چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب در جهت ایجاد حس آرامش و راحتی برای استراحت ساکنان منزل میباشد. اصول اولیه طراحی و چیدمان اتاق خواب راحت است چرا که شما معمولا با تخت و میز کنار تخت چیدمان را آغاز میکنید.برای رسیدن به یک چیدمان مناسب با چند قاعده اساسی مواجه هستید. در ابتدا شما میتوانید مبلمان اتاق خواب خود را بهینه سازی کنید تا بتواند تمامی احتیاجات خود را در جهت جاگذاری لباسها و وسایل دیگر برآورده سازد.

چیدمان اتاق خواب
چیدمان تخت خواب

جهت قرار گیری تخت خواب: از آنجایی که بزرگترین وسیله هر اتاق در ابتدا جاگذاری میشود، پس تختخواب مهمترین لوازم اتاق خواب است.  در ابتدا به سایز و ابعاد تختخواب شما بستگی دارد. بهتر است دید کافی به درب ورودی و پنجره داشته باشد ولی تخت خواب در خط مستقیم درب ورودی نباشد. البته تابش نور سالن نشیمن و حس خود فرد نیز بسیار مهم هستند و میتواند این چیدمان را تغییر دهد.

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب منزل
چیدمان اتاق خواب
طراحی و مشاور دیوار اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب مدرن
دکوراسیون اتاق خواب مدرن

چیدمان اتاق خواب مستر

قبل از اینکه شروع به دکوراسیون اتاق خوابتان کنید، باید به اصول اولیه در دکوراسیون توجه کافی کنید. اتاق خواب مستر معمولا بزرگترین اتاق خواب در خانه تلقی میشود. برای چیدمان اتاق خواب، المانهای مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه کافی کنید.

  • طراحی چیدمان اتاق خواب مستر
  • رنگ بندی اتاق خواب منزل
  • مشاوره دکوراسیون اتاق خواب
  • طراحی داخلی اتاق خواب
  • چیدمان دیوار اتاق خواب مستر
  • چیدمان فرش و اکسسوری اتاق خواب مستر
  • نورپردازی اتاق خواب مستر

اولین نکته مهم در چیدمان اتاق خواب مستر قرار دادن تخت خواب در جای مناسب خود است. تختخواب را بر روی دیوار مقابل ورودی قرار دهید. خیلی مهم است تا به صورت هوشمندانه فضا را مورد ارزیابی قرار دهید تا دچار دردسر و زحمت نشوید. از قرار دادن تخت خواب به صورت اریب خودداری کنید.

انتخاب کمد کنار تخت برای اتاق خواب، نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. درباره اندازه ای که مورد نیازتان است فکر کنید و همچنین در مورد ارتفاع آن. ارتفاع آن معمولا هم اندازه با تشک است که به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. همچنین به این نکته توجه کنید که انتخاب صحیح کمد کنار تخت راهی مناسب برای اضافه کردن بافت و رنگ به اتاقتان است.

حالا نوبت به سقف میرسد. از آنجایی که اتاق خواب مکانی است که شما مکررا چشمتان به آن میخورد، دکوراسیون صحیح آن جذاب به نظر میرسد. برای جذاب کردن سقف روش های مختلفی را میتوانید به کار برید. میتوانید سبکهای روستیک را امتحان کنید و یا از الوارها و تخته های چوب را استفاده کنید. راه ساده تر رنگ کردن سقف با رنگی گیرا و چشم نواز است. در این مورد بهتر است دیوارهای اتاق خنثی باقی بمانند.

چیدمان فرش و اکسسوری اتاق خواب مستر
طراحی داخلی اتاق خواب مستر
نورپردازی اتاق خواب مستر
نورپردازی اتاق خواب مستر
نورپردازی اتاق خواب مستر
نورپردازی اتاق خواب مستر
چیدمان دیوار اتاق خواب مستر
طراحی داخلی اتاق خواب مستر
چیدمان اتاق خواب مستر
دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر
چیدمان اتاق خواب مستر
چیدمان اتاق خواب مستر
چیدمان اتاق خواب مستر
چیدمان اتاق خواب مستر

استفاده از لوستر یک گزینه پیشنهادی است که نگاهی پرزرق و برق را برای اتاق به همراه می آورد. استفاده از آباژور و لامپهای رومیزی نیز برای اتاق خواب پیشنهاد میشود. استفاده از نور مخفی نیز گزینه دیگری برای روشنایی اتاق خواب است و البته شمع را فراموش نکنید که حسی رومانتیک را به اتاق اضافه میکند. توجه ویژه ای به روشنایی داشته باشید که نور مورد استفاده گرم و ملایم باشد.

گوشه ای از اتاق خواب را به عنوان محلی برای خواندن، تفکر و نوشتن در نظر بگیرید. این فضا را به صورت خلاقانه ای ایجاد کنید. استفاده از صندلی های آویزان و یا قفسه کتاب درختی، گزینه های خلاقانه ای به شمار میرود. گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه چیدمان کردن دکوراسیون مناطق مختلف میباشد.

چیدمان اتاق خواب مدرن
نورپردازی و تابلوی  مناسب اتاق خواب مدرن
چیدمان اتاق خواب مدرن
نورپردازی و انتخاب چراغ اتاق خواب مدرن
چیدمان اتاق خواب مدرن
چیدمان اتاق خواب مدرن و دیوار پوش مدرن
مشاوره طراحی اتاق خواب
مشاوره طراحی اتاق خواب لوکس
مشاوره طراحی اتاق خواب
مشاوره طراحی اتاق خواب لاکچری

در عین حال سعی کنید تخت خواب را به دیوار نچسبانید تا بتوانید در کنار آن از کمد های دیواری و یا پیش ساخته استفاده کنید. اگر در اتاق کمد بزرگی ندارین میتوانید در جلوی تخت از یک گنجه فانتزی برای گذاردن لباسها استفاده کرد که آن میتواند به عنوان نیمکت جلو تخت نیز استفاده شود.گذاشتن آینه باعث میشود تا اتاق بزرگتر به نظر آید در اتاق خواب های کوچک از تخت های تاشو دیواری برای صرفه جویی در فضا استفاده کنید.

مشاوره طراحی اتاق خواب
مشاوره طراحی داخلی اتاق خواب

در عین حال میتوان از شلف ها و قفسه ها برای گذاشتن کتاب و عناصر دکوراتیو استفاده کرد.از رنگ های سرد برای بهبود اعصاب و آرامش جهت بالا بردن کیفیت خواب استفاده کنید.در نهایت میتوان از صندلی راحتی در گوشه اتاق خواب و نیز آباژور برای نورپردازی زیباتر و میز کوچک در اتاق خواب استفاده کرد یادتان نرود که حتما از کوسن و روتختی های زیبا برای جلوه دادن و جذاب کردن محیط استفاده کنید.

گروه طراحانه آماده انجام کلیه خدمات در زمینه چیدمان اتاق خواب در مناطق مختلف میباشد.

برای دکوراسیون و طراحی داخلی منزل خود با ما تماس حاصل فرمایید: 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165