادگی را بنمایش بگذارد بسیاراهمیت دارد. بجای استفاده از وسایل دکوری و جا گیر در آشپزخانه می توانید گزینه های دیگری را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید که علاوه بر زیبا و مرتب نشان دادن چیدمان آشپزخانه، از شلوغی بیش از حد آن نیز جلوگیری می کنند. برای مثال استفاده از سنگ های طبیعی با رگه های زیبای مواد معدنی یا چوب طبیعی با گره و بافت های متعدد در اپن یا کانتر آشپزخانه جلوه ای جذاب و گیرا به دکوراسیون محیط اضافه خواهد کرد.

در آشپزخانه مدرن باید از وسایل مدرن و شیک به نحو احسن استفاده نمود به عنوان مثال از کابینت های مدرنی استفاده کنید که فاقد دستگیره بوده و جلوه ای بی نظیر به دکوراسیون آشپز خانه میبخشد. رنگ های متعدد برای کابینت های مدرن وجود دارد اما استفاده از رنگ سیاه و سفید علاوه بر جسورانه بودن آن بسیار شیک و چشم نواز است.

دکوراسیون آشپزخانه با کابینت مینیمال علاوه بر مدرن بودن و زیبایی آشپزخانه سبب جلوگیری از آشفتگی آن میشود.امروزه طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمال محبوبیت ویژه ای در میان طراحان دکوراسیون یافته است آشپزخانه یکی از مهمترین مکانهای منزل است که طراحی دکوراسیون آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انواع چیدمان آشپزخانه
انواع چیدمان آشپزخانه

قفسه های باز در آشپزخانه باید خیلی دقیق و با نقشه ریزی درست طراحی شوند، تنها در این صورت است که ظاهری الهام بخش و شیک در آشپزخانه بوجود می آید.

طراحان دکوراسیون داخلی به طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی را می دهند و معتقدند آشپزخانه به عنوان قلب تپنده خانه باید دارای چیدمانی زیبا و متفاوت باشد.

دیزاین آشپزخانه مدرن به دور از هر گونه آشفتگی و هرج و مرج میباشد و تمامی لوازم آشپزخانه در محل مورد نظر خود دردرون کابینت ها قرار میگیرند. هماهنگی رنگها میز و صندلی ناهار خوری با فضای محیط و کابینت ها بر زیبای و شیک بودن محیط افزوده است.

انواع چیدمان آشپزخانه
انواع چیدمان آشپزخانه

در آشپزخانه های مدرن با طرح باز استفاده میشود، آشپزخانه با ناهار خوری و اتاق نشیمن خانه ترکیب شده و  طراحی داخلی آن در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر چشمگیری میگذارد.

اساسا رنگها، شکل ها، مواد و محدوده عملکرد منطقه آشپزخانه و همینطور ترتیب تنوع برای سایر ترکیبات خانه به شکل های زیبا توسط طراحان طراحی شده است. در این مقاله، ما برای شما زیباترین روند طراحی آشپزخانه و مبلمان را نشان خواهیم داد تا بتوانید ایده کلی را در طراحی فضای آشپزخانه خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165