چیدمان اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن

برای چیدمان خانه و اتاقها بهتره از طراح چیدمان یا طراح دکوراسیون کمک و مشورت بگیرید. طراح دکوراسیون با شناخت سبکهای مختلف راحت تر میتونه تصمیم بگیره و فقط کافیه نیازهای ذهنی و ایده آلهای شمار رو بدونه. برای همه ی شما دوستان آرزوی بهترین چیدمان و دکوراسیون را دارم.

چیدمان اتاق نشیمن
لوستر مناسب چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن با نور دکوراتیو
چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن با مبل راحتی تک

در چیدمان نشیمن بزرگ به دلیل بهره بردن از فضای کافی دست طراحان را برای خلق دکوراسیون زیبا و دلنشین باز میگذارد. چیدمان نشیمن باید دارای دکوراسیونی آرامش بخش و درعین حال جذاب باشد به طوری که در افراد خانواده و مهمان ها انگیزه شور و شوق برای گفتگو را ایجاد کند بنابراین بهتر است در هنگام دیزاین داخلی نشیمن حساسیت لازم را به خرج دهید. مبلمان جزو ضروریترین لوازم در چیدمان نشیمن  محسوب میشود و با توجه به بزرگ بودن فضا میتوان انواع مختلفی از آن را استفاده نمود. باید توجه به هماهنگی بین رنگها در دکوراسیون و چیدمان داشته باشیم تا هارمونی مناسبی بین آنها ایجاد شود. میتوان نشیمن بزرگ را با استفاده از بیش از یک دست مبلمان به بخش های مختلفی تقسیم کرد و حتی برای جداسازی بیشتر از پارتیشن های دکوراتیو زیبا و عناصر طبیعی مثل گلها و گیاهان استفاده نمود.

چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن

فرش و پرده را هم می توان جزء ضروری ترین وسایل در اتاق نشیمن محسوب کرد بنابراین بهتر است در انتخاب طرح و رنگ فرش و پرده نشیمن دقت لازم را به خرج دهید. نورپردازی در چیدمان اتاق تأثیر فراوانی دارد در نشیمن‌های بزرگ به دلیل وجود پنجره‌های فراوان در طول روز نور کافی وجود دارد اما سایه‌ها و گوشه‌های تاریک در شب ایجاد احساس ناراحتی می‌کند. برای این منظور از لامپ‌های آل ای دی که در سقف به‌صورت کوچک پنهان‌شده می‌توان جهت روشن کردن محیط اتاق استفاده نمود.

چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
جاگذاری مبل تک در کنج اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
نورپردازی در دکوراسیون سالن نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
مبل چرمی راحتی برای اتاق نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
مبلمان تیره برای سالن نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
لوستر مناسب سالن نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
فرش مناسب سالن نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
مشاوره چیدمان سالن نشیمن
مبلمان راحتی مناسب سالن نشیمن

از آن جا که معمولا از اتاق نشیمن چندین استفاده می‌شود یا به عبارتی این اتاق چندمنظوره است، پس باید مجهز و دارای مبلمان کافی برای تمام اعضاء خانواده باشد. در مورد خانه‌های ویلایی با اتاق‌های‌نشیمن بزرگ مشکلی وجود ندارد. اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، وضع فرق می‌کند. راه‌های مختلفی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن این نوع آپارتمان‌ها وجود دارد:

1- رنگ مناسب را انتخاب کنید. انتخاب رنگ صحیح یک اتاق را دراماتیک نشان می‌دهد. برای فضاهای کوچک از رنگ‌های سرد مانند سبز، آبی و یا طوسی روشن استفاده کنید. طوسی؛ رنگ خنثی و بسیار مناسبی برای اتاق‌نشیمن است و به هر رنگی می‌آید. سقف را یک درجه روشن‌تر از دیوارها کنید تا اتاق بلندتر و با روح‌تر شود. چطور سقف خانه را پایین‌تر یا بالاترنشان دهیم؟

چیدمان اتاق نشیمن مدرن
طراحی داخلی اتاق نشیمن مدرن

2- پرده‌ها را نزدیک سقف آویزان کنید. آن‌ها را 15-10 سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کنید. سعی کنید پرده‌ها تا نزدیک زمین برسد تا اتاق بلندتربه نظر آید. آشنایی با مدل‌های میل پرده

3- در انتخاب مبلمان دقت و آن‌ها را درست انتخاب کنید. سعی کنید مبلمان نیم‌ست و کوچک‌تر باشد. ترکیبی از یک مبل دو یا سه‌نفره با یک مبل تکنفره بزرگ مناسب است. سعی کنید دو تا مبل را روبه‌رو هم گذاشته، بین آن‌ها میز را قرار دهید. مبل‌ها و صندلی‌های بدون دسته انتخاب کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. مطمئن شوید که تعداد مبل‌ها خیلی زیاد نیست. چون هرچه تعداد مبل و صندلی‌ بیش‌تر باشد، اتاق‌نشیمن کوچک درهم بر هم و شلوغ به نظر می‌رسد.

چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن (1)
نورپردازی دکوراسیون اتاق نشیمن

4- از مبلمان چندمنظوره استفاده کنید. مبلمانی که کاربرد مختلفی داشته باشد. از میزهای دارای جا می‌توان برای قرار دادن چیزهایی مانند DVD، وسایل پذیرایی و غیره استفاده کرد. با نصب چند طبقه، مشکل کتابخانه شما برطرف شده، می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن اشیاء دکوری نیز استفاده کنید.

چیدمان اتاق نشیمن
ترکیب بندی تابلو در اتاق نشیمن

5- یک قسمت را که بیش‌ترین دید را داشته و در بهترین زاویه قرار دارد را برای وسایل دکوری در نظر بگیرید. به این ترتیب فضا دارای سبک خاصی شده، از درهم برهمی آن جلوگیری می‌شود. یک اثر هنری بزرگ بهتر از چند تا است که باعث شلوغی جاهای کوچک می‌شود.

6- از آینه استفاده کنید. آینه‌ها نور را منعکس و فضا را باز نشان می‌دهند. یک آینه بزرگ را نزدیک مبل یا روبه‌روی پنجره بگذارید تا نور را جذب و منعکس کند. می‌توانید برای تاثیر بیش‌تر به جای یک آینه بزرگ از چند آینه کوچک استفاده کنید.

طراحانه ، برترین گروه مشاوره و اجرای چیدمان آماده انجام پروژه های شما عزیزان میباشد 09123104165 مهندس پناهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره
09123104165